Czy istnieje możliwość grupowania podkładów w JOSM tak jak szablony obiektów? Jeśli nie ma to przydała by się możliwość dodawania wygranej kategorii głównej jak np. GDOŚ i wrzucania do niej wybranych podkładów. Mimo ograniczenia ich liczby to wybranie odpowiedniego nadal stanowi pewien problem na liście długiej jak ta http://i66.tinypic.com/1yodpz.jpg
W JOSM miała miejsce ciekawa zmiana https://josm.openstreetmap.de/changeset/13050/josm Dotychczas użycie przecinka zamiast kropki w wartości numerycznej skutkowało ostrzeżeniem walidatora o błędnie wprowadzonych danych. Ktoś wie czemu odstąpiono od tego i zaakceptowano oba sposoby?
Najnowsza wersja JOSM, 13170, jest ostatnią przed dużym czyszczeniem API - w kolejnej wersji niektóre wtyczki mogą nie chcieć działać:
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/josm-dev/2017-November/007946.html
Która oststnia stabilna wersja JOSM zadziała z OpenJDK 1.7.0_79 czyli chyba Java 7?
Trudno znaleźć, ale podobno w r8923 dopiero zapraszali do przesiadki na Javę 8, czyli może gdzieś w 2015:
Invite Windows and OSX users to update to Java 8 (r8923)
Po uruchomieniu JOSMa trzeba kliknąć na “Więcej wiadomości”, co kieruje do https://josm.openstreetmap.de/wiki/Pl%3AVersionHistory
Kurczę, faktycznie - sam to tłumaczyłem…
Mam problem z dodaniem dowolnych podkładów WMS lub WMTS z Geoportalu.gov.pl. Jeśli chcę dodać warstwę np. wms (dowolną) to w momencie kliknięcia przycisku Pobierz listę warstw wyświetla mi się komunikat Nie udało się sparsować warstw … a dokładniej to co mam na obrazku:
Co więcej sprawdziłem, że dodawanie WMSów z Geoportalu działa np. w QGIS więc to nie problem po stronie usługodawcy/ mojego łącza internetowego. Czy moglibyście mi poradzić jak mam naprawić lub obejść ten błąd abym mógł normalnie dodać link i pobrać listę warstw? A następnie normalnie z nią pracować jako warstwą bazową?
Mam dziś moim zdaniem użyteczną poradę. Was pewnie też irytuje, że jeden skok kółka myszki zwiększa skalę 2 razy.
Można to zmienić: Edycja → Preferencje → Wygląd i zachowanie → Liczba stopni przybliżenia do podwojenia skali.
Da się zrobić jak poniżej?
Jest sobie lista miejsc do sprawdzenia i ewentualnej edycji z linkami do otwarcia w JOSM, ot choćby ta. Klikam taki link, edytuję, klikam drugo link, edytuję (w drugiej warstwie), klikam trzeci link itd., a na koniec wysyłam zmiany ze wszystkich warstw. Da się tak? Bo domyślnie wysyła tylko zmiany z ostatniej warstwy i nie widzę opcji, żeby to zmienić…
EDIT: A, widzę, da się wyłączyć tworzenie nowych warstw przy otwieraniu z linku.
Ewentualnie można też scalać warstwy, gdzieś na liście warstw jest taka opcja.
Mam problem. Korzystałem z Josm’a i miałem podłączonych szereg usług WMS w tym obrysy budynków, jednak ostatnio wszystkie warstwy WMS mi “zniknęły”.
Dodałem raz jeszcze usługę: http://wms.epodgik.pl/cgi-bin/KrajowaIntegracjaEwidencjiGruntow, ale niestety jakość obrysów jest bardzo słaba (posrzępione linie). Czy jest jakiś parametr, który pozwala to zmienić?
Przy przeglądaniu tych samych danych przez www - wszystko wygląda ok - nawet przy dużym przybliżeniu.
Hmmm, JOSM pod Linuxa jest jakiś upośledzony, czy tylko ja czegoś nie wiem? Niby ta sama wersja, co pod Windows, a brak opcji pobierania danych z Overpassa…
Kojarzy ktoś jaki plugin pozwalał na malowanie odwiedzonych już miejsc? Przysiągłbym, że to widziałem tutaj.
Edit: Jest to markseen.
Od kilku dni (od momentu przejścia na https?) nie działa mi wywołanie edycji w zewnętrznym edytorze z poziomu przeglądarki (Firefox). Też tak macie? W JOSM “remote control” mam włączone …
Czy to https://github.com/openstreetmap/openstreetmap-website/issues/740 ?
Przez długi czas trzeba było wejść na https://127.0.0.1:8112/ i zaakceptować nieprawidłowy certyfikat (brrr, nigdy nie powinno się tego robić).
Patrz też https://josm.openstreetmap.de/ticket/10033 i https://josm.openstreetmap.de/ticket/10230
Istnieje taka wersja iD, która pokazuje publiczne ślady ze Stravy i wystarczy zaznaczyć parę punktów wzdłuż śladu (a lepiej grupy śladów), żeby pociągnąć ścieżkę tam, gdzie te ślady są (dopasowuje linię do śladów). Czy jest taka możliwość w JOSM (albo taki dodatek)?
Bo nie widzę i nie wiem czemu nikt jeszcze tego nie zrobił, ale może źle patrzę…