JOSM - różne sprawy, porady

używam najnowszej stabilnej 10327 i mnie ustawienie socket.timeout.read pomogło a bez tego było ani rusz dla większych obszarów. Fakt wydaje mnie się że wcześniej nie miałem takich problemów. Może znowu była jakaś zmiana?

Natomiast jeśli używam overpass turbo, to timeout jest ignorowany. Chciałbym, żeby można to było ustawić jak po staremu.

Aaa wy po prostu używacie Overpass Turbo w przeglądarce zamiast tej opcji pobierania z Overpass w JOSMie?

Wydaje mi się, że używamy opcji eksportu zapytania do JOSM-a. Czyli tak czy owak, to JOSM pobiera dane z Overpassa w końcu.

Tak swoją drogą to zastanawiało mnie to czemu to się dzieje tak, że na stronie overpasa klikam komendę uruchom, ona się mieli ileś tam czasu po czym wywala okienkiem czy jestem pewny, że chce wyświetlić te np. 3MB danych. Klikam chcę i wyobrażam sobie że jak kliknę eksport do JOSM to będzie się eksportować a nie mielić jeszcze raz znowu tyle samo czasu skoro już raz te dane pobrałem :wink:

EDIT:

Dokładnie tak. No i faktycznie jest tam takie coś w JOSM :slight_smile: Ta aplikacja jeszcze nie raz mnie zaskoczy swoim miliardem opcji :wink:

No właśnie nie wiem co to było. Przywróciłem domyślną wartość 30, wykonałem zapytanie z timeout:40 i było 45.
Wykonałem z timeout:60 i było 65 a później włączyłem znowu JOSMa, było 65 i się nie zmieniało.

To chyba nie ma tutaj innej opcji jak przestawienie tego socket.timeout.read
W JOSMie po skrótem ALT+SHIFT+Down albo po włączeniu trybu eksperckiego w menu Plik jest opcja pobierania z Overpass API.

W JOSM podczas naciśnięcia prawego przycisku myszy wyskakuje menu (automatyczne wczytywanie kafelków, auto zoom i inne). Przesuwając podkład mapy w zależności jak szybko to robię też się pojawia i przeszkadza w edycji. Czy można to jakość wyłączyć?

Normalnie pojawia się w przypadku kliknięcia w jednym miejscu a nie podczas przesuwania. Próbowałeś inną myszką?

Nie ale muszę spróbować. Żeby przesunąć podkład mapy trzeba nacisnąć przycisk myszki i przesuwać myszkę, i wtedy wyskakuje to menu. Tak jak pisałem wyżej, w zależności jak szybko to się robi (raz wyskakuje, a raz nie). Może trzeba ustawić szybkość reakcji myszki?. A nie da się tego wyłączyć w ustawieniach JOSM?

Tak się dzieje, gdy przycisk myszki przerywa (mechanicznie popsute styki nie “trzymają” podczas długiego trzymania przycisku), ewentualnie gdy w myszce bezprzewodowej siadają baterie. Najlepiej spróbować z inną myszką.

Jak skopiuję tagi z jednego POI i wkleję do drugiego, w którym część tagów występuje z inną wartością, to jest jakaś możliwość zdefiniowania żeby w razie konfliktów zachowywał oryginalne wartości, a nie nadpisywał wklejanymi? Cel ćwiczenia jest taki, żebym ja nie musiał pamiętać które wartości są z którego POI.

Witajcie, mam pytanie od jednego z naszych Użytkowników/Edytorów.
Kierowca wyjeżdża z uliczki lokalnej na Górczewską tu 52.23951,20.89578 i chce skręci na rondzie w lewo w Lazurową. Pasy na Górczewskiej są tu już oddzielone ciągłymi liniami więc zmiana pasa na skrajny lewy jest niemożliwa.
Jak nałożyć restrykcję, żeby nawigacja nie prowadziła tu na skrajny lewy pas?

Chyba nic się nie da wymyślić w tej chwili, przynajmniej jeśli chodzi o restrykcje.
Wydaje mi się, że takiej sytuacji, algorytm routujący mógłby brać pod uwagę tag change:lanes=no|no|no i turn:lanes=left|through|through;right i na tej podstawie stwierdzać, że nie da się skręcić w lewo… ale nie mam pojęcia czy to realne jest do zaimplementowania.

Restrykcja z kilkoma drogami w roli via: https://www.openstreetmap.org/relation/6387630

Na pewno zadziała :wink:
(w czymś innym niż Yanosik)

Podczas pracy w JOSM w pewnym momencie przestało mnie wyświetlać kafelki na podkładzie wywalając w nich “error” i nie pomagało klikanie w “załaduj wszystkie błędne kafelki” to też w okienku warstwami usunąłem warstwę Geopotralu WMTS by dodać ją ponownie a tam zonk.

http://imgur.com/ybA9fcd

Reinstalacja programu również nie pomogła. Co to może być?

EDIT: Co ciekawe problem dotyczy jedynie warstwy Orto z geoportalu

Ten


sugeruje, że dostajesz jakąś odpowiedź w HTML-u, obczaj Wiresharkiem co dostajesz.

Może z katalogu ~/.josm/cache usuń plik:
mirror_http___mapy.geoportal.gov.pl_wss_service_WMTS_guest_wmts_ORTO_SERVICE_WMTS_REQUEST_getcapabilities

faktycznie pomogło. Dziwna sprawa. Aż szkoda. że go nie skopiowałem by zobaczyć co tam takiego wpisało

Ciekawy videotutorial “JOSM dla zaawansowanych”:

https://www.youtube.com/watch?v=-gUFIwF-gi4

Niestety po niemiecku :confused: