Konferencja SotM Poland 2018

Może z taką szeroką akcją poczekajmy jeszcze chwilę do czasu zarezerwowania sali? Na stronie łatwiej zmienić niż potem korygować w mailingu.

Cieszę się że meldują się ludzie którzy chcą pomóc. Miałem trochę obawy, że to będzie trochę według motta: chcecie, to zróbcie, nie moja sprawa. Tymczasem to jest duża impreza i bez Waszej pomocy ona się po prostu nie uda. Osobiście zależy mi najbardziej by pokazać to, co jest w Polsce unikalne, tj. Osmapę z area:highway, indoor, no i to, co zrobił swego czasu Kendzi. Czy ktoś z Was ma bliższy kontakt do któregoś z kolegów którzy zajmowali się tymi tematami, bo ostatnio po sezonie wakacyjnym Forum jeszcze się na dobre nie rozruszało?

Ja się trochę uspokoiłem jak zobaczyłem stronę SotM EU 2014 - oni też mieli jakieś pół roku od zbierania zgłoszeń do imprezy.

Warto dodać, że 28-30 lipca będzie światowy SotM w Mediolanie i oni na razie są chyba na etapie konkursu na logo.

O, widzę info o poznanńskiej imprezie w Weekly.

Próbowałem się wywiedzieć co z domeną i dostałem odpowiedź od Frederika Ramma, że korespondował z Markiem i że ta nazwa jest nie halo i stanowczo sugeruje zmianę. Chodzi o to, że tradycyjnie SotM EU było dla tych, którzy nie mogli się wybrać na SotM na innym kontynencie, tymczasem SotM będzie niedługo potem w Mediolanie i obawia się, żeby to nie zostało źle odebrane przez Włochów.

Technicznie domeną opiekuje się Andreas Labres (Austria), ale w tej sytuacji bardzo proszę nasz zespół organizacyjny o ustosunkowanie się do problemu nazwy imprezy. Być może wystarczy po prostu pogadać z włoską ekipą żeby nie dopuścić do kwasów.

A nie może ta impreza nazywać się SotM PL?

Jestem “za” :slight_smile:

Jak najbardziej. Czemu nie.

To rozumiem, że decyzja zapadła :slight_smile:
Może zmienić tytuł wątku?

Moim zdaniem to już czas na podejmowanie konkretnych decyzji, i to szybkich. Przede wszystkim kontakt z Włochami, bo to nic nie kosztuje, a może zapobiec smrodkowi ciągnącemu się potem nawet latami, nazwa SotM jest podobno w gestii OSMF, więc z nimi też, i dopiero wtedy wiadomo jakie logo, jaka domena (czy prosić Austriaków, kupić własną, poddomena na stronie OSM PL, czy np. wszystko tylko na Wiki)…

Nazwa nie jest chroniona. Rob Nickerson z OSMF nawiązał z Zarządem kontakt.

Ja i tak bym do Włochów się odezwał jak najszybciej. Ludzie mają różną wrażliwość, i to, co dla mnie nie jest problemem, może być dla kogoś ciężkim afrontem. Ja np. w ogóle nie pomyślałem sam z siebie o tym, co Frederik napisał.

Tak czy owak - to co z domeną, stroną i logo, jeśli miałoby to być SotM PL?

Czekaliśmy do tej pory na Yarla który obiecał pomóc. Jeśli do wieczora się nie odezwie musimy szukać innej osoby która by nama w tym pomogła. Mogę zrobić szkic jak to ma wyglądać, ale na pewno nie samą stronkę.

Z Wlochami - tak, to dobry pomysł. Napisz im jak jest: robimy konferencję regionalną i do tego ze specyficznym zestawem tematów: micromapping, area ahighway, indoor mapping, 3d, tematy regionalne.
Myślę że nikt nie będzie miał nic przeciwko. Przy okazji zaproś w imieniu Stowarzyszenia kogoś od nich do nas.

Będzie mógł, jeśli zechce, wygłosić referat zbiorczy z tego, co się u nas działo.

Dostałem kontakt do organizatora SotM (Alessandro Palmas) i poszedł do niego mejl, czekam na odzew.

Włosi nie mają żadnych zastrzeżeń, może się to nazywać SotM EU 2018. W związku z tym logo może zostać, a teraz odezwę się bezpośrednio do dysponenta domeny.

Pierwotnie mówiliśmy, że wydarzenie będzie się nazywać SOTM Central Europe, później zaproponowano SOTM PL.
Może w takim razie poddać temat pod głosowanie, np. wśród członków Stowarzyszenia?

Dzisiejsze spotkanie zarządu zaowocowało wykupieniem domeny i postawieniem strony http://sotm-pl.eu/
Jeśli ktoś miałby ochotę coś przy niej podłubać, albo dodawać jakieś treści, zachęcamy. Jest to typowy Wordpress, więc nic trudnego.

Hej ekipa, jakie gadżety chcemy mieć na konferencji? Koszulki, kubki, wpinki czy coś innego? Macie jakieś fajne pomysły? Over.

Chciałbym zaprosić chętnych ze stowarzyszenia na telekonferencję przyszły piątek 18.30.

Mamy już salę i parę innych ciekawych detali.

Kto w to wchodzi?

A w czym ta telekonferencja ma być technicznie?

skajpik