Mapowicz miesiąca

Nawiązując do tego co napisał wcześniej kocio.
Takie “życiorysy” osób które wniosły coś w OSM Polska, to byłoby super.
Większość mapowiczy nie ma zielonego pojęcia o dokonaniach wielu osób.
Wielu z nich uległo zapomnieniu chociaż ich wpływ na rozwój OSM Polska był bardzo duży.
Wymienię z pamięci tylko kilku dla przykładu: balrog-kun, Dotevo, marimil, Yarl, itd.

Na przykład tylko to forum istnieje już od 18-06-2008:
https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=865

Rozumiem, że zajmiesz się tym?

Czy ktoś chce jeszcze zgłosić jakąś osobę do konkursu Mapowicz Października 2017?
Przypomnę, że w tym momencie mamy dwóch kandydatów

  • rowers2 (za 1. miejsce w liczbie narysowanych obiektów)
  • Olga|Yanosik (za sprawstwo w temacie możliwości zgłaszania uwag do OSM z poziomu Yanosika)

Przypominam również, że nominować można dowolną osobę, która zrobiła coś w poprzednim miesiącu dla OSM. Może to być np. ktoś początkujący, kto ładnie zmapował jakiś region. Można też zgłosić samemu swoją kandydaturę; myślę, że nie będzie to źle widziane, bo pośród takiej liczby mapujących i ogólnie osób dłubiących w projekcie ciężko wyłowić perełkę.

Czekam do jutra (niedziela), do godz. 12:00, potem głosowanie.

Ja mianuję kolegę maraf24 za zaangażowanie w rozwiązywaniu uwag, tłumaczenie edytorów oraz akcję przetagowywania niepoprawnych tracków na residential+unpaved pod Trójmiastem, gdzie istnieje taki problem.

W takim razie otwieram głosowanie na mapowicza miesiąca. Mamy trzech nominowanych kandydatów:

  • rowers2 (za 1. miejsce w liczbie narysowanych obiektów)
  • Olga|Yanosik (za sprawstwo w temacie możliwości zgłaszania uwag do OSM z poziomu Yanosika)
  • maraf24 (za zaangażowanie w rozwiązywanie uwag, tłumaczenie edytorów oraz akcję przetagowywania niepoprawnych tracków na residential+unpaved)

Głosowanie zakończy się w najbliższą środę o 23:59.
Podobnie jak poprzednio, głosujemy jawnie tutaj na forum.
Dla porządku, proszę o zagłosowanie osoby, które już wcześniej wyraziły poparcie (nominowały kandydatów).

Oddaję głos na Olga|Yanosik.

Ja również jestem za Olga|Yanosik

Jeśli każdy może zagłosować, to także głos oddałbym na Olga|Yanosik

Olga|Yanosik

Mimo przytłaczającej większości pójdę za zgłoszoną nominacją: maraf24 :wink:

Ja jestem za maraf24.

Odnośnie dodawania uwag z Yanosika … http://www.openstreetmap.org/user/Yanosik/notes testy jeszcze trwają. Bez ochotników testy jeszcze dłuuugo potrwają więcej w tym wątku https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=59692

Głosuję na rowers2. Wiele wody upłynie w Wiśle nim ktoś ponownie osiągnie wynik 1mln zmian. IMHO z czasem poprawi błędy mu zgłoszone tyle że mając rozmach większy od wszystkich to i plan rozłożony na dłużej i pewnie jeszcze jakiś czas minie nim to nastąpi.
Ciemnych stron innych kandydatur nie wymienię. Wspomnę jedynie słowa mądrzejszego od nas tu zgromadzonych “kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem”, a przykładów niepoprawnych oznaczeń dla piewców perfekcjonizmu też można by wymienić.

Tak poza konkursem zadam pytanie retoryczne. Czy ktoś uważa, że rowers2 za cel honoru obrał sobie by mapa wyglądała w miejscach gorzej, mimo że tyle czasu jej poświęcił na jej uzupełnianie?

Mogę podyskutować, ale może w jakimś innym wątku?

Proponuję w tym, który już się toczy wokół edycji rowersa:

https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=58860

Głosuję na maraf24

Głosuję na maraf24.

Mój głos na Olga|Yanosik

Wyniki głosowania:

  1. Olga|Yanosik: 5 głosów
  2. maraf24: 4 głosy
  3. rowers2: 1 głos

W związku z tym ogłaszam, że Mapowiczem Października 2017 została Olga. Gratuluję!

Dziękuję wszystkim za udział w głosowaniu.

Dziękuję osobom, które oddały swój głos na moją kandydaturę. Cieszę się tym bardziej, że projekt zgłaszania uwag z aplikacji bezpośrednio do OSM jest jeszcze w fazie testów i pojawiają się już głosy zwątpienia że kiedykolwiek będzie działał. Będzie :slight_smile:

Władek, wnioski formalne i pretensje to jedno, można o tym wszystkim pisać publicznie, ale netykieta cały czas obowiązuje - w przeciwnym wypadku założę czasową blokadę twojego konta na forum.