Mapa szlaków i dróg rowerowych OSM

A nie da się zakombinować, że jeśli DDR kończy się na węźle, przez który przebiega PDR, to koniec DDR wyświetli się nie dokładnie w węźle, tylko w miejscu wyświetlania PDR? Odsunięte pasy wydają mi się dobrym pomysłem, to może i kawałek DDR odsunąć? Albo co do zasady obcinać DDR na łączeniach z jezdnią o takie same parę pikseli, o jakie przesuwasz PDR, wtedy dodatkowo po zachodniej stronie tego ronda zjazd i wjazd DDR nie zbiegałyby się na środku jezdni.

No właśnie o to chodzi, że tego cycleway:left=lane w ogóle nie było widać, myślałem, że wykombinowałeś jakieś obchodzenie kretyńskich tagów (a to by był zły pomysł, lepiej wyświetlać i niech ktoś poprawi tagi).

W sumie czemu nie?
Można jako relację, obejmującą wszystkie obiekty (wiata, toalety, stojaki), albo jako nazwany obszar, na którym to wszystko stoi. Druga wersja wydaje mi się lepsza…

W legendzie masz osobne oznaczenie dla kontrapasa. Po czym odróżniasz kontrapas?
Pytam, bo kontrapas na ulicy Orszady w Warszawie ma cycleway:left=opposite_lane, cycleway=opposite_lane oraz oneway=yes, a zaznaczony jest jak zwykły pas rowerowy.

A ma oneway:bicycle=no?

No nie ma. A cycleway=opposite_lane nie implikuje tego?

Nie implikuje. Nie ma co oczekiwać od map/routingu przetwarzania wszystkich możliwych tagów, warto uzupełnić też te standardowe.

Plus, są czasem przypadki gdzie jest kontrapas (cycleway=opposite_lane) bez oneway:bicycle=no.

Sorki, ostatnio nie mam kiedy odpisywać… Niebawem się odezwę w powyższej sprawie a przy okazji dziś puszczę odświeżenie mapy. Myślę nad jakimś automatem, może tak raz na tydzień wystarczy? Da się zrobić tak aby komp w nocy mi się uruchomił np o 3:00 puścił skrypty i na koniec się wyłączył? :slight_smile: Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal (prąd) :slight_smile:

Ja mam coś takiego. Uruchamia się rano (8:30) kiedy jest już nowe poland-latest na Geofabrik i między innymi generuje wektorowe kafelki. W Tilemill można odpalić eksportowanie normalnie parametrami, w Tilemill 2 aka Mapbox Studio Classic już tego nie ma i musiałem trochę rozgryźć komunikację. Na koniec ustawienie godziny uruchomienia i hibernacja. Działa to już dwa lata, na kupionym za grosze laptopie z uszkodzoną kartą graficzną - brak obrazu :smiley:

O, to coś takiego chyba wymodzę. Dzięki eBin.

http://pomorskieszlaki.pl/#15/53.0805/18.0193/osm-rowerowe-ddr - tu coś nie do końca dobrze wyszło - te trzy trasy rowerowe mają część wspolną… Niestety widać tylko kolor zielony.

Pierwsze przypuszczenie, brak network=lcn/rcn itd. Może spróbuj dodać i zobaczymy bo w sumie nie wiem co jeszcze może to powodować?

  1. Dodałem na Orszady oneway:bicycle=no i nadal nie jest pokazywany jako kontraruch.
  2. Dałbyś radę wstawić (np. w legendzie) datę odświeżenia danych?
  3. Marzy mi się gdzieś tam guziczek do edycji iD i JOSM/Merkaator…

Spoko, powalczę z tym ale lipiec mam pracowity i naprawdę nie ma kiedy usiąść… sorki

Ok, zrobiłem to amatorskim sposobem ale powinno działać. Mapa jest od dziś odświeżana codziennie rano. Generator startuje o 8:35 zgodnie z harmonogramem zadań Windows. Cały skrypt robi się około godziny, łącznie z uploadem świeżych mbtiles. O 10 każdego dnia mapa powinna już być aktualna. Jedyny minus że w trakcie uploadu przez chwilę nie działają warstwy.

Już jest ok, co tam zmieniałeś? Dodałeś network=lcn?

http://pomorskieszlaki.pl/#14/53.0756/18.0296/osm-rowerowe-ddr

Nie wiem czy o to Ci chodzi ale kontraruch wyświetla się gdy:
cycleway=opposite i oneway:bicycle=no

Wszelkie inne pasy opposite_lane i lane wyświetlają się jako pasy rowerowe.

Rozegrałem to tak, że wszelkie nienamalowane pasy czyli tylko tabliczka “nie dotyczy rowerów” na jednokierunkowej to kontraruch czyli cycleway=opposite i oneway:bicycle=no.

Wszelkie pasy czy to po lewej czy prawej stronie drogi są już wyświetlane jako pasy rowerowe.
Jak macie sugestie to proszę bardzo, jestem otwarty. Jedna uwaga, keep it simple :wink:

EDIT:

Wprowadziłem kilka poprawek w wyświetlaniu szlaków. Usunięte są też wszelkie “ref” mające więcej niż 4 znaki, dzięki temu mieszczą się one w ikonach. Co do przycisku edycji to się zastanawiam czy go wprowadzić.

A, czyli celowo w legendzie jest “kontraruch”, a nie “kontrapas”, bo to MA oznaczać kontraruch BEZ kontrapasa, a kontrapas jest oznaczony jako pas?

Dokładnie :slight_smile: Sądziłem że tak będzie prościej. Jeśli nie jest logiczne to daj znać i będziemy myśleć :slight_smile:

Logiczne to to jest, co najwyżej trochę nieintuicyjne.
Myślę, że zmiana w legendzie z “Kontraruch” na np. “Kontraruch (bez pasa)” by wystarczyła, żebym nie zadawał głupich pytań :).

Spoko :slight_smile:
Zastanawiam się tylko czy jest konkretny przepis prawny określający kontraruch? Ja trochę sugerowałem się tym zapisem

http://www.rowerowe-leszno.pl/infrastruktura/przepisy/891-zmiany-w-przepisach-kontraruch

W mojej interpretacji kontraruch to dopuszczenie ruchu rowerów na jednokierunkowej w obu kierunkach bez wyznaczania pasów natomiast pas to po prostu pas, niezależnie w którym kierunku biegnie? Mogę się jednak mylić. Jeśli tak, to poprawię :slight_smile: