Akcja-mapowanie: Wieluń

Dobra robota, oby tak dalej:):slight_smile:

super akcja lapa w góre

Lapa za klawiature i klepiemy dane dalej!
Witamy serdecznie na Forum!
Dobrej zabawy…

Pozdrowienia,
Marek

PS: Jesli jestescie z Wielunia, naniescie przystanki autobusowe
opisuje sie je jako:

Key Value
**highway ** bus_stop

no i potem

**name ** i do tego nazwa przystanku

Gdyby ktos szukal jeszcze jakiegos obszaru do dzialania -
dziewiczo wyglada **Gaszyn **pod Wieluniem:

http://www.openstreetmap.org/#map=16/51.1950/18.5575

Marku zerknij na przystanki bo Dominik_str jest dziś pierwszy raz z nami.

Jasne.
Dla nie znąjacych tematu przypomnienie malutkie,
jest stronka www.openfiremap.org na której zobaczycie wszystkie naniesione w Wieluniu do tej pory hydranty.

Trzeba oddać: napracowali się chłopaki…

Dominik_str:
Przystanki sa ok, trzeba tylko nazwe wpisac. Patrz tutaj:

http://www.openstreetmap.org/#map=19/51.21657/18.57771

To jeszcze nie wszystko materiał ciągle schodzi. No i chłopaki w komendzie mi pomagają cały zespół na to pracuje nie tylko ja. Wszystko było ustalone kto co robi. No i widać.
Miasto jeszcze 2 do 3 dni chyba że pogoda zawali, a do tego mamy jeszcze normalny tok służby.

No i chłopaki z OSP wspaniali ludzie robią swoje.

Pamiętam swoje początki na forum nie czytajcie tego …. Nie myślałem, że będzie to inny tydzień w moim życiu.

Robicie TYTANICZNĄ pracę brawo, brawo, buzia się sam śmieje jak patrzę :slight_smile: :smiley: :smiley:

Całą akcję obseruje juz od jakiegoś czasu barzo mi się podoba a z mapy sam korzystam w pracy codziennej. Pozdrawiam

Sluchajcie,
osiagnelismy bardzo wysoko poziom zmapowania.
Teraz zeby robota byly dobrze zakonczona musimy osoagnac mniej wiecje zblizona jakosc w calym miescie.
Proponowal bym dokonczenie landuese residential ( i innych ) dla calego miasta. No i domknac wokól miasta tereny rolnicze.
Robi sie to szybko a mapa zyskuje znacznie optycznie.

Do przyjaciól z Wielunia:
Wiecie jak nanosic sklepy itp punkty o róznym uzytkowaniu?

Widzę akcja się rozkręciła :slight_smile: Cały czas śledzę i nawet jakieś 3 domki narysowałem, niestety aktualnie czas nie pozwala na więcej…

Mam 3 pytania:

  1. Kto się wybiera na spotkanie w Łodzi?
  2. Jaki jest cel i założenia tego spotkania?
  3. Czy powinienem się na nim pojawić?
  1. Mam konflit terminów wiec nie moge 21 go jak myslalem na szkolenie ale postanowilismy w zwiazku z tym przyjechac cala rodzina do Polsski wiec proponuje poszukac nowego terminu w Lodzi miedzy Bozym Narodzeniem a Sylwestrem. Na spotkaniu beda ludzie zainteresowani OSM z tamtych okolic. Jacy to juz musi kolegja Jacek_str ustalic.

2.A. Szkolenie z OSM: Jak mapujemy co, uzywanie podkladów, techniki precyzyjnego rysowania (Budynki ze zdjec satelitarnych, atrybuty 3D w S3DB)
2.B. Dyskusja celów strategicznych i mozliwosci wspólpracy ze Straza Pozarna i innymi sluzbami kryzysowymi w Polsce (darmowe narzedza ew. napisanie czegos na potrzeby Strazy, e. projekt pilotazowy)
3. Tak, takze ktos z Zarzadu…

PS: Dorysuj dalszych 30 domków przy okazji…

Ja mógłbym dopiero po nowym roku się pojawić na takim spotkaniu, ale myślę, że Tomek będzie lepszą osobą do kontaktu w tej sprawie.

Hejki,
akcja nadal idzie równo, az sie wierzyc nie chce: Co myslicie o szalonym pomysle uzupelnienia w Wieluniu calego powiatu tak, by miec wzorcowy model OSM do testowania róznych zastosowan?
Widze, ze brak nadal niektórych polnych dróg, nektóryhc domów na wsiach. Jesli zabrac sie systematycznie za rysowanie obszarów uzytkowania, to natychmiast to widac a mapa staje sie jeszcze dokladniejsza i praktycznie nie do dogonienia :wink:

Jeśli o mnie chodzi to ja mogę w przerwę międzyświąteczną - mam urlop i nigdzie nie jadę - także mogę tez pomóc w organizacji - tylko jest kwestia czy a) w tym czasie będzie dostępna Politechnika i b) czy będą chętni przyjechać. W praktyce ta przerwa międzyświąteczna to dwa dni - 27 i 28 grudnia i ew. 30 - ale wątpię czy komuś się będzie chciało na dzień przed sylwestrem przyjeżdżać… Awaryjnie - zamiast Politechniki - można poszukać innego miejsca - dowolna kawiarnia/pub z netem wystarczy pewnie…

Super,
znajdziemy cos w takim razie w tym czasie. Miejsce tez moze byc takie, jak piszesz.
Prosba do mapowiczów: Uruchomcie Waszych przyjaciól z OSM aby wsparli nas w dzialaniach w powiecie. Wydaje mi sie ze wspólnie mozemy to w niedalekim czasie zakonczyc.

Ta miejscowosc wymaga chwili mapowania:
http://www.openstreetmap.org/#map=16/51.1911/18.7100

Przepraszam wszystkich pogoda zatrzymała mnie w pracy. Odezwie się .

Sluchajcie, czy ktos z Was móglby zaimportowac w tym rejonie lasy? Latwiej dokonywac korekt, niz rysowac od zera.

Jacek_str - widze że w niektórych miejscach centrum miasta podwójnie wrzuciłes hydranty…
przykładowo changesety:
http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/19144537
http://www.openstreetmap.org/browse/changeset/19144537
…sprawdz to tez w innych lokalizacjach

Mysle ze musimy na biezaco kasowac podwójna robote. Szybciej nam bedzie. Tez kasowalem…
Bardzo chce Ci bardzo podziekowac WojtekK ze ciagniesz temat.
Pozdrowienia!
Marek