Zauważyłem że w kompozycjach BDOT jest wersja z tymi nowszymi ale Tracer z tym wms nie współpracuje (pokazuje że pobiera kafelki ale nie zapisuje ich w pamięci podręcznej).
Masz na myśli Katowice? Jakość jest bardzo dobra, lepsza niż z 2014 roku. Gdzie masz źle, w JOSM-ie? Porównywałeś z wersją stronie na UM Katowice? Jeśli w JOSM-ie gorzej, to może nie masz dopisanego [23] w adresie wms-a? Temat był wałkowany w wątku o JOSM.
Pojawiły się na geoportalu, zdjęcia są z 2015, kiepskiej rozdzielczości. Na szczęście obejmują tylko niektóre rejony.
Co ciekawe, poprzez wmts dostępne są wciąż stare zdjęcia, z 2014, a te nowe tylko poprzez wms.
Ale zaraz - czy te z UM Warszawa to są na takich samych zasadach co te z Geoportalu? Wydaje mi się, że nie, dlatego dotąd z nich nie korzystałem. Tam chyba poza oznaczeniem źródła (jest w opisach zestawów zmian) chodziło o zgłoszenie im czy coś w tym rodzaju - już nie pamiętam, musiałbym do tego wrócić.
O właśnie, dzięki! Konkretnie o ile inne punkty można uznać za spełnione (np. “poinformowania odbiorców przetworzonej informacji publicznej o fakcie, że została ona przetworzona oraz o zakresie tego przetworzenia;” to jest zapis w komentarzach do zmian i wiadomo, że było użyte jako podkład), o tyle ten jeden nijak mi się nie mieści w naszej standardowej procedurze:
Tu by się przydało Stowarzyszenie, żeby to oficjalnie załatwić dla całego projektu, a nie każdy będzie z osobna zgłaszał. Inne pytanie - czy faktycznie nas to obowiązuje tylko dlatego, że urząd napisał sobie takie warunki?
Tak czy owak potrzebuję tu wsparcia zanim dotknę tych podkładów - a byłyby dla mnie wspaniałą pomocą, bo mapuję głównie Warszawę.
Zauważyłem dzisiaj zmiany po uruchomieniu JOSM’a, co doprowadziło mnie do tego wątku. W rejonie, który od czasu do czasu mapuję, faktycznie pojawiły się nowsze zdjęcia, ale wydaje mi się, że są one w gorszej rozdzielczości. Czy jest to możliwe? Nigdy nie dłubałem w ustawieniach JOSM’a, więc nie wiem, czy mogę coś zrobić, aby sytuacja się poprawiła. Można np. uzyskać dostęp do tych starszych podkładów, które były w lepszej rozdzielczości?
Dodana powyżej grafika z aktualizacją sugeruje, że obszary miast mają dużo lepszą rozdzielczość, niż reszta okolicy. Czy miasta posiadają osobny url, który trzeba dodać do ustawień podkładów? Jeśli tak, gdzie mogę znaleźć taki adres do zdjęć w lepszej jakości dla poszczególnych miast?
Jeśli pobierasz listę warstw, to musiałbyś mieć w adresie REQUEST=GetCapabilities, a masz GetMap, co jest linkiem do konkretnej warstwy.
Wklej do pola 4, a nie 1.