Ликбез. Как правильно мапить

І я за те щоб на кордонах не було landuse`ів. Те що у більшості випадків адмінмежі проходять по реальній забудові - не привід так “універсалізовувати” роботу.

Я згоден з KKS. Бо доходило до того, що навіть кладовища на території села виявилися landuse=residential. А це неправильно, бо зазвичай там ніхто не живе окрім, може, зомбі чи вурдалаків :slight_smile:

Я не проти - деталізуйте. Обмальовуйте кадастровіі зони якщо впевнені, що можете вгадати.
Але одна справа затратити час і створити нову сутність, а інша просто видалити тег, як зробив Mies vailla menneisyyttä. З чого власне і почалась ця дискусія, адже я вважаю таку правку деструктивним “покращенням”

Можна просто посунути точку до геометричного центру (по аналогії як зроблені села південя області, нижче від Дністра)

Ну видаляти й не потрібно))), скрізь де landuse=residential нанесено абияк, потрібно редагувати, цілком згоден, що видалення це деструктивні дії))), я ж сюди прийшов бо побачив коментар до набору змін, завжди їх перевіряю тут: http://resultmaps.neis-one.org/osm-discussions?c=Ukraine#2/36.2/-10.7

Blackbird27,

Життя не вистачить переробити все, що можуть зафарбувати два мапери за тиждень. Одного Ніжина надовго б вистачило. Слава Богу, на Київ ще не повісили.
Вам дійсно потрібні такі “дані”?

Так потрібні - це дає можливість оцінити фактичні межі забудови на малих зумах, на відміну від пунктирної лінії. При чому пунктирна лінія у таких випадках явно фейкова і не відповідає реальним адмінмежам НП. Вона має відповідати генпланам сільрад і кадастровій мапі, а не межам забудови.

Мова про села, а не міста. Їх дійсно тисячі, і лише на уточнення меж забудови з даних 20річної давнини заімпортованих ботом 7 років тому йде по 10-60хв на кожне село. Проте, процес рухається і в багатьох районах відсоток відкорегованих полігонів наближається до 100%, тому велике прохання на майбутнє не видаляти чужу роботу. В ОСМ більше половини обєктів неточні або приблизні (криві будинки, зміщені відносно GPS дорогиі т.п.) - але це ж не привід взяти і все видалити аргументуючи це тим, що на уточнення і деталізацію підуть роки.

Знову підніму два питання:

  1. Як розрізняти дві Одноробівки (Харківська область), де одна Одноробівка - це село, а інша - селище. Розташовані поруч, в одному районі. Дописую “селище” - видаляють. Є префікс “селище”, але його ніхто не використовує: ані Мапнік, ані конвертори для навігаторів.

  2. Грунтівки у сільській місцевості. Маю на увазі ті грунтівки, де здійснюється рух не лише тракторів у поля, а й інших транспортних засобів, наприклад. між сусідніми селами. Якщо позначати їх як highway=unclassified, surface=ground, то на osm.org такі дороги не відрізняються від доріг з покриттям, а позначати їх як highway=track, tracktype=grade4 некоректно, бо тими дорогами рухаються не лише сільгосптехніка, а й решта учасників дорожнього руху. Кому треба написати, щоби на головній карті OSM ці грунтівки відображалися коректно?
    До речі, highway=track - це не завжди грунтівка. Якщо вірити OSM wiki, бо разом з тегом tracktype=grade1 це може бути навіть асфальт :slight_smile:

@dimonster - не треба мапити під рендер на головній! Важливо те як дороги з ґрунтовим покриттям використовуються споживачами даних (навігаторами, іншими сервісами). Для позначення типу/класу користуйтесь Класифікацією доріг в Україні (див вікі - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:highway))

То я й сам розумію, що не треба мапити “під рендер”. Але як змусити рендер відображати те, що замаплено, зокрема, тип покриття дороги?

Для цього треба шукати який спеціалізований рендер. Стандартний шар і так виглядає перевантаженим деталями

https://edward17.github.io/LayersCollection/ - подивіться тут велика збірка різних рендерів

Дякую. Продивився. На мою думку, osmapa.pl - найліпший рендер.

  • карта схожа на топографічну “генштабівську”. Контрастна.
  • додано рельєф, щоправда, лише кольором і лише до 8 рівня зума.
  • грунтові дороги показано як грунтові, а не як “звичайні з покриттям”
  • повільно завантажується, не всі рівні зуму поза межами Польщі наявні
  • написи польською мовою (там, де вони є, інакше назва береться з name) та не перемикаються.

Ребят, подскажите, пожалста

  1. Можно ли все эти линии объединить в одну, чтобы такой каши не было? Один — landuse=residential, другой — граница сельсовета и третий — граница лимана. Или хотя бы сельсовета и лимана. Скрин, место на ОСМ
  2. Где взять точные данные об административных границах в Украине?
  3. Касается второго, но спрошу отдельно. На каком расстоянии адм. граница должна быть от берега? Или же она должна заканчиваться на самом берегу? Вот тут, например.

@NikitaKoshakov
Для ваших потреб станутьт в нагоді зв’язки (Relation) - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation
Одна лінія може бути членом кількох зв’язків.

Для роботи зі зв’язками в JOSM дуже допомагає втулок - Relation Toolbox

Спасибо. А насчёт второго и третьего вопросов?

Точних кордонів немає в вільному доступі. Поширена практика брати межі кадастрових кварталів з кадастрової карти і по КОАТУУ дивитись кому саме цей квартал належить. Але в деяких регіонах цей спосіб не дуже точний, та й таке враження що самі ці квартали малювали по ортофото.
Тобто якщо кордон по сенсу йде по береговій лінії то по факту він не буде так йти по ніхто в держкадастрі кожну мілину через 5 метрів вимальовувати не буде - тому кордони от такі на око. А сама берегова лінія -сама по собі і якщо є натхнення її сильно деталізувати - в ОСМ деталізується, але на юридичну сторону кордону воно ніяк не впилває, хоча по сенсу кордоном вважали - берегову лінію.

Я перепрошую, але всі пишуть: “не треба мапити під рендер”. Тобто виходить так, що ми мапимо лише для навігаторів? Вибачте, але крім навігаторів, я також використовую Мапнік, замість Гугл карт чи Яндекс, які популярніші в нашій країні за OSM, але менш інформативні в малих населених пунктах. Іноді просять надіслати скріншот місцевості з адресацією, а на гуглі чи яндексі - біла пустота, в той час як на OSM і назви вулиць, і адресація будівель. Тому, я хочу щоб і Мапнік мав нормальний вигляд як карта. Це ж картографічний сервіс, врешті решт… А те що він не приживається в Україні, думаю це в тому числі й через вигляд рендера. Ясна річ, що мапити аби було файно - неправильно. Але наприклад Highway=track - мене запитували що це за пунктир (кордон, межа, чи що?)… тобто люди які не малюють ці карти, часто не розуміють здавалося б елементарних для нас позначок.

Я вже декілька років чекаю, коли на Мапніку будуть відображатися грунтові дороги surface=unpaved, surface=ground. :frowning:
Чи може треба робити свій власний рендер? Ну, як у поляків. Там всі грунтівки відображено (подвійним пунктиром), а не лише highway=track

Не забувайте, що мета Стандартного шару на osm.org - продемонструвати можливості, а не показати все що є. Крім стандартного шару на osm.org є ще 4 інших варіанти рендерінгу. А крім цих 5-ти - ще багато інших. Думайте про ОСМ не як про кінцевий продукт, а як про джерело даних для всіх. Скориставшись даними, можна отримати потрібний результат. Якщо потрібен якийсь особливий стиль - його можна створити. Або чекати поки щось подібне зробить хтось інший.

Якщо ви почуваєте, що в змозі покращити Стандартний шар на osm.org - шліть pull request’и сюди - https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto

Можно ли доверять навигатору на сайте openstreetmap.org?
Зачем он делает разворот на смычке односторонних дорог , если в том месте отношением ясно сказано “только прямо”?
Правка развязки свежая. Может ли навигатор использовать старые данные?