Dank je, ja google docs is dus een prima oplossing om dergelijke files te hosten.
Ik probeer nu wat âgrensconflictenâ op te lossen maar de problemen worden alleen maar groter
De nationale grens verspringt hier en daar om onduidelijke redenen (waarschijnlijk door de splitter veroorzaakt?) en ook Zeeland en Groningen liggen nog onder water.
Hier een voorbeeld bij de grens nabij Emmen. Soms wordt de grens helemaal niet gerenderd, soms duikt die op de verkeerde plaatsen opâŠ
Je kan de .exe file uitpakken met 7zip, www.7-zip.org, maar ik weet niet of je die kunt gebruiken. Google anders eens op ânsis unpackerâ Wat betreft downloaden kan je het beste de link naar google docs proberen, die gigasize werkt niet goed.
In de laatste wijziging heb ik de grenzen goed kunnen renderen, staan Groningen en Zeeland niet meer blank en zijn ook delen van de Duitse en Belgische grensstreek opgenomen.
Het probleem komt me bekend voor. Ik had dat enige tijd geleden met de Cloudmade extracts. Toen heb ik een tooltje geschreven om de polygon(s) in de POLY file, die door Osmosis wordt gebruikt te vergroten met een buffer. Daarmee kun je zelf betere extracten maken. Nadeel is dat je dan eerst zelf een groter bronbestand moet zien te vinden (evt. planet.osm).
Misschien is ook ergens de extract te downloaden die op openstreetmap.nl wordt gebeuikt. Anderen weten dat beter.
Ik gebruik nu de planet-nl extract van http://hypercube.telascience.org/planet/ die een iets grotere rechthoek om Nederland bestrijkt. ook handig voor fietsers in de grensstreek
Verder heb ik de Nederlandse en provinciale grenzen gedownload in Merkaartor en als apart img kaartje gerenderd zodat ik geen onderbrekingen door de individuele tiles heb.
Ik heb het multipolygon probleem met de grenzen verder gedropt bij de ontwikkelaars van mkgmap, die gaan er verder mee aan de slag.
De aanpassingen/wijzigingen zijn:
-hoogtelijnen toegevoegd
-hoogteprofiel van de route (werkt vooralsnog alleen bij een losse hoogtelijnen kaart zonder osm data)
-gmapsupp bestand voor SD kaart / directe input in GPS
-gmapi versie voor de Mac
Op mijn Windows pc werkt de kaart voor zowel Mapsource als Basecamp goed.
Probleem bij de Mac versie:
is te alleen gebruiken in RoadTrip, te openen in BaseCamp maar wegen ontbreken
laat âMapInstallâ meer of minder regelmatig crashen.
Ik heb mijn op een Windows pc geĂŻnstalleerde kaart via Garmin Mapconverter omgezet naar Mac formaat.
Heeft iemand hier een oplossing voor?
applaudiseert
Ik ben op 't moment de gmapsupp.img(20-02-2010 versie) aan het uploaden naar mân Oregon.
Ik ben heel benieuwd hoe dat 'ie het gaat doen.
Dank voor de complimenten!
Om een profiel te zien te krijgen is niet echt lastig. Gewoon een route maken met de routerende kaart, en daarna switch je naar de osm-loze hoogtelijnenkaart om bij de route-eigenschappen op âprofiel weergevenâ te klikken. Het hoogteprofiel is echter minder gedetailleerd als de commerciĂ«le topokaarten met DEM info, want de hoogtes zijn gebaseerd op de hoogtelijnen (om de 5m), maar beter iets dan niets
Het even erg druk gehad, en ondertussen zijn er verschillende versies inc. een gmapsupp image - maar die geeft een âForbidden 403â error als ik er op klik.
Ik heb de links nu maar weer veranderd, je krijgt dus eerst de boodschap met âSorry, we are unable to scan this file for viruses.
The file exceeds the maximum size that we scan. Download anywayâ te zien.
Ik heb de kaart nu ook gedownload en in MapSource staan. Hij is erg mooi!
Alleen bij het routeren probeert hij me door het bos te leiden over zandpaden. Dat is voor wielrenners (dat ben ik zelf overigens niet natuurlijk niet erg handigâŠ
De routering kan wel eens de mist in gaan ja. Dat kan aan veel dingen liggen, het grootste probleem vormen de wegen die niet goed aan elkaar geknoopt zijn, die fouten kan je snel zien via http://keepright.ipax.at, en dan vooral door de opties almost-junctions en intersections without junctions (highway-highway) aanvinken.
Het kan ook zijn dat de route een knooppunt route is? Of je zou ook de optie âonverharde wegen vermijdenâ kunnen proberen.
Heb de openfietkaart van 27-02 geinstalleerd, nu zie ik in Mapsource 2 kaarten in het menu staan, OpenFietsMap (NL) en OpenFietsMap (contour)
Als ik (contour) selecteer dan zie ik alleen een groenscherm met hoogtecijfers en hoogtelijnen vanaf zoom nivo 3km tot 20m.
Mapsource ingesteld op het hoogste detail
In de (NL) kaart zie ik alleen de hoogtecijfers en geen hoogtelijnen.
Is dit de bedoeling of gaat er iets fout?
Of kan ik, bedenk ik me nu, hierdoor kiezen of ik al dan niet hoogtelijnen wil hebben op het gps scherm?
Met welke versie werk je precies (windows of Mac)? Ik heb alleen een Windows pc, dus hoe de kaart op een Mac eruit komt te zien kan ik niet uittesten.
Die aparte contour map is bedoeld om een route hoogteprofiel te kunnen maken, en bovendien kan je dan op je GPS de hoogtelijnenkaart aan of uitzetten (soms is het lastig te zien of het een weg dan wel een hoogtelijn is). Dat van die zoomniveauâs klopt, alleen bij een hoog inzoomniveau wil ik die lijnen zien, anders overheersen de hoogtelijnen de wegen (op de NL kaart).
Op de NL kaart heb ik de hoogtelijnen lichtgrijs, het kan zijn dat je die niet goed kunt zien afhankelijk van de instelling van je beeldscherm. Je zou ze evt zelf een duidelijker kleur kunnen geven, door de TYP file 10100.TYP te editten met een online editor http://ati.land.cz/gps/typdecomp/