To chyba znaczy że Twój system zabezpieczeń blokuje.
Tak jak napisałem wcześniej. Usuń JOSM i wszystkie ślady po nim i zacznij od świeżej instalacji.
Usunięcie wszystkiego z kat. JOSM niczego nie zmienia. Problem nie zniknął.
Geoporta2 ma wczytany adres: wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS=EPSG%3A4326&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0)}
Odinstalowałem, pousuwałem ślady, ponownie zainstalowałem, dodałem geoportal2 z adresem:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS=EPSG%3A4326&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0)}
Sytuacja bez zmian - białe przeźroczyste tło bez mapy - tym razem zaglądam na Gliwice (widok taki sam jak na Rzeszów).
Sprawdź jeszcze JOSM → Właściwości → Zabezpieczenia
Nie pamiętam. A z Binga widzisz?
PS Może coś z tego: http://java.com/pl/download/help/troubleshoot_java.xml
Bing wczytuje się bez kłopotu.
Odinstalowałem Jave i ponownie zainstalowałem (przy wyłączonym antywirusie).
Poprawy brak.
A te z postu #65 (ostatnie dwa) działają?
A możesz pokazać nam zrzut z ekranu kiedy masz włączony Geoportal2, bo nie rozumiem o co chodzi z przezroczystym tłem?
- Zrzut z okna pobierania
- Zrzut po wybraniu
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS=EPSG%3A4326&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0)}
Widok po pobraniu geoportal2 - białe tło.
PS. Adresy z postu 65 nie działają.
Z warstw wybranych ma być tylko Geoportal2 jako jedyny wybór.
Pozostawienie innej warstwy często blokuje wyświetlenie Geoportalu.
Nie zawsze można łączyć warstwę Geoportalu z innymi WMS’ami.
Zamiast EPSG%3A4326 powinno być EPSG:4326 ale wróć do SRS={proj}
PS. Adresy z postu 65 nie działają.
Co się dzieje?
To które WMS’y działają?
PS. Wydaje mi się, że szybciej by było jakbyś wszedł na IRC’a #osm-pl na irc.oftc.net
Na powyższym screenie na białym widać watermark geoportalu, czyli coś się pobiera, tylko nie to co trzeba.
Uruchom josma z konsoli przez
java -jar josm.jar
(ważne żeby to było “java” nie “javaw”)
Gdy już włączysz warstwę geoportalu, na konsoli powinny pojawiać się informacje o pobieraniu z WMSa “INFO: Grabbing WMS ”. Przeklej tu taki adres. Czy w zwykłej przeglądarce pokazuje on fragment ortofoto czy biały kafel?
Na powyższym screenie na białym widać watermark geoportalu, czyli coś się pobiera, tylko nie to co trzeba.
Uruchom josma z konsoli przezjava -jar josm.jar
?
Może mieć josm-tested.jar zamiast josm.jar
No i oczywiście otworzyć w folderze z “JOSM”
Wygląda to tak:
Wszedłem przez josm-tested.jar. Wcześniej całkowicie oczyściłem cache.
Link, który się wyświetla nie jest aktywny - nie można go skopiować itp.
Ten adres powoduje u mnie taki sam objaw - białe tło:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS=EPSG%3A4326&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0)}
Myślę, że warto zacząć od przywrócenia adresu który u większości działa:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Wygląda to tak:
Wszedłem przez josm-tested.jar. Wcześniej całkowicie oczyściłem cache.
Link, który się wyświetla nie jest aktywny - nie można go skopiować, zaznaczyć itp.
Ten adres powoduje u mnie taki sam objaw - białe tło:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS=EPSG%3A4326&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0)}
Myślę, że warto zacząć od przywrócenia adresu który u większości działa:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (JOSM)}
Wykorzystanie “adresu który u większości działa” wygląda u mnie tak:
Mógłbyś zweryfikować ten ekran? To są działające ustawienia.
Mógłbyś zweryfikować ten ekran? To są działające ustawienia.
Są identyczne jak na Pana obrazie
Nie chodzi o link z okna. Uruchamiasz konsole/command prompt/cmd/“czarny ekran”. Przechodzisz do katalogu gdzie masz zainstalowanego josma. Jak masz josm-tested.jar to wpisujesz:
java -jar josm-tested.jar
JOSM się uruchamia, ale na tym czarnym ekranie wypisuje pełno informacji.
W JOSMie dochodzisz do momentu gdy pojawia Ci się biały podkład z geoportalu. Patrzysz wtedy na ten czarny ekran i powinna być informacja zaczynająca się od “INFO: Grabbing WMS” i potem ze 3 linijki adresu. Żeby go skopiować prawdopodobnie trzeba nacisnąć prawym przyciskiem na pasku tytułu, “edit/mark”, zaznaczyć tekst, i znowu edit/copy. Wkej tutaj ten adres z “czarnego ekranu”.
@madziunia25
Zwracaj uwagę również na wcześniejsze posty.
Napisałem Ci aby wrócił do:
SRS={proj}
gdzie SRS to identyfikator w BBOX, różny w zależności od źródła WMS’u.
@madziunia25
Zwracaj uwagę również na wcześniejsze posty.
Napisałem Ci aby wrócił do:
SRS={proj}
gdzie SRS to identyfikator w BBOX, różny w zależności od źródła WMS’u.
Wróciłem do adresu:
wms:http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/ORTO/MapServer/WMSServer?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Raster&STYLES=&SRS=**{proj}**&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}{header(User-Agent,Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:27.0) Gecko/20100101 Firefox/27.0)}
W efekcie mamy czerwone kafle…
Czerwone kafle są zazwyczaj, kiedy padł serwer lub jest literówka w ciągu syntaxu.
Ta obecną chwilę. “http://sdi.geoportal.gov.pl” znów działa, “http://mapy.geoportal.gov.pl” też działają bez problemu.
Z tym, że http://sdi.geoportal.gov.pl jest praktycznie stary i wycofywany.
Ja, mając Win7/64 i trochę RAM, odpalam JOSM ze skrótu na pulpicie do link to JOSM.bat
"C:\Program Files\Java\jre8\bin\java.exe" -Xms1024M -Xmx2024M -d64 -jar "c:\Program Files (x86)\JOSM\josm-tested.jar"