Rzeczywiście, sąd pochopny. Przydałoby się na stronie krótkie info o tym żeby nie odstraszać lamerów jak ja, chyba że o to chodzi
co do zasady lamer to nie ten co nie wie ale ten co nie przyjmuje do wiadomości
oraz
http://www.miejski.pl/slowo-Lamer
Więc nie przypisuj sobie na wyrost. Na miano lamera trzeba sobie zasłużyć, ja na wszystko w życiu.
Nie udało mi się wyczytać więcej o danych do map w Pokemon Go, ale w tym artykule jest trochę na ten temat:
Aplikacja na Androida do edycji danych (na GPLv3) - NextGIS Mobile:
http://nextgis.com/nextgis-mobile/
Witam!
User jhill93 delete tags from multipoligons in Poland (and Russia too) with comments “The polygons are not necessary, they just make it harder to see” https://www.openstreetmap.org/user/jhill93/history
Please review and revert his changesets, if necessery.
Wygląda na to, że kasuje mezoregiony. Ktoś mógłby to porewertować? (ja nie mam chwilowo dostępu do swojego kompa).
@Zbigniew
A czemu nie użyć do tej informacji odpowiedniego wątku http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=55183 ? Poza tym czy to usunięcie to ma się wiązać z tym, że usuwamy na stałe czy by wprowadzić je na nowo? Jak to drugie to jestem za gdyż łatwiej będzie mnie zaimportować te z GDOŚ, choć oczywiście wpierw poinformuję o zamiarze panów od importu. Natomiast jeśli maja być usunięte na stałe i w ich miejsce nie zostać wprowadzone dokładniejsze to dlaczego? W końcu to dane geograficzne
Usuwał tagi z relacji, a nie same ralacje. Zostają więc w bazie puste obiekty.
Przy okazji okazało się też, że część tych regionów była wcześniej uszkodzona-ktoś znacznie wcześniej usunął niektóre linie składowe. W tej sytuacji lepiej je chyba zaimportować od nowa.
Dane w godzinę, czyli Mapzen umożliwia samodzielne przygotowanie eksportu z wybranego obszaru:
To jak to jest z tymi mezoregionami? Usunięte zostaną by co? Jakoś powyższe dwie wypowiedzi w temacie dalej mnie nie wyjaśniają czy powinienem pisać na listę z chęcią ich reimportu gdyż równie dobrze można zrozumieć, że chcemy się ich pozbyć całkiem choć nie wiem czemu by to miało służyć.
Nie ma tego w TagInfo, ale wreszcie ktoś zrobił narzędzie do sprawdzania jak ilość obiektów z danym tagiem zmienia się w czasie:
http://taghistory.raifer.tech/
https://github.com/tyrasd/taghistory
Liczba, nie ilość. Obiekty są policzalne.
No one expects the Polish Inquisition… =}
Jest sobie taka strona http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Nominatim/Country_Codes Pytanie brzmi jak dodajemy nazwę w kilku językach to dla Czech to będzie name:cz z lewej tabeli czy name:cs z prawej, gdyż wydaje mnie się, że popełniłem w tej materii błąd, a nie jest to dość jednoznacznie wyjaśnione.
Z prawej, czyli name:cs
Głosujcie! Namawiam na głosowanie według własnego sumienia a ponieważ nie ma ciszy wyborczej to na Kathmandu Living Maps
Tak nawiasem: Szkoda, że nie zgłosiliśmy area:highway
Czy wam też się czasem zdarza natknąć na pojedyncze punkty bez tagów dodane przez “OSMF redaction account”? Czy dobrze zgaduję, że to po historycznej zmianie licencji? Ale czemu takie zostały i czy można by je hurtem znaleźć i powyrzucać?
Już coraz mniej ale się zdarzają. Są na OSM killerzy puntów i dubli, usuwający je milionami i dziwne, że tych nie katrupią.
A przeszkadzają w czymś? Dawniej ich zasadność istnienia była większa, ponieważ często było tak, że linia wyleciała przy zmianie licencji, a punkty zostały - wystarczyło tylko je połączyć i droga była jak nowa No ale od tamtej pory już większość rzeczy została naprawiona, więc faktycznie nie mają już racji bytu.