І не варто влаштовувати з Західної Європи карго-культ. У них багато речей в ОСМ зроблено гірше ніж у нас. Якщо ми будемо плодити машрутні відношення, нам доведеться їх підтримувати (будь-яке нове кільце на дорозі - додаткова година роботи аби розпетляти зламані відношення громадського транспорту і ще й на додачу тепер і маршрути покатушек). До того ж треба розуміти, що маршрутні відношення часто вимагають розбиття вулиці на короткі сегменти, які ні один рендер не вміє склеювати, а відповідно страждає інфомативність мапи, адже написи на вулицях просто зникають.
Хорошим прикладом, де є сенс наносити туристичні маршрути є треки в Непалі або національний парк Кіліманджаро. На відміну від України там треба купляти перміт і йти чітко вказаним промаркованим маршрутом нікуди не звертаючи. У нас таких правил немає - я можу звернути на будь-яку стежку, або просто поломитися через хащі. В наших парках не одна стежка, а ціла мережа. А відповідно комбінацій можливих маршрутів стає безліч.
І останнє. Навіщо тримати в базі завідома приблизний маршрут, якщо достатньо вбити координати атракцій в маршрутизатор?
адекеватна відповідь
я точно так роблю. Великого задоволення при проїзді магістралями - немає. Саме тому в Пущі повно велосепедистів, а на столичному шосе - немає.
Мета ж маршруту не найшвидше дістатись з Ужгорода в Харків. Якщо така мета переслідувалась то найкоротший шлях такий - https://skyvector.com/?ll=50.00773901744601,27.539062492636905&chart=302&zoom=9&fpl=%20UKLU%20VI3G%20VI%20P27%20PEPIL%20N983%20SORON%20N983%20BEMBI%20BASOR%20OTPAK%20N983%20VASON%20N983%20ADAKO%20N983%20KHR
ви читали, що я вище написав? до чого тут еірвеї та магістралі столиці? ви дурниці верзете - шматок маршруту по Львівській області це 100% вигаданий маршрут, яким ніхто не їхав!
https://dl.dropboxusercontent.com/u/7929919/vs.png - тобто мета цих крюків побачити як люди живуть? це якраз зовсім неадекватна відповідь. вздовж головної дороги стоять такі самі хати, що там такого можна побачити? хоч вбийте я не розумію навіщо робити зигзаги (та й ще місцями під крутий підйом).
А ви як думаєте? чи я вигадую каменти з космосу?
- ейрвеї до того що ви апелюєте до “нетреба звертати” мовляв так швидше. То швидше саме літаком по трасам, якщо мета стоїть дістатись з пункту А в пункт Б. В даному проекті такої мети немає.
- магістралі столиці - до того що ви кажете що маршрут був згенерований наобум навігатором просто оминаючи головні дороги. А я кажув вам - НІ! Маршрут пролягає через велосипедні точки по яким дуже багато хто їздить. І маршрут прокладено людиною, а не навігатором
Ви не сприймаєте ці дві тези - тому ви не бачите сенсу в цьому маршруті. Значно цікавіше їхати пересілочними дорогами через села, ніж виїхати, скажімо на рівнюсеньку М07, і 80 км незаїзжати в жодне село, бачучи тільки бетон і фури. Тому маршрут йде крюками.
Хоча по лінку треків http://m.gpsies.com/map.do?fileId=mtmbqgtsrytykvxk видно що таки до Комарно трек не з гпс, а прокладено через точки.
це вже суто суб’єктивне сприйняття.
Хтось не розуміє для чого їхати велосипедом коли можна машиною
хтось не розуміє для чого взагалі бачите щось нове "А шо я там не бачив"©
хтось не розуміє що "ти просто так мапиш карту і тобі за це ніхто не платить?"©
От приклад з вашого регіону: в цьому маршруті вони поїхали по об’їздній Сколе. Вони багато самого Сколе так побачили? чи може треба було проїхати крізь саме місто?
Давайте перестанемо вигадувати. Є факти:
- Організатори ігнорують прохання прокоментувати ситуацію
- Людина яка брала участь у тому марафоні на ділянці Дрогобицького району підтверджує, що вказаний на сайті трек - фейк. І насправді вони їхали не так. Було дві групи які їхали по різному. У них був незрозумілий маршрут, який вони хз де відкопали, тому місцеві їм радили куди і як краще проїхати.
- Відповідно в ОСМ як мінімум на одній ділянці внесено фейковий маршрут якоїсь шарашкіної організації
- Окрім Вишивано Шляху в кожному місті/смт є купа своїх маршрутів, які постійно змінюються. І наявність у велосипедного клубу сайту не надає маршруту для покатушек ніякого офіційного статусу. Маршрут Васі на роботу і маршрут Вишиваного Шляху мають однаковий статус.
- В ОСМ такі маршрути взагалі непотрібні. Вбиваєте в маршрутизатор точки атракцій і їдете собі. Використовуєте паралельні дороги, робите зигзаги, кружляєте, дивитесь як живуть люди.
При чому деякі велосипедні рутери на базі ОСМ роблять ті самі фішечки, намагаються “оминати” головні дороги і дають можливість подивитись як живуть люди. Один в один з Вишиваним шляхом:
https://www.google.com.ua/maps/@49.0869035,23.5823062,3a,75y,122.57h,64.84t/data=!3m6!1e1!3m4!1sbmU4lYzve0oQRGX0AS49HQ!2e0!7i13312!8i6656 - зїхати під прямим кутом до головної дороги кудись вліво аби відразу ж повернутись назад
https://www.google.com.ua/maps/@49.2976275,23.5100697,3a,32.9y,38.51h,86.22t/data=!3m6!1e1!3m4!1sH-AkDZazbIJXUGDfw7ylPg!2e0!7i13312!8i6656 - зїхати на грунтовку в поле, а потім відразу ж назад виїхати на трасу
у Вашего знакомого неточная информация: ехали двумя группами, но навстречу друг другу: из Ужгорода и из Харькова. понятно что разными маршрутами! а встретились в Киеве )
маршрут удалил
Ніхто нічого не вигадує. Велосипедні маршрути - НЕ МАЮТЬ сполучати точки А і Б по найкоротшому шляху. Те що ви так вважаєте це суто ваша особиста справа.
- Весь маршрут - не фейк, явно записаний з гпс, деякі ділянки додані вручну і то видно. про шо я писав вище.
- внесено фейк на певній ділянці? - ОК, виправте. У нас в базі ОСМ деякі річки внесені “на око” і відповідно не лягають на саму річку. Фейк? давайте видалимо?
- Наскільки я розумію метою Вишиваного шляху є популяризація велоруху, пам’яток по його маршруту. Ясна справа що спочатку він нічим не відрізняється від маршруту Васі на роботу, але Вася не ставить за мету розкрутити свій маршрут, а ставить(ваше улюблене) - найкоротшу відстань до роботи яка окрім власне добирання до роботи, нічого іншого й не несе в собі. А от такі веломаршрути саме несуть.
І виходить що маршрути асоціації велосепедистів Києва, так звані “маршрути здоров’я” - http://avk.org.ua/2015/04/de-pokatatysya-na-vyhidnyh-u-kyjevi-marshruty-zdorovya/ - також фігня фігня? Ви сидите там на стільці? Бо я вам скажу дуже шкідливу для вас новину - вони КІЛЬЦЕВІ!, і О БОЖЕ вони несуть за мету в собі простий, цікавий велопробіг. Неважливо вони відскочать на 50 метрів від протоптаної дороги чи ні. Він маршрут - він отакий. - В ОСМ такі маршрути потрібні. Потрібні як вело так і піші маршрути. Причому тут ОСМ до цих маршрутів? - дуже просто. Ви знаєте звідки народ бере інформацію про маршрути? я ні. І якщо це буде ОСМ (а це буде ОСМ) то якщо навіть про нього дізнаються 5 чи 10 чоловік - це вже користь.
І ви своїм ВЛАСНИМ вибором - лишаєте можливості сотні інших людей дізнатись про цей маршрут. Не багато ви на себе берете? Дайте можливість людям отримати інформацію, а що робити з цією інформацією самим людям - так це тільки, і тільки їм вирішувати.
Забагато інформації не буває. Ніколи.
А так як вже в цій темі лунало - подивіться на карту Європи - там цих маршрутів нанесено дофіга. Я просто впевнений що вони в більшості своїй не марковані і існують в ОСМ і на картах просто обведені олівцем. Їх також ми видалимо? Так можна багато чого видалити з ОСМ і прийти в 2004й рік.
Ви мабуть ніколи не катались на велосипеді. В Києві наприклад щоб цікаво проїхатись треба разів з чотири на великі бугри піднятись - це щоб було цікаво їхати і цікаво бачити що навкруги коїться, хоча можна було проїхати в ту ж точку по долинам рік і піднятись лише раз. Диваки? Можливо, тільки це їх особистий вибір. Не ваш для них.
Взагалі я притримуюсь політики що все що може бути нанесено - має бути нанесено.
І повертаючись до маршрутів. Є такий ПІШИЙ (О Боже, люди просто ходять пішки по лісу для задоволення і повертаються в ту ж точку) маршрут - Архімедка в Пущанському лісі. Він ніяк і ніде по місцевості не позначений. Інформації з картами в мережі з ним практично немає, але на сленгу велосепедистів він доволі часто лунає. Дізнався я про нього саме через ОСМ. Тому будь який маршрут, навіть найпростіший - має бути в ОСМ. Архімедка . І якщо ви подивитесь на теплову карту страва - то побачите що він досить популярний, хоча НІДЕ крім ОСМ ніяких позначеннь немає. Соупадєніє? Недумау.
http://labs.strava.com/heatmap/#13/30.39376/50.55854/blue/both
А тепер щодо самого вишиваного шляху. Не всі будуть їхати з самого Ужгорода в Хакрів, але на окремих ділянках цього маршруту проїхатись - чому б і ні?
а от і зря, він має право бути на ОСМ
- Якщо під А і Б маються на увазі початкова і кінцева точки, то звичайно, що не мають. Велосипедний/туристичний маршрут характеризується визначеним порядком пересування туристів через певні географічні пункти:
Найкоротший / Найкоротший з проміжними точками
Навіщо тримати в БД тисячі сегментів, якщо достатньо кількох точок. Організатори Вишиваного Шляху вирішили прокласти його через Воловецький перевал, водоспад Кам’янка, залишки фортеці Тустань, хоча з таким самим успіхом можна було б замість Камянки заїхати на скелі Довбуша, а замість Тустані на скелі в Ямельницю, або на залишки недобудованої ГЕС, або на водоспад Лазний, або на Гуркало, або спуститись в Трускавець прямо з Тустані через ліс, а не їхати через Східницю - одним словом лише на такій короткій ділянці є десятки комбінацій, якщо брати лише відомі атракції. Чим маршрут запропонований організаторами Вишиваного Шляху кращий за ті, що запропонував я? Ви уявляєте скільки маршрутів можна зкомбінувати в межах 20, 50 … 2000км? Порахуйте - будемо їх усі заносити в ОСМ?
-
Як виправити, якщо з нас ніхто не брав в тому участь, а організатори ігнорують мої листи? Та й повторюсь, на відміну від річки, якийсь тріп-репорт не має ніякої цінності для орієнтації. Не існує жодного вказівника чи маркера.
-
Мета ОСМ не популяризація велоруху, для того існують інші спеціалізовані сайти (наприклад згадана вами Strava), які можуть використовувати мапу ОСМ
-
В Європі нанесено маршрути, які мають офіційний статус (по аналогії з нашими автомобільними трасами). Вони мають маркування і відповідну інфраструктуру (велодоріжки, кемпінги, знаки) - нічого подібного у нас немає, так що уся ваша істерика суперечить принципу Ground truth.
-
Все що може бути нанесено - має бути нанесено? Не знаю про що ви говорите, але повторюсь, одних тільки маршрутів згідно комбінаторики існує більше ніж атомів у всесвіті. Вас це не бентежить?
Я сам часто катаю на велосипеді чи вибираюсь пішки в гори. І саме тому я не бачу сенсу тримати в ОСМ маршрути чужих подорежей. Не знаю що там у вас за Архімедка в Пущанському лісі, але якщо стоїть питання проаналізувати популярність одніє зі стежки - аналізуйте. Але при чому тут ОСМ?
та просто набридло сперечатись. Ви-ж бачите що тут нічого не довести. дякую за підтримку! )
Ясна справа що комбінацій купа, саме тому обирається якась одна - яка називається маршрутом і її саме просувають активно (PR, якісь заходи) або пасивно (банальний маппінг в ОСМ і кому треба - той знайде сам).
Ваш маршрут може бути кращий в 100 разів, але ви його зробили самі для себе щоб самому проїхатись і отримати власні враження і все. Вишиваний, та й будь який інший, ж ставить за мету щоб цим маршрутом їздили все більше і більше людей і він їм приносив якусь користь.
Візьмемо ту ж Архімедку, вона прокладена по лісовим просікам, і якщо в горах варіантів між пунктами А і Б не дуже багато - то в лісі є здоровенна матриця доріг, стежок з овербагато варіантами проходу і проїзду. Але була домолвеність чи ще якісь фактори, не знаю. І вирішили що Архімедка - це ось це це і ось це. І воно користується популярністю, незважаючи на те що альтернатив - 1000.
Це ж не обов’язково. Є навігатор який буде вести по маршруту. Люди самі по собі ліниві і самому складати маршрут, якщо вже є складений - ніхто не буде. Є готовий продукт - його й беремо. (І так доречі у всіх галузях).
Як в тому анекдоті: “Що? Всі?” . Я невпевнений що кожен маршрут в Європі який замаплений в ОСМ має вказівники на місцевості. Але як я й казав вище що зараз - це не обов’язково. Це як аналог тих же ейрвеїв. Колись, коли не було GPS, всі літали від маяка до маяка (NDB). Зараз коли є ГПС - можна просто домовитись і призначити точку (fix) через яку всі будуть літати. І координату цієї точки можна дізнатись лише віртуально, на землі і в просторі її не існує. Так само й з маршрутом. Зараз - достатньо його намалювати на карті - і це вже маршрут.
Ви плутаєте маршрут з можливістю проїзду. Я сам ледве не щодня будую пішохідні чи велосипедні варіанти проїзду/проходу по місту і ця інформація потрібна мені і лише мені. Я не прагну щоб цими маршрутами ходили купи людей - для цього й потрібно використовувати роутінг. Але якщо наприклад якась цікава організація типу (“Интеренсьій Киев”) побудує в логічний ланцюжок точки які в Києві варто відвідати - це вже буде пішохідний маршрут. І неважливо стане КМДА через кожні 50 метрів ставити табличку що це маршрут чи ні - головне що він є і узгоджений організацією/купкою осіб.
Про аналіз не йдеться. Йдеться про відображення. Ось у нас є маршрут - і ось він на карті.
Для прикладу біля тої ж Архімедки є купа варіантів пройтись паралельним квадратом, але там або ширина стежки 20см, або вже 15 років лежать повалені дерева або ще якісь перепони які саме цей варіант робить не вигідним з альтернативним. Тому зазвичай сам маршрут дає деяку гарантію що там буде і дорога нормальна, не пісок . І дерев не буде повалених і ширина буде нормальною.
Майже гарантований комфортний шлях 7,7км по Архімедці
А ось альтернатива від роутінгу на ті ж 7,7км тільки по факту з дуже важкою трасою (пісок) спуском в яр річки Горенка і подальшим підйомом.
І от я знаючи про маршрут проїдусь з задовленням, а ви використовуючи роутінг вгрохаєте свій настрій і позитиву від того не буде. Тому що 100 людей краще знають ніж 1 роутер
От про що й мова. Таких організацій (авторів) і варінатів такого ланцюжка може бути багато. Дуже багато. Різна кількість ланок, різний порядок їх поєднання, різні шляхи проходу з А в Б. Заносити усі?
В ОСМ ми описуємо реальний світ, а не пропозиції окремих організацій чи людей. Це різні сутності. І які б благі цілі ви не переслідували (популяризація велосипедів, ЗОЖ, вегаство, захист котиків) - вигадкам не місце в ОСМ.
Потрібний маршрут? Є море спеціалізованих сайтів (з описом, фотографіями, і самим треком, який можна завантажити в навігатор)
Я не проти Архімедки (на скільки я зрозумів з ваших слів, ту стежку можна вважати сталим і частовживаним спортивним маршрутом по типу даунхільних спусків), який базується на особливостях рельєфу і місцевості.
Я думав, вам як ОСМеру більше до вподоби самостійно досліджувати, а не сліпо їхати всід за кимось. Якщо рутер заводить вас кудись не туди - можливо достатньо просто підправити дані, а не створювати тисячі маршрутних відношень?
До речі. Пройшло 3 тижні, і ні на один з моїх запитів відповіді нема (ні через емейл, ні через соцмережі). Висновки робіть самі, але щось мені підказує, що у них зовсім інші цілі за ті, що були задекларовані. Так що наступний раз подумайте, чи варто вбивати тижні на внесення супер-даних від сумнівних організацій, яким навіть влом 2 хвилини витратити на відповідь.
Видалення цього хламу ревертнули? Чому без пояснень та аргументації? В сотий раз повторюю: цей маршрут - це халтурна вигадка окремих “бізнесменів”, який не має, а ні маркування, а ні будь-якого офіційного статусу. Тому будьте ласкаві надати докази наявності маркування чи посилання на офіційні документи. Якщо їх нема - я видаляю цей міфічний маршрут з бази ОСМ
Я бачу вам пече тільки по Львів.обл? видаляєте тільки з неї якщо вам так мозолить око.
Всі аргументи були вище.
KSS, усі ваші “аргументи” суперечать приципу ground truth. І це ніяк не залежить від області, тому повторюсь:
-
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D1%88%D0%BB%D1%8F%D1%85
якщо ви не бачите в цьому цікавинки - це ваша особиста, суб’єктивна думка. - ground truth я не бачив ніоднієї таблички з маркуванням О- і С- доріг “on ground”. То що їх не існує?
KSS, МЕНІ НАБРИДЛО ПОВТОРЮВАТИ ОДНЕ Й ТЕ САМЕ. ПРОЧИТАЙТЕ УВАЖНО, ЩО НАПИСАНО ВИЩЕ!
- Невже так важко усвідомити, що промаркований маршрут в заповіднику сильно відрізняється від маршруту заміських покатушек? Ви бачили скільки треків на www.gpsies.com та подібних сайтах? Заходьте і дивіться, а в ОСМ таким “цікавинкам” не місце!!!
- О- і С- дороги мають офіційний державний статус і документи, що це підтверджують, а цей ваш вишиватний шлях ні.
виділю тезово:
- туристичний шлях може бути НЕпромарокваним
- OSM не офіційний вісник “Голос України”, відповідно в базі можуть бути неофіційні маршрути.
PS у вас подвійні стандарти щодо промаркованості