Miejsca wykorzystujące OSM

https://emojimap.net/

Tour de Pologne używa OSM do map etapów, nawet jest atrybucja (chociaż tak średnio widoczna).

Bezpośredni link: http://tourdepologne.pl/wp-content/uploads/2016/etapy/mapy/etap1-1.jpg

http://wikiwakacje.pl/mapa/
Może ktoś z tu obecnych weźmie udział? :wink:

http://woodstockfestival.pl/kto-zagra też ożywa OSM :slight_smile:

Niee, myślę, że nie ma tu nikogo, kto fociłby do Commons :wink:

Interia wystawiła artykuł o ŚDM http://fakty.interia.pl/raporty/raport-swiatowe-dni-mlodziezy-krakow-2016/organizacja/news-sdm-w-krakowie-to-musisz-wiedziec-poruszajac-sie-po-miescie-,nId,2241196 w którym wykorzystano mapy OSM w tym http://i.iplsc.com/komunikacja-miejska-w-krakowie-26-29-lipca-trasy-korytarzowe/0005QJ89HH3WBWL9-C122-F4.jpg

http://www.rajd.rzeszow.pl/pl/wyniki-na-zywo-2/ i klikamy na mapę :slight_smile:

Dziś o północy startuje Szczeciński Rower Miejski Bike_S po rozbudowie (zrealizowanej przez Nextbike). Mapa wydaje się znajoma.

http://aquamapa.com/mapajezior używa podkładu OSM.
Mnie się jednak marzy, by batymetrię udostępniać w otwartym projekcie społecznościowym.

Artykuł na culture.pl ma osadzoną mapkę z serwisu StoryMap (podkład z OSM):

http://culture.pl/pl/artykul/warszawskie-adresy-henryka-sienkiewicza

Serwis turystyczno-krajoznawczy Dioblina, chyba już niekoniecznie śląskocentryczny:

http://www.dioblina.pl/map

O, a to już było? Zmiany populacji w UE: http://interaktiv.morgenpost.de/europakarte/#4/56.32/22.50/en

http://www.zditm.szczecin.pl/mapy/przystanki-i-pojazdy jako warstwy jest klikalność ikon :slight_smile:

Fajna bo pokazuje najbliższe odjazdy więc nie trzeba wskazywać czy to dzień roboczy czy sobota.Pokazuje przystosowanie każdego kursu dla inwalidów.Nie widzę tylko szukania dla dowolnej pory dnia no i bardzo długo mi się ładuje.

U mnie są GPSy w tramwajach a na przystankach tablice informują za ile minut kurs nadjedzie.
Ciekawa byłaby apka zestawiająca połączenie przesiadkowe i w realu się aktualizująca gdyby któryś kurs się spóźniał.
Chętnie bym dodał programy sygnalizacji ulicznej aby wyliczyć czy da się przejść między przystankami.

Ciekawe kiedy powstanie apka licząca ile cykli świetlnych auto stoi aby podpowiadać szybszą trasę.

Mieliśmy dwa dni temu maraton.Dziwi że nie powstają mapy wiaduktów i mostów tzn w jakich miejscach da się przeciąć pętlę maratonu aby nie stanowiła bariery. A mapa aktywna gdzie są już odblokowane skrzyzowania to chyba nie w tym wieku.

Widzicie możliwość integracji OSM z tablicami kursów aby wyliczać optymalne przesiadki?

Takie apki pod andka już istnieją (czasy rozkładowe a nie realne) ale czy ktoś kiedyś myślał nad tagami, które są częściej używane niż open_hours a bazy danych są do ściągnięcia?

Gdyby była taka apka to można by poszerzyć funkcjonalność o zgłaszanie spóźnień co mogłoby się przyczynić do urealnienia rozkładów czy w formie wykresów przedstawienia solidności linii, co też programy mogłyby wykorzystywać do planowania trasy czyli uwzględniać ryzyko wypadnięcia kursu.
A już zupełny futuryzm to badanie przepływów pasażerów z rozbiciem na przedziały czasowe co pozwoliłoby lepiej zaplanować linie. Z czasem linie mogłyby zniknąć a system prowadziłby autobus np nocny drogą gdzie pasażerowie chcą wsiadać.
Autobusy nie musiałyby jeździć wtedy według sztywnego taktu a ruszałyby z pętli np z opóźnieniem.
Taki system mógłby być elastyczny i służyć do omijania wypadków oczywiście z informacją dla pasażerów na przystanku że pojadą inaczej lub weźmie ich inny kurs.
Dla mnie aberracją jest że KZ w wakacje zmniejsza takt do 25-30 minut więc pasażerowie zgodziliby się jeździć zygzakiem trochę dłuższą trasą niż stać.
Elastyczny rozkład dla dużych autobusów praktyczny byłby w nocy, ale lada dzień pojazdy autonomiczne spowodują rewolucję. Już w jakiejś dzielnicy miasta jeżdżą taksówki autonomiczne a to jest bliskie temu o czym piszę. Chodzi o system kilkuosobowych pojazdów ale w dużych ilościach z możliwością wysiadania np na każdych światłach czy punktach co 100-200 m aby przesiąść sie na inny pojazd. Najłatwiej by to było gdyby jedne pojazdy jeździły na kierunku Pn-Pd a inne Wsch -Zachód.
U mnie chcą kupować publiczne auta elektryczne ale ceny kursów z jednym pasażerem nie pozwolą na rozwój systemu.
Takie autka autonomiczne na 4-5 pasażerów powinny mieć zasilanie indukcyjne a to można przykleić do jezdni między kołami.
Podobny system mógłby wykorzystać nieużywane torowiska kolejowe.
Wynalazek auta powinien być wykorzystywany w terenach niezurbanizowanych. W miastach metro się sprawdza (i to nie zawsze) na relacjach z dużymi potokami a i tak gęstość przystanków minimum 800 m nie przyśpiesza podróży a tylko zmniejsza liczbę aut. Technologia już jest, koszty niższe niż budowa metra czy dotacje do KZ. System jest na tyle elastyczny że nie wymaga kwoty startowej idącej w miliardy a można go systematycznie rozbudowywać nawet z zysków. Nie dziwi że coraz więcej firm ściga się w opracowaniu aut autonomicznych, bo to otwiera drogę do funkcjonalności o jakich piszę.
Myślę że pojazdy autonomiczne odkryją na nowo tak darmowe drogi jak rzeki .Tam gorzej z zasilaniem indukcyjnym ale są do wykorzystania pod solary duże dachy motorówek i przystani. Na postoju można tez wykorzystać hydrogeneratory pod łodzią choć w mieście wystarczą przyłącza do sieci energetycznej. Zaletą łodzi jest wielka wyporność co pozwala zrezygnować z akumulatorów ktorych niska trwałość generuje koszty i zastąpić je cięższymi ale wiecznymi superkondensatorami.
Najmniej elastyczni są kierowcy autobusów i tramwai bo gdy poza szczytem wycofuje sie pojazdy to i tak pensje trzeba płacić.
Efekcie aby nie drażnić pasażerów ze poza szczytem rzadziej się jeździ teraz gdy szczyty są spłaszczone bo polikwidowali fabryki, autobusy i tramwaje po 33 tony woza powietrze.Ponieważ ne na arteriach ruszają jednoczenie bo światła są sterowane jednym zegarem, to tak ciężkie pojazdy powodują wywalanie bezpieczników na podstacjach. U mnie w MPK pracuje 2000 osób przy średniej pensji 4000 zł co daje z innymi kosztami pracowniczymi ponad 30 zł/h czyli 60.000zł/h, a za to można by kupić co godzinę 1-2 autka (rocznie 4000-8000 pojazdów) czy przewieźć 60 tys osób/h po zlotowce.Na tym da się zarobić i KZ może być przekazana prywatnej flocie aut autonomicznych.Dzięki temu można przyspieszyć jazdę przez likwidację świateł.To kwestia kilku lat skoro motorem prac jest tak wielka kasa

Hej, hej.

Odświeżyłem szatę bloga, jednym z elementów jest przesunięcie wyżej i powiększenie mapy na OSM, a także dodanie brakującego ostatnio linka do zoptymalizowanego (via GPSBabel) pliku gpx z zapisem trasy.

Ostatnie przykłady zastosowania:

Sercu bliski Beskid Niski. Rowerem po Małopolsce
Dookoła Trentino. Rowerem po Dolomitach
Północna Brandenburgia. Rowerowe Niemcy

Technikalia - cytując siebie z poprzedniego posta:

“Drupal 7 z modułem OpenLayers, a także z pomocą m.in. OpenLayers Views, Geocoder i geoPHP. Trasa rysowana jest na mapie bezpośrednio z uploadowanego pliku gpx ze śladem.”

Pozdrawiam i dzięki za Waszą pracę.

Szy.

Świetne narzędzie do śledzenia pozycji statków i okrętów: https://www.vesselfinder.com/.

TVP w drugim odcinku serialu “Komisja Morderstw” popełniła niniejsze https://postimg.org/image/hbwuqxm2d/ Swoją drogą w trzecim odcinku widzieliśmy już Google Maps

Policja opublikowała Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa https://policja.maps.arcgis.com/apps/MapSeries/index.html?appid=b5fc08aaa8a54296b418383584313263 i wykorzystuje między innymi mapy OSM.

Zomato na swojej stronie daje mapki OSM, tylko nie kojarzę co to za styl, np.:

https://www.zomato.com/pl/warszawa/restauracje?category=9