Import adresów - Łódź, Krosno, Lublin, Radom i inne

A komercha nie śpi: http://geoforum.pl/?page=news&id=18198&link=duza-aktualizacja-adresow-w-automapie
Zaczerpnęli z uwolnionych danych już nawet nie garściami, ale wiadrem :wink:

Ciekaw jestem, na ile udało im się odfiltrować błędne adresy :slight_smile: Sprawdziłem u siebie na wiosce i znalazłem te same błędy co w danych z GUGiK.

No nic, idę robić dalej swoje (czyli importować adresy) :wink:

Ale zajrzałeś do tego pliku i sprawdziłeś? :slight_smile: Bo może jednak warto coś z niego wyciągnąć i wrzucić - ja tam widzę całe osiedla, które nie mają adresacji w OSM…

Oj, błędów jest sporo.
Niektóre adresy ustawione są gdzieś w polu przy granicach wsi (tak, jakby ktoś nie wiedział co z nimi zrobić), niektóre stoją w innych wioskach/gminach, dwa kościoły (100%) w gminie nie miały adresu (może nie adresują takich budynków), adresy zdublowane - przypisane do mieszkalnego, letniaka i chyba garażu.
Tyle na razie zauważyłem.

Zibi, tak jak piszę, błędów jest od trochę, ale większość z tego co wyciągnałeś to adresy typu Gryfa 56 a “u nas” (w osm) Gryfa 56 A/B/C… w obrysach.
Czyli jest dobrze, ale nie aż tak (w osm). Bardziej by trzeba porównać adresację bez rozszerzeń klatek. Zobaczę to jutro może.
Ale to nie są powody żeby import robić, mamy zbyt dużo bloków podzielonych na oddzielne “bloczki”, więc powstanie w ogóle miszmasz z importem.