@Zbigniew
A czemu nie użyć do tej informacji odpowiedniego wątku http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=55183 ? Poza tym czy to usunięcie to ma się wiązać z tym, że usuwamy na stałe czy by wprowadzić je na nowo? Jak to drugie to jestem za gdyż łatwiej będzie mnie zaimportować te z GDOŚ, choć oczywiście wpierw poinformuję o zamiarze panów od importu. Natomiast jeśli maja być usunięte na stałe i w ich miejsce nie zostać wprowadzone dokładniejsze to dlaczego? W końcu to dane geograficzne
Usuwał tagi z relacji, a nie same ralacje. Zostają więc w bazie puste obiekty.
Przy okazji okazało się też, że część tych regionów była wcześniej uszkodzona-ktoś znacznie wcześniej usunął niektóre linie składowe. W tej sytuacji lepiej je chyba zaimportować od nowa.
Dane w godzinę, czyli Mapzen umożliwia samodzielne przygotowanie eksportu z wybranego obszaru:
To jak to jest z tymi mezoregionami? Usunięte zostaną by co? Jakoś powyższe dwie wypowiedzi w temacie dalej mnie nie wyjaśniają czy powinienem pisać na listę z chęcią ich reimportu gdyż równie dobrze można zrozumieć, że chcemy się ich pozbyć całkiem choć nie wiem czemu by to miało służyć.
Nie ma tego w TagInfo, ale wreszcie ktoś zrobił narzędzie do sprawdzania jak ilość obiektów z danym tagiem zmienia się w czasie:
http://taghistory.raifer.tech/
https://github.com/tyrasd/taghistory
Liczba, nie ilość. Obiekty są policzalne.
No one expects the Polish Inquisition… =}
Jest sobie taka strona http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Nominatim/Country_Codes Pytanie brzmi jak dodajemy nazwę w kilku językach to dla Czech to będzie name:cz z lewej tabeli czy name:cs z prawej, gdyż wydaje mnie się, że popełniłem w tej materii błąd, a nie jest to dość jednoznacznie wyjaśnione.
Z prawej, czyli name:cs
Głosujcie! Namawiam na głosowanie według własnego sumienia a ponieważ nie ma ciszy wyborczej to na Kathmandu Living Maps
Tak nawiasem: Szkoda, że nie zgłosiliśmy area:highway
Czy wam też się czasem zdarza natknąć na pojedyncze punkty bez tagów dodane przez “OSMF redaction account”? Czy dobrze zgaduję, że to po historycznej zmianie licencji? Ale czemu takie zostały i czy można by je hurtem znaleźć i powyrzucać?
Już coraz mniej ale się zdarzają. Są na OSM killerzy puntów i dubli, usuwający je milionami i dziwne, że tych nie katrupią.
A przeszkadzają w czymś? Dawniej ich zasadność istnienia była większa, ponieważ często było tak, że linia wyleciała przy zmianie licencji, a punkty zostały - wystarczyło tylko je połączyć i droga była jak nowa No ale od tamtej pory już większość rzeczy została naprawiona, więc faktycznie nie mają już racji bytu.
Właśnie trwa SotM w Brukseli, na głównej stronie są linki do strumieni wideo, chyba załatwione w ostatniej chwili:
http://2016.stateofthemap.org/
Ja bardziej liczę na nagrania wybranych wystąpień, ale może ktoś chce śledzić na żywo.
Czy jest jakaś możliwość wyciągnięcia danych statystycznych z bazy?
Np. chciałbym wyciągnąć dziesięć najpopularniejszych nazw ulic w Polsce wraz z liczbą odcinków dla każdej nazwy (z pełną świadomością, że nie policzę ulic, tylko odcinki).
Jakaś możliwość odpytania bazy SQL-em byłaby fajna… chociaż pewnie nie umiałbym tam zawrzeć warunku, że w Polsce…
Mam wrażenie, że najbardziej popularnym slajdem na konferencji był “No signal”
GUS prowadzi katalog ulic: http://www.stat.gov.pl/broker/access/prefile/listPreFiles.jspa
I ktoś już poszukał 10 najpopularniejszych nazw ulic.
Pewnie widzicie na górze informację o przenosinach forum na nowy serwer w sobotę, ale nie mam żadnej informacji co się za tym kryje, tzn. co z Lambertusem i jak się to ma do społeczności i fundacji. Domyślam się tylko, że ktoś ma dostęp do praw admina, więc obędzie się bez grubszych problemów. W każdym razie będzie pewnie przerwa techniczna w działaniu forum.
No, mnie też zbyli ogólnikiem jakiś tydzień temu. Cała ta sprawa była prowadzona trochę nieprofesjonalnie (czytaj: nietransparentnie) przez OWG.