Hiermee zou de luchtfoto beter toegankelijk moeten zijn.
Wat dit precies in houdt weet ik niet, gebruik zelf geen ID.
Het mooiste zou zijn als je naar Nederland inzoomt je de luchtfoto krijgt i.p.v. BING of Digital Globe.
Kan een echte ID gebruiker dit later testen.
De status is nu nog pull request voor de verandering.
Is trouwens de verwachting dat de nieuwe luchtfoto’s die wss nu gemaakt worden ook gebruikt worden als die laag klaar is. De huidige is van mei 2016, althans in het gebied waar ik woon, dus ik verwacht dat er momenteel weer een nieuwe versie gemaakt wordt, of is dat ijdele hoop?
Mooi dat er nu up-to-date luchtfoto’s beschikbaar zijn.
Zijn er ook ergens luchtfoto’s beschikbaar die in de winter gemaakt zijn? Tracks en fietspaden door de bossen kun je vaak niet zien op de bebladerde luchtfoto’s.
Ik heb het net even geprobeerd, en als je ID opent, krijg je in Neddrland standaard de Georegister luchtfoto in beeld. Als je echt wilt, kun je nog kiezen voor Bing, maar daar moet je enige moeite voor doen. Ik zou mezelf geen echte ID-gebruiker willen noemen, maar ook de recentste parken-edits gebruiken geen Bing meer, maar PDOK Beeldmateriaal. Het is dus al op grote schaal in gebruik.
Missie geslaagd dus volgens mij, alleen liefhebbers kunnen nog Bing gebuiken, standaard is PDOK luchtfoto. Bedankt voor de inspanningen om dit voor elkaar te krijgen.
Mooi dat in die Potlatch ook werkt, maar al die beginners zullen toch nog de BING willen gebruiken.
En als een beginner al snapt dat die PDOK kan gebruiken, zal die dan wel aan bronvermelding doen?
Daarbij vind ik de PDOK laag veel scherper in JOSM dan in Potlatch en kan je ook nog wat verder inzoomen
De beginners krijgen standaard de ID voorgeschoteld. In de bronvermelding wordt dan ook de PDOK laag vermeld onder imagery_used.
Alleen oudgedienden gebruiken waarschijnlijk nog Potlatch. Bij Potlatch zit er ook een knop vervagen of verscherpen, misschien helpt dat?
Mooi, goed gedaan! Nu ook in ID de recente luchtfoto’s ipv de verouderde bing, dank. Ook al heb ik kennis gemaakt met JOSM met zijn vele mogelijkheden, de ID editor blijft mijn voorkeur hebben door de duidelijke kleuren van wegtypes en gebieden. En geen noodzaak tot downloaden.
Is het eigenlijk bekend of en wanneer de luchtfoto’s van 2017 ter beschikking komen? In deze omgeving zijn nogal grote mollen aan de gang die een nieuwe ringweg aanleggen van ongeveer 25 km en dat gaat best snel. De weg is globaal ingetekend ahv de foto’s uit 2016 en GPS traces, maar een nieuwe versie zou wel mooi zijn.
Gebruikt Esri de overeenkomst, die deze community met het Kadaster/IenM heeft afgesloten. Als onderdeel (verwijzing) in hun eigen overeenkomst van Esri en Openstreetmap over het gebruik van de “Esri World Imagery”?
Hoe anders kan Esri de PDOK luchtfoto vrij geven voor gebruik in Openstreetmap?
Heeft Esri ook een eigen overeenkomst met Kadaster/IenM om de beelden voor Openstreetmap te gebruiken?