Hoi Ank&Eric
-N-wegen die verboden voor fietsers zijn én zonder vrijliggend fietspad worden soms/vaak toch gekozen voor een fietsroute.
Dat zal toch eerst op osm verbeterd moeten worden, want als ik standaard alle primaire N wegen verboden stel voor fietsers sluit ik ook alle N-wegen uit waarlangs wèl een vrijliggend fietspad langs ligt (en die nog niet is ingetekend op osm).
-Fietspaden (rode lijntjes) worden heel erg dun getoond. Dat zijn onze ‘snelwegen’ en mogen daarom veel nadrukkelijker getoond worden. Geldt met name voor de fietspaden langs een Primary of Secondairy road. Onderweg op de GPS zie ik niet dat er langs die wegen óók een fietspad loopt.
Ja dat heb ik ook geconstateerd, dat is een lastige afweging. Een dikkere 2pixel brede lijn ipv de nu 1pixel is weliswaar veel beter zichtbaar op de GPS, echter in Mapsource ziet dat er minder fraai uit, zeker wanneer het een vrijliggend fietspad is aan weerszijden van een hoofdweg. Als je uit gaat zoomen, wordt het één enorm grote dikke rode lijn (ook op de GPS). Het blijft altijd een lastige afweging tussen Mapsource en de GPS. Ik kan denk ik ook wat meer gaan experimenteren met de nachtmodus op de GPS: de weergave in Mapsource is de dagmodus, maar op de GPS kan je switchen tussen dag en nachtstand (dmv in de TYP file een beetje met de kleuren te switchen tussen dag en nacht).
-Knooppunten ontbreken soms.
Die moeten dan maar ingevoerd worden
Zijn ze trouwens niet geimporteerd voor een groot gedeelte?
-Veerpontjes ontbreken soms
Zolang ik er niet langs gefietst ben kan ik er helaas weinig aan veranderen
-Als POI-symbool voor Veerpont is een ‘Waterbus’ gekozen
Hier kan ik wel naar kijken, eigenlijk vind ik een POI symbool hier totaal overbodig. De meeste POI’s zijn de standaard Garmins en die zijn niet altijd even fraai.
-In het algemeen vind ik (persoonlijke mening blijkbaar) dat je alleen de noodzakelijke informatie op de kaart moet tonen, gelet op het feit dat je de kaart uiteindelijk óók op de GPS bekijkt. Alle overdaad aan informatie schaadt dan.
Voorbeelden: provinciegrenzen, hoogspanningsleidingen.
Je hebt wel gelijk als je puur en alleen naar de GPS kijkt. Maar ik wil óók een mooie kaart zien op mijn pc, dus het blijft een compromis. Tot nu toe is de kaart vnl mooi voor op het scherm, maar gedurende het fietsseizoen kan het het kaartbeeld veranderen
Hoogspanningsleidingen kunnen idd wel weg. Hebben we als fietser niets aan, misschien wandelaars ter oriëntering maar in NL niet nodig. Zo heb ik ook alle gsm masten eruit gegooid
Gemeente- en Provinciegrenzen zijn mi ook niet echt relevant voor op de fiets en al vrij onzichtbaar, maar wel voor het gehele kaartbeeld op de computer handig.
Misschien is het handig om twee TYP files te hebben, één voor thuis en één voor op de GPS. Jammergenoeg kan Mapsource niet met meerdere TYP files overweg, en moet je telkens het register aanpassen om te switchen.
-Vele POI’s zijn onderweg niet relevant en overschaduwen
Heel simpel: Je kan ze makkelijk aan en uitschakelen op je GPS en op Mapsource. Voorlopig blijven ze zo, maar ik ben het met je eens dat die standaard Garmin symbolen en te groot en te lelijk zijn.
-Met minimale nadruk tonen: snelwegen, spoorlijnen.
Spoorlijnen en snelwegen zijn erg bepalend voor de oriëntatie, die moeten niet te ver naar de achtergrond verdrongen worden.
-Noordhollandsch Kanaal (van Amsterdam, via Purmerend en Alkmaar naar Den Helder) wordt niet als water getoond. Die gedeelten zijn gemapt als waterway=river, maar moeten waterway=riverbank zijn.
Hier is iets mis met de rendering ja, ik denk dat de tag op OSM ook onjuist is?
natural=water en waterway=canal gaat op mijn kaart fout want die toont dus alleen waterway=canal (de buitenzijde). Ik geloof dat bij mijn kaart het renderen van lijnelementen de voorkeur krijgen boven polygonen, dus gaat het hier fout. Zal eens kijken wat ik hiermee kan doen (alleen de rivieren en kanalen zonder de tag natural=water renderen bijv).
Ik zag onlangs ook in Zeeland een stuk binnenzee met natural=water en waterway=river en die stond ook droog op mijn kaart
In elk geval bedankt voor jouw vele tips!