A tu się częściowo z Tobą zgodzę, sam dopiero co zgłaszałem uwagi do wyszukiwarki w wątku o osmapie.
Ale tylko częściowo, bo:
uważam, że trzeba poprawiać działanie wyszukiwarki, zamiast forsować jakąś dyscyplinę nazywania w projekcie, w którym z założenia wszystko jest dowolnie, a pytający jak trzeba coś oznaczyć zwykle dostają odpowiedź “jak chcesz, to wiki”. BTDT
Człowiek “z ulicy” i tak użyje ogólnej wyszukiwarki zamiast naszej.
W “Latarniach polskiego wybrzeża” (ISBN 978-83-7591-383-5) wszystkie latarnie są określone nazwami miejscowości, w których się znajdują. Nigdzie nie pojawia się sformułowanie “Latarnia morska X”, co najwyżej “latarnia w X”.
Ja go nie widzę. Jeszcze rozumiem dodawanie takich tagów do np. parkingów (żeby się jednoznacznie wyszukiwały), ale tutaj mamy radar przyklejony do ulicy - trudniej o większą jednoznaczność
Ja widzę sens Gdy overpassem wyświetlę wszystkie fotoradary w Polsce, jednym kliknięcie dowiem się w jakiej jest miejcowości i jakiej ulicy dotyczy. Co może być przydatne przy sprawdzaniu z jakąś opublikowaną listą fotoradarów, gdzie są one identyfikowane właśnie po adresie.
Pewnie i tak, ale tym oto sposobem można by to powielić dla każdego innego obiektu w bazie który nie jest zaadresowany, a jakoś mnie to pachnie jak mapowanie pod narzędzie Może to kwerenda powinna być nieco zmieniona? Osobiście jak widzę adres pełny lub jedynie częściowy na obiekcie znajdującym się w obrysie który posiada pełen adres to zwykle kasuje. Jak znajduje się poza jak wspomniany fotoradar to zostawiam, ale sam bym raczej nigdy takiego tagu mu nie dodał.
^^ to mam pytanie do Ciebie - jak to jest kiedy mamy jakiś budynek z pełnym adresem a w jego obrysie kilka punktów POI - jest tam załóżmy apteka, fryzjer i monopolowy - nadajemy im nazwy i uzupełniamy dane adresowe proste. Nie nadajemy tym punktom danych adresowych pełnych (ja nie dodawałem tylko numeru adresowego budynku) bo są one w obrysie budynku? Potem kiedy będę chciał wyszukać w jakiejś nawi na przykład tej apteki (załóżmy że jest ona w Warszawie) to nawi pokaże mi ją ale bez danych adresowych z tylko nazwą czy jednak wyciągnie dane adresowe - ulica numer domu - z danych budynku na obrysie którego leży ten POI?
Piszesz -
kurcze - wszystko tu się tak naprawdę mapuje pod jakieś narzędzia. Niestety :(. Nie mogę polecić openstreetmap.org bo nie mogę kliknąć na tej ikonce tej apteki w przeglądarce i zobaczyć jak jest otwarta i dowiedzieć się o niej więcej - danych zapisanych w jej tagach - może uda mi się to zrobić gdzie indziej to znaczy na jakimś innym “narzędziu” ;).
Na słuchałem się na forum nie mapujemy pod kiepski render, nie mapujemy pod źle napisaną nawigację a osm to nie mapa tylko baza itd. itp. to tez mnie się udziela
A nie możesz powiedzieć, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego?
Obiektywnie rzecz biorąc, jest tyle tagów, że dla przejrzystości lepiej je podzielić na różne mapy i różne aplikacje.
W kwestii formalnej: broń Boże
Co należałoby zrobić, to ustalić jednolitą strukturę tagów i presetów, jako taką “czapę” nad istniejącym bezhołowiem. I niech nadal każdy taguje co chce i jak chcę, ta struktura byłaby tylko po to, żeby było wiadomo, co zostało wcześniej uzgodnione i co będzie renderowane przez jaką aplikację.