area:highway

Co jest z aktualizacją wyświetlania na osmapa.pl/w/area - od kilku dni nic się nie zmieni: Dane dotyczące dróg w OSM stan na: 2016-05-09T08:00:00Z.

Poza tym swego czasu widać było ikony strzałek kierunkowych pasów ruchu - teraz ich nie widzę, nawet na stronie im poświęconej :frowning: http://osmapa.pl/w/pasy/

Area:highway będzie nieużyteczne dopóki nie powstanie system wymiany informacji w czasie rzeczywistym między jednostkami robiącymi zmiany na drogach (remonty i przebudowy) a autorami OSM. Mówię tu docelowo o zastosowaniu area:highway jako auto-routera np. dla pojazdów zdalnych lub nawigacji Ultra HD (np. Samochód Google, który zdał prawo jazdy w USA). Takie informacje muszą być precyzyjne i aktualne.

Innego zastosowania nie widzę (przyszłościowego). Chyba, że chodzi nam tylko o wygląd mapy, bo na nawigację to się zerka czasami a nie podziwia wygląd mapy.

Jest dokładnie tak jak piszesz.
Lecz najpierw musimy mieć masę krytyczną, by zaczęto nad tym poważnie pracować. To tak samo, jak z początkami OSM czy UMP.
Nie brano tego na poważnie dopóki obszary mapy nie zapełniły się danymi.

No już jakiś plus tego jeden jest ;).

Mam pomysł, żeby dodać area:highway=outdoor_seating do oznaczania ogródka przy knajpie.

Po niecałym roku już ponad 60 242, czyli 4 razy więcej. Gdyby nie renderowanie, to by tak szybko nie poszło - dzięki!

heeeloł, kiedy wizualizacja obszarów dróg zostanie odświeżona? ostatnia aktualizacja miała miejsce 11/06, od tego czasu rozdzieliłem w Poznaniu sporo ciągów pieszo-rowerowych i chciałbym zobaczyć efekt
i druga sprawa - czy dałoby radę żeby na takich ciągach linia highway=path (itd.) powodowała nałożenie na ścieżkę rowerową symboli roweru tak jak teraz robi to tylko highway=cycleway, przyjęło się że drogi bez fizycznej przeszkody rysuje się jako jedną linię więc to raczej wizualizacja powinna być dostosowana do tagowania a nie tagowanie do wizualizacji :slight_smile:

Przy tej okazji dzięki dla Tomasza W za kawał dobrej roboty w Poznaniu.
Ale do pytania się dołączam.
Opublikowanie artykułu na temat a:h w czasopiśmie GIS Business wzbudziło zainteresowanie wsród ludzi zajmujących się Gisem w Niemczech.

na nowym komputerze nie mogę poruszać mapy myszką na podstronach osmapa.pl/w/… (sama osmapa.pl działa normalnie) i na stronie z mrówkami, a sterowanie klawiaturą działa, co to może być?

Tymczasem mamy 62088 elementów a:h oraz 1519 użytkowników mapujących area:highway.
Ciekawe było by przeprowadzenie analizy, w którym kraju jest najwięcej a:h można coś takiego zrobić?

Teoretycznie tak, z Overpass API, przerabiając przykład z dokumentacji dot. liczenia aptek. Nie wiem czy wystarczy zasobów, właśnie sprawdzam :laughing:

Wow, to było by ciekawe. Przypuszczam że Polska jest nr. 1 na świecie dzięki paru aktywnym kolegom…

No niestety zapytanie się wysypało :confused:
Jest kilka innych sposobów, które mi przychodzą do głowy.

Na apteki pomagało wydłużenie timeoutu…

Już przedłużałem. I tak chyba wywinęło orła zanim timeout upłynął.

I jak tam, RicoElectrico, wyszło coś z tego?

Pozdrowienia,
Marek

czemu dodanie do obszaru “area:highway=cycleway” tagu “layer=?” powoduje na wizualizacji zmianę koloru lub zniknięcie ścieżki rowerowej?

To to samo co z ulica. Może być ponad poziomem terenu. Jeśli nie dodamy tagu layer, elementy leżące nad sobą będą rendereowane tak samo. Domyślam się, że Marimil zrobił w tym celu lekką różnicę kolorystyczną.

dlatego wg mnie mosty powinny być wyświetlane jako obszary z czarnym konturem, a tunele z linią przerywaną, natomiast to co pod nimi z efektem póprzezroczystości (ale tylko nachodzące na siebie elementy), wtedy raczej będzie czytelnie, a obecne rozwiązanie z wizualizacji powoduje że obszar chodnika pod mostem który może się ciągnąć dużo dalej wygląda przez ten inny kolor na całości jego powierzchni jakby to była jakaś inna kategoria

+1