а от і зря, він має право бути на ОСМ
- Якщо під А і Б маються на увазі початкова і кінцева точки, то звичайно, що не мають. Велосипедний/туристичний маршрут характеризується визначеним порядком пересування туристів через певні географічні пункти:
Найкоротший / Найкоротший з проміжними точками
Навіщо тримати в БД тисячі сегментів, якщо достатньо кількох точок. Організатори Вишиваного Шляху вирішили прокласти його через Воловецький перевал, водоспад Кам’янка, залишки фортеці Тустань, хоча з таким самим успіхом можна було б замість Камянки заїхати на скелі Довбуша, а замість Тустані на скелі в Ямельницю, або на залишки недобудованої ГЕС, або на водоспад Лазний, або на Гуркало, або спуститись в Трускавець прямо з Тустані через ліс, а не їхати через Східницю - одним словом лише на такій короткій ділянці є десятки комбінацій, якщо брати лише відомі атракції. Чим маршрут запропонований організаторами Вишиваного Шляху кращий за ті, що запропонував я? Ви уявляєте скільки маршрутів можна зкомбінувати в межах 20, 50 … 2000км? Порахуйте - будемо їх усі заносити в ОСМ?
-
Як виправити, якщо з нас ніхто не брав в тому участь, а організатори ігнорують мої листи? Та й повторюсь, на відміну від річки, якийсь тріп-репорт не має ніякої цінності для орієнтації. Не існує жодного вказівника чи маркера.
-
Мета ОСМ не популяризація велоруху, для того існують інші спеціалізовані сайти (наприклад згадана вами Strava), які можуть використовувати мапу ОСМ
-
В Європі нанесено маршрути, які мають офіційний статус (по аналогії з нашими автомобільними трасами). Вони мають маркування і відповідну інфраструктуру (велодоріжки, кемпінги, знаки) - нічого подібного у нас немає, так що уся ваша істерика суперечить принципу Ground truth.
-
Все що може бути нанесено - має бути нанесено? Не знаю про що ви говорите, але повторюсь, одних тільки маршрутів згідно комбінаторики існує більше ніж атомів у всесвіті. Вас це не бентежить?
Я сам часто катаю на велосипеді чи вибираюсь пішки в гори. І саме тому я не бачу сенсу тримати в ОСМ маршрути чужих подорежей. Не знаю що там у вас за Архімедка в Пущанському лісі, але якщо стоїть питання проаналізувати популярність одніє зі стежки - аналізуйте. Але при чому тут ОСМ?
та просто набридло сперечатись. Ви-ж бачите що тут нічого не довести. дякую за підтримку! )
Ясна справа що комбінацій купа, саме тому обирається якась одна - яка називається маршрутом і її саме просувають активно (PR, якісь заходи) або пасивно (банальний маппінг в ОСМ і кому треба - той знайде сам).
Ваш маршрут може бути кращий в 100 разів, але ви його зробили самі для себе щоб самому проїхатись і отримати власні враження і все. Вишиваний, та й будь який інший, ж ставить за мету щоб цим маршрутом їздили все більше і більше людей і він їм приносив якусь користь.
Візьмемо ту ж Архімедку, вона прокладена по лісовим просікам, і якщо в горах варіантів між пунктами А і Б не дуже багато - то в лісі є здоровенна матриця доріг, стежок з овербагато варіантами проходу і проїзду. Але була домолвеність чи ще якісь фактори, не знаю. І вирішили що Архімедка - це ось це це і ось це. І воно користується популярністю, незважаючи на те що альтернатив - 1000.
Це ж не обов’язково. Є навігатор який буде вести по маршруту. Люди самі по собі ліниві і самому складати маршрут, якщо вже є складений - ніхто не буде. Є готовий продукт - його й беремо. (І так доречі у всіх галузях).
Як в тому анекдоті: “Що? Всі?” . Я невпевнений що кожен маршрут в Європі який замаплений в ОСМ має вказівники на місцевості. Але як я й казав вище що зараз - це не обов’язково. Це як аналог тих же ейрвеїв. Колись, коли не було GPS, всі літали від маяка до маяка (NDB). Зараз коли є ГПС - можна просто домовитись і призначити точку (fix) через яку всі будуть літати. І координату цієї точки можна дізнатись лише віртуально, на землі і в просторі її не існує. Так само й з маршрутом. Зараз - достатньо його намалювати на карті - і це вже маршрут.
Ви плутаєте маршрут з можливістю проїзду. Я сам ледве не щодня будую пішохідні чи велосипедні варіанти проїзду/проходу по місту і ця інформація потрібна мені і лише мені. Я не прагну щоб цими маршрутами ходили купи людей - для цього й потрібно використовувати роутінг. Але якщо наприклад якась цікава організація типу (“Интеренсьій Киев”) побудує в логічний ланцюжок точки які в Києві варто відвідати - це вже буде пішохідний маршрут. І неважливо стане КМДА через кожні 50 метрів ставити табличку що це маршрут чи ні - головне що він є і узгоджений організацією/купкою осіб.
Про аналіз не йдеться. Йдеться про відображення. Ось у нас є маршрут - і ось він на карті.
Для прикладу біля тої ж Архімедки є купа варіантів пройтись паралельним квадратом, але там або ширина стежки 20см, або вже 15 років лежать повалені дерева або ще якісь перепони які саме цей варіант робить не вигідним з альтернативним. Тому зазвичай сам маршрут дає деяку гарантію що там буде і дорога нормальна, не пісок . І дерев не буде повалених і ширина буде нормальною.
Майже гарантований комфортний шлях 7,7км по Архімедці
А ось альтернатива від роутінгу на ті ж 7,7км тільки по факту з дуже важкою трасою (пісок) спуском в яр річки Горенка і подальшим підйомом.
І от я знаючи про маршрут проїдусь з задовленням, а ви використовуючи роутінг вгрохаєте свій настрій і позитиву від того не буде. Тому що 100 людей краще знають ніж 1 роутер
От про що й мова. Таких організацій (авторів) і варінатів такого ланцюжка може бути багато. Дуже багато. Різна кількість ланок, різний порядок їх поєднання, різні шляхи проходу з А в Б. Заносити усі?
В ОСМ ми описуємо реальний світ, а не пропозиції окремих організацій чи людей. Це різні сутності. І які б благі цілі ви не переслідували (популяризація велосипедів, ЗОЖ, вегаство, захист котиків) - вигадкам не місце в ОСМ.
Потрібний маршрут? Є море спеціалізованих сайтів (з описом, фотографіями, і самим треком, який можна завантажити в навігатор)
Я не проти Архімедки (на скільки я зрозумів з ваших слів, ту стежку можна вважати сталим і частовживаним спортивним маршрутом по типу даунхільних спусків), який базується на особливостях рельєфу і місцевості.
Я думав, вам як ОСМеру більше до вподоби самостійно досліджувати, а не сліпо їхати всід за кимось. Якщо рутер заводить вас кудись не туди - можливо достатньо просто підправити дані, а не створювати тисячі маршрутних відношень?
До речі. Пройшло 3 тижні, і ні на один з моїх запитів відповіді нема (ні через емейл, ні через соцмережі). Висновки робіть самі, але щось мені підказує, що у них зовсім інші цілі за ті, що були задекларовані. Так що наступний раз подумайте, чи варто вбивати тижні на внесення супер-даних від сумнівних організацій, яким навіть влом 2 хвилини витратити на відповідь.
Видалення цього хламу ревертнули? Чому без пояснень та аргументації? В сотий раз повторюю: цей маршрут - це халтурна вигадка окремих “бізнесменів”, який не має, а ні маркування, а ні будь-якого офіційного статусу. Тому будьте ласкаві надати докази наявності маркування чи посилання на офіційні документи. Якщо їх нема - я видаляю цей міфічний маршрут з бази ОСМ
Я бачу вам пече тільки по Львів.обл? видаляєте тільки з неї якщо вам так мозолить око.
Всі аргументи були вище.
KSS, усі ваші “аргументи” суперечать приципу ground truth. І це ніяк не залежить від області, тому повторюсь:
-
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%88%D0%BB%D1%8F%D1%85
якщо ви не бачите в цьому цікавинки - це ваша особиста, суб’єктивна думка. - ground truth я не бачив ніоднієї таблички з маркуванням О- і С- доріг “on ground”. То що їх не існує?
KSS, МЕНІ НАБРИДЛО ПОВТОРЮВАТИ ОДНЕ Й ТЕ САМЕ. ПРОЧИТАЙТЕ УВАЖНО, ЩО НАПИСАНО ВИЩЕ!
- Невже так важко усвідомити, що промаркований маршрут в заповіднику сильно відрізняється від маршруту заміських покатушек? Ви бачили скільки треків на www.gpsies.com та подібних сайтах? Заходьте і дивіться, а в ОСМ таким “цікавинкам” не місце!!!
- О- і С- дороги мають офіційний державний статус і документи, що це підтверджують, а цей ваш вишиватний шлях ні.
виділю тезово:
- туристичний шлях може бути НЕпромарокваним
- OSM не офіційний вісник “Голос України”, відповідно в базі можуть бути неофіційні маршрути.
PS у вас подвійні стандарти щодо промаркованості
Ок, давай на прикладах:
А1. Маршрут громадського траспорту:
- представлений на місцевості якоюсь інфраструктурою (зупинки, таблички, знаки)
- масове і постійно використання
- має офіційний статус
- правила руху не дозволяють відхилення чи зупинки в довільних точках
А2. Пропонований маршрут Васі аби обійти усі церкви в місті:
- не представлений на місцевості нічим
- епізодичне (одноразове) використання лише однією групою людей
- немає ніякого офіційного статусу, а є просто одним з сотні можливих варіантів
Б1. Офіційний туристичний маршрут
- представлений на місцевості якоюсь інфраструктурою (знаки, кемпінги, базові табори, точки роздачі води, рятувальні служби)
- масове і постійно використання
- має офіційний статус
- правила руху можуть не дозволяти відхилення чи зміну напряму руху
Б2. Пропонований туристичний маршрут Васі
- не представлений на місцевості нічим
- епізодичне (одноразове) використання лише однією групою людей
- немає ніякого офіційного статусу, а є просто одним з сотні можливих варіантів
KSS, тепер питання. Що з переліченого вносити в ОСМ, а що ні? І за якими критеріями?
А1 - регулярний маршрут який має користь і для інших людей, вносимо
А2 - нерегулярний, одиночний маршрут для однієї особи якій потрібно дістатись з точки А в точку Б. Не є маршрутом, не несе ніякого наватаження і ніяких цілей окрім перевезення тушки В з точки А в точку Б. По факту індивідуальний роутінг без претензій на будь що крім особистих цілей. Не наносимо
Б1 - наносимо, пропагує піші(чи інші) прогулянки для оздоровлення, туризму і т.і.
Б2 - наносимо, пропагує піші(чи інші) прогулянки для оздоровлення, туризму і т.і., не є індивідуальним роутінгом перенесення тулуба В з точки А в точку Б. Має пропагандиські цілі (туристічні, об’єднувальні) величина і успішність то діло 10те.
Різниця між Б1 і Б2.
- маркування на місцевості необов’язкове. equal
- необхідність маршруту не визначається кількістю раз його використання. equal
- офіційний статус ніяким чином не впливає ні на видовищність, ні на оздоровчі, ні на кількісні чи інші показники. Це просто запис в нормативно-правових актах. equal
Як бачимо по 3м пунктам фундаментально - вони однакові.
PS я коли йду в ліс чи болото на розвідку, чи просто від немачогоробити - я пишу трек і вношу стежки/дороги в ОСМ, але я НЕ пропагую це як туристичний маршрут, це Я, лиш раз, сам для себе , в своїх цілях пішов в ліс/болото.
Або маючи якусь пішу прогулянку по місту, я сам для себе шукаю найкоротший/найпідходящий шлях з точки А в точку Б через openrouteservice і бачу по цьому шляху лише те що САМ хочу бачити, НІКОМУ не нав’язуючи своєї думки, бо це лише моє бажання.
Людина чи група людей могли прокласти точно такий маршрут як і я, але з метою популяризації чогось і працювати в тому напрямку - і тоді це вже маршрут який треба в ОСМ.
Мій точнотакий же маршрут - не треба в ОСМ
Групи людей які хочуть його популяризувати - треба в ОСМ.
КСС, дозволь тобі нагадати, що ОСМ - це опис реальноіснуючого стану речей на місцевості, а не місце для реклами чи популяризації будь-чого. А за твоєю логікою треба вносити все, абсолютно все, будь-які вигадки і комбінації пропозицій, адже:
А2 - пропагує прийняти Бога в серце і духовне очищення - будемо тепер наносити маршрути кожної хресної ходи?
Б2 - пропагує ЗОЖ - бедемо наносити усі треки з ЗОЖних сайтів?
…
Я2 - пропагує легалізувати проституцію (маршрут як обійти усі стрипклуби міста за 24 години) - і це будемо вносити?
Загалом, я видаляю той маршрут, як такий, що суперечить принципам ОСМ. А ти можеш вигадувати і рекламувати потенційні маршрути для оздоровлення і в інших місьцях.
як ви розділяєте реальноіснуючий від нереальноіснуючого стану речей на місцевості?
Незабудьте знести ще й POI які вам не подобаються, так під гарячу руку. Щоб Україна була ще більшою білою плямою.
http://edward17.github.io/LayersCollection/#map=8/51.92394/6.47095&layers=1062 Уявляю ці стовпчики на дорозі з промаркуванням кожного маршруту… такі метрів на 10 заввишки Бо кожен непромаркований маршрут - не маршрут. Правильно? Доріг С- і О- в Україні - НЕМАЄ. Вони непромарковані. Це вигадка
PS Якщо ви хотіли видалити цей маршрут, видалили б одразу, для чого ці псевдо-обговорення на форумі?
KKS, зайдіть подивіться як у сусідів роблять веломаршрути http://projekt.greenvelo.pl/ - це будівництво інфраструктури і державна підтримка, а не просто хтось собі щось вигадав і назвав то веломаршрутом
Та й відносно С- та О- доріг ви знову не праві. Це державна власність, яка має має свою класифікацію (так само як КОАТУУ для населених пунктів). Ці дороги реально існують на місцевості, а не лише по документах чи у вигляді пропозиції від дяді Васі
- То велодоріжки
1.1 Ви причепились до совкового маркування, є табличка - значить є щось, немає таблички - немає нічого. Зараз 21сторіччя, достатньо мати координати в телефоні щоб це був маршрут. Джипери на покатушках саме таке й використовують тепер, раніше так було по совковому - “фотка з точкою”. - С- О-, неважливо яка власність… тут не про форму власності розмова (“Без бумажки - тьі букашка, а с бумажкой - человек”? не той час). Ви причепились до наземного маркування, мовляв маршрут на землі - не промарковано, значить в ОСМ також не повинно бути. С- О- дороги - також не промарковані.
Дороги С- О- мають свою трасу і існують? веломаршрут прокладено і він є? - Так
Дорогами можуть користуватись як мірилом якості/швидкості/доступності? Маршрутом можуть користуватись в якості прикладу/туристичних цікавинок etc? - Так
Тільки з дорогами ви за позначення, а з маршрутом ні. Хоча різниці між ними ніякої.
Якщо ви не згодні з трасуванням маршруту, маєте що запропонувати, знаєте кращі шляхи, цікавіші точки - контактуйте з людьми які то затіяли і викладуйте їм їх пропозиції.
КСС, та зрозумійте ви вже нарешті, що мова йде про різні сутності. В ОСМ відношенням route позначаються “Автошляхи/велошляхи/шляхи громадського транспорту”, ці шляхи мають свого оператора, який слідкує за дорожньою інфраструктурою і визначає правила пересування по ній. Саме тому в ОСМ існує така сутність як рут, бо це не просто пропозиція, а фактичний стан речей:
- Проїзд по сегментам такого шляху може бути платним чи вимагати якісь дозволи
- Оператор визначає правила пересування по сегментам такого шляху
- Оператор займається облаштуванням інфраструктури (ремонтом, маркуванням, прибиранням і т.п.)
- Оператор може мати свою внутрішню класифікацію.
Якби Ви придбали землю і збудували там свій оздоровчій маршрут, я б особисто вніс його в ОСМ. Проте Ви пропонуєте заносити в базу неіснуючі сутності (довільні пропозиції пересування в дорожньому графі). Що є абсурдним, адже варіантів таких пропозицій є надзвичайно багато:
Один екскурсовод водить туристів через цікавинки А, Б, В, Г, другий через Г, Б, А, В, третій ще інакше + в кафе по дорозі заводить
Та й врешті, що вам заважає прокласти маршрут навігатором через “цікавинки”. Веломаршрут прокладено і він є? - Так. Не довіряєте навігатору? - використовуйте чужі треки - для того є десятки спеціалізованих сайтів. А в ОСМ пропозиціям окремих людей місця нема - неможливо замапити безліч можливих варінатів субєктивного бачення світу.
Знову ви перекручуєте. Небуду повторювати те що писано-переписано вже.
Ви наполягаєте на тому що в ОСМ туристичні маршрути (вело, піші) мають бути позначені лише ті які промарковані на землі. Є десь в правилах ОСМ де таки написано? Що туристичний маршрут в ОСМ - то виключно промаркований на землі?
І виходить що в Україні не існує жодного такого маршруту. Ні пішого, ні вело? Ну окрім тих що є в Карпатах завдяки - http://stezhky.org.ua/ .
І по вашій логіці - туристичних стежок в Карпатах не існувало взагалі (і в ОСМ то вносити суворо заборонено!) поки люди з тої ініціативи не прибили пару дерев’ячок і пофарбували то кольоровою фарбою. Тобто наявні стежки, і уставлені маршрути підйому на гору до того були просто “чужими треками” які неможливо було скласти в якусь логічну послівдовність? А з дерев’яшками - то одразу стало видно?
І дайте будь ласка відповідь на просте і чітке питання. А що треба буде зробити з маршрутами карпастьких стежок в ОСМ коли “раптом” всі дерев’яшки на місцях пропадуть, їх не буде? Буде лише карта на сайті і все. Ці маршрути перестануть в мить бути туристичними? і з ОСМ треба їх буде видалити?