Co jest z aktualizacją wyświetlania na osmapa.pl/w/area - od kilku dni nic się nie zmieni: Dane dotyczące dróg w OSM stan na: 2016-05-09T08:00:00Z.
Poza tym swego czasu widać było ikony strzałek kierunkowych pasów ruchu - teraz ich nie widzę, nawet na stronie im poświęconej http://osmapa.pl/w/pasy/
Area:highway będzie nieużyteczne dopóki nie powstanie system wymiany informacji w czasie rzeczywistym między jednostkami robiącymi zmiany na drogach (remonty i przebudowy) a autorami OSM. Mówię tu docelowo o zastosowaniu area:highway jako auto-routera np. dla pojazdów zdalnych lub nawigacji Ultra HD (np. Samochód Google, który zdał prawo jazdy w USA). Takie informacje muszą być precyzyjne i aktualne.
Innego zastosowania nie widzę (przyszłościowego). Chyba, że chodzi nam tylko o wygląd mapy, bo na nawigację to się zerka czasami a nie podziwia wygląd mapy.
Jest dokładnie tak jak piszesz.
Lecz najpierw musimy mieć masę krytyczną, by zaczęto nad tym poważnie pracować. To tak samo, jak z początkami OSM czy UMP.
Nie brano tego na poważnie dopóki obszary mapy nie zapełniły się danymi.
heeeloł, kiedy wizualizacja obszarów dróg zostanie odświeżona? ostatnia aktualizacja miała miejsce 11/06, od tego czasu rozdzieliłem w Poznaniu sporo ciągów pieszo-rowerowych i chciałbym zobaczyć efekt
i druga sprawa - czy dałoby radę żeby na takich ciągach linia highway=path (itd.) powodowała nałożenie na ścieżkę rowerową symboli roweru tak jak teraz robi to tylko highway=cycleway, przyjęło się że drogi bez fizycznej przeszkody rysuje się jako jedną linię więc to raczej wizualizacja powinna być dostosowana do tagowania a nie tagowanie do wizualizacji
Przy tej okazji dzięki dla Tomasza W za kawał dobrej roboty w Poznaniu.
Ale do pytania się dołączam.
Opublikowanie artykułu na temat a:h w czasopiśmie GIS Business wzbudziło zainteresowanie wsród ludzi zajmujących się Gisem w Niemczech.
na nowym komputerze nie mogę poruszać mapy myszką na podstronach osmapa.pl/w/… (sama osmapa.pl działa normalnie) i na stronie z mrówkami, a sterowanie klawiaturą działa, co to może być?
Tymczasem mamy 62088 elementów a:h oraz 1519 użytkowników mapujących area:highway.
Ciekawe było by przeprowadzenie analizy, w którym kraju jest najwięcej a:h można coś takiego zrobić?
To to samo co z ulica. Może być ponad poziomem terenu. Jeśli nie dodamy tagu layer, elementy leżące nad sobą będą rendereowane tak samo. Domyślam się, że Marimil zrobił w tym celu lekką różnicę kolorystyczną.
dlatego wg mnie mosty powinny być wyświetlane jako obszary z czarnym konturem, a tunele z linią przerywaną, natomiast to co pod nimi z efektem póprzezroczystości (ale tylko nachodzące na siebie elementy), wtedy raczej będzie czytelnie, a obecne rozwiązanie z wizualizacji powoduje że obszar chodnika pod mostem który może się ciągnąć dużo dalej wygląda przez ten inny kolor na całości jego powierzchni jakby to była jakaś inna kategoria