Ликбез. Как правильно мапить

Цікаво почути думки з приводу поширеного landuse=residential на полігонах населених пунктів boundary=administrative

На мою думку landuse=residential додавати небажано ні в зв’язок адмін-межі, ні окремим полігоном на увесь населений пункт. Я стараюсь додавати такі полігони тільки там де територія забудована.

Наприклад, по Львівській області межі сіл невідомі (на кадастровій мапі таких даних немає). Проте можна провести межу компактної забудови. Що по великому рахунку і є межою НП (адресація починає працювати). 99% площі займають подвірря, проте трапляються городи/поля всередині, індустріальні зони, кладовища.

Загалом, якщо село не складається з розрізнених хуторів, а має компактну форму - я не бачу жодних проблем, чому landuse=residential і boundary=administrative не можуть співпадати?

Маєте бажання, деталізуйте: настворюйте десятки/сотні окремих полігонів landuse=residential (для кожного скупчення дворів / ізольованих дворів), які б знаходилсь всередині boundary=administrative.
Якщо ж вам лінь цим займатись - то видалення тегу landuse=residential виглядає доволі сумнівним покращенням

Ну на рахунок меж і те що вони невідомі))), то це уже перебільшення, може бути вказано код КОАТУУ для всієї сільради, але крім коду є ще поділ на зони та квартали, саме по них і можна визначити точні адміністративні межі НП, по-моєму це навіть згадується на вікі-сторінці кадастрової карти, таких НП з кодом КОАТУУ для всієї території сільради вистачає і по Волинській області, але в мене вийшло успішно промалювати всі адмінмежі по кварталах та зонах (територія НП має одну і ту ж зону з кількома кварталами, що входять в цю зону).

Як на мене, то landuse=residential не потрібно вішати на адмінмежі, а тільки на території земельних ділянок, можна приблизно обмалювати ділянки того ж кадастру, є НП які мають повне покриття по кадастру земельними ділянками, з яких можна дізнатися і номер будинку і вулицю, і цільове призначення ділянки+трохи пошуку по інтернет і можна навіть не сідлати залізного коня для поїздки по селах в пошуках POI))). Тег landuse на місцевості відповідає реальному використанню землі, якщо є городи/садки, то робимо мультиполігон landuse=residential та дадаємо їх як inner-учасники мультиполігону. Головний аргумент, що тег landuse=residential не потрібно вішати на адмінмежі це те, що Mapnik буде показувати здубльовані назви населених пунктів, як наприклад тут, що виглядає не дуже.

І я за те щоб на кордонах не було landuse`ів. Те що у більшості випадків адмінмежі проходять по реальній забудові - не привід так “універсалізовувати” роботу.

Я згоден з KKS. Бо доходило до того, що навіть кладовища на території села виявилися landuse=residential. А це неправильно, бо зазвичай там ніхто не живе окрім, може, зомбі чи вурдалаків :slight_smile:

Я не проти - деталізуйте. Обмальовуйте кадастровіі зони якщо впевнені, що можете вгадати.
Але одна справа затратити час і створити нову сутність, а інша просто видалити тег, як зробив Mies vailla menneisyyttä. З чого власне і почалась ця дискусія, адже я вважаю таку правку деструктивним “покращенням”

Можна просто посунути точку до геометричного центру (по аналогії як зроблені села південя області, нижче від Дністра)

Ну видаляти й не потрібно))), скрізь де landuse=residential нанесено абияк, потрібно редагувати, цілком згоден, що видалення це деструктивні дії))), я ж сюди прийшов бо побачив коментар до набору змін, завжди їх перевіряю тут: http://resultmaps.neis-one.org/osm-discussions?c=Ukraine#2/36.2/-10.7

Blackbird27,

Життя не вистачить переробити все, що можуть зафарбувати два мапери за тиждень. Одного Ніжина надовго б вистачило. Слава Богу, на Київ ще не повісили.
Вам дійсно потрібні такі “дані”?

Так потрібні - це дає можливість оцінити фактичні межі забудови на малих зумах, на відміну від пунктирної лінії. При чому пунктирна лінія у таких випадках явно фейкова і не відповідає реальним адмінмежам НП. Вона має відповідати генпланам сільрад і кадастровій мапі, а не межам забудови.

Мова про села, а не міста. Їх дійсно тисячі, і лише на уточнення меж забудови з даних 20річної давнини заімпортованих ботом 7 років тому йде по 10-60хв на кожне село. Проте, процес рухається і в багатьох районах відсоток відкорегованих полігонів наближається до 100%, тому велике прохання на майбутнє не видаляти чужу роботу. В ОСМ більше половини обєктів неточні або приблизні (криві будинки, зміщені відносно GPS дорогиі т.п.) - але це ж не привід взяти і все видалити аргументуючи це тим, що на уточнення і деталізацію підуть роки.

Знову підніму два питання:

  1. Як розрізняти дві Одноробівки (Харківська область), де одна Одноробівка - це село, а інша - селище. Розташовані поруч, в одному районі. Дописую “селище” - видаляють. Є префікс “селище”, але його ніхто не використовує: ані Мапнік, ані конвертори для навігаторів.

  2. Грунтівки у сільській місцевості. Маю на увазі ті грунтівки, де здійснюється рух не лише тракторів у поля, а й інших транспортних засобів, наприклад. між сусідніми селами. Якщо позначати їх як highway=unclassified, surface=ground, то на osm.org такі дороги не відрізняються від доріг з покриттям, а позначати їх як highway=track, tracktype=grade4 некоректно, бо тими дорогами рухаються не лише сільгосптехніка, а й решта учасників дорожнього руху. Кому треба написати, щоби на головній карті OSM ці грунтівки відображалися коректно?
    До речі, highway=track - це не завжди грунтівка. Якщо вірити OSM wiki, бо разом з тегом tracktype=grade1 це може бути навіть асфальт :slight_smile:

@dimonster - не треба мапити під рендер на головній! Важливо те як дороги з ґрунтовим покриттям використовуються споживачами даних (навігаторами, іншими сервісами). Для позначення типу/класу користуйтесь Класифікацією доріг в Україні (див вікі - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:highway))

То я й сам розумію, що не треба мапити “під рендер”. Але як змусити рендер відображати те, що замаплено, зокрема, тип покриття дороги?

Для цього треба шукати який спеціалізований рендер. Стандартний шар і так виглядає перевантаженим деталями

https://edward17.github.io/LayersCollection/ - подивіться тут велика збірка різних рендерів

Дякую. Продивився. На мою думку, osmapa.pl - найліпший рендер.

  • карта схожа на топографічну “генштабівську”. Контрастна.
  • додано рельєф, щоправда, лише кольором і лише до 8 рівня зума.
  • грунтові дороги показано як грунтові, а не як “звичайні з покриттям”
  • повільно завантажується, не всі рівні зуму поза межами Польщі наявні
  • написи польською мовою (там, де вони є, інакше назва береться з name) та не перемикаються.

Ребят, подскажите, пожалста

  1. Можно ли все эти линии объединить в одну, чтобы такой каши не было? Один — landuse=residential, другой — граница сельсовета и третий — граница лимана. Или хотя бы сельсовета и лимана. Скрин, место на ОСМ
  2. Где взять точные данные об административных границах в Украине?
  3. Касается второго, но спрошу отдельно. На каком расстоянии адм. граница должна быть от берега? Или же она должна заканчиваться на самом берегу? Вот тут, например.

@NikitaKoshakov
Для ваших потреб станутьт в нагоді зв’язки (Relation) - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation
Одна лінія може бути членом кількох зв’язків.

Для роботи зі зв’язками в JOSM дуже допомагає втулок - Relation Toolbox

Спасибо. А насчёт второго и третьего вопросов?

Точних кордонів немає в вільному доступі. Поширена практика брати межі кадастрових кварталів з кадастрової карти і по КОАТУУ дивитись кому саме цей квартал належить. Але в деяких регіонах цей спосіб не дуже точний, та й таке враження що самі ці квартали малювали по ортофото.
Тобто якщо кордон по сенсу йде по береговій лінії то по факту він не буде так йти по ніхто в держкадастрі кожну мілину через 5 метрів вимальовувати не буде - тому кордони от такі на око. А сама берегова лінія -сама по собі і якщо є натхнення її сильно деталізувати - в ОСМ деталізується, але на юридичну сторону кордону воно ніяк не впилває, хоча по сенсу кордоном вважали - берегову лінію.

Я перепрошую, але всі пишуть: “не треба мапити під рендер”. Тобто виходить так, що ми мапимо лише для навігаторів? Вибачте, але крім навігаторів, я також використовую Мапнік, замість Гугл карт чи Яндекс, які популярніші в нашій країні за OSM, але менш інформативні в малих населених пунктах. Іноді просять надіслати скріншот місцевості з адресацією, а на гуглі чи яндексі - біла пустота, в той час як на OSM і назви вулиць, і адресація будівель. Тому, я хочу щоб і Мапнік мав нормальний вигляд як карта. Це ж картографічний сервіс, врешті решт… А те що він не приживається в Україні, думаю це в тому числі й через вигляд рендера. Ясна річ, що мапити аби було файно - неправильно. Але наприклад Highway=track - мене запитували що це за пунктир (кордон, межа, чи що?)… тобто люди які не малюють ці карти, часто не розуміють здавалося б елементарних для нас позначок.