Ликбез. Как правильно мапить

Добрый день. Подскажите, как правильно “отключить” неактуальный автобусный маршрут? Например, в Киеве на транспортных картах отображается маршрут А532, который уже вроде как года 2 не существует. Достаточно ли добавить в отношение “end_date=01.01.2014” (или любую другую прошлую дату)? (Удалять целое отношение, считаю, опасно)

Спасибо

addr:street =
addr:housenumber =

если автобус больше не поедет, я бы удалил.

http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=52339 - окрема гілка присвячена семе цьому питанню

Спасибо, попробую

Спасибо за ссылку. То есть это нерешённая проблема, как я понял. Значит сделаю отношение с домами без улицы и оставлю addr:street.

А подскажите, пожалуйста: как обозначить на карте вот этот ров возле крепости? Сейчас он указан как водоём, но на самом деле выглядит так. На osm-вики нашёл тег barrier=ditch, но его нельзя юзать для полигонов :confused:

Хм, а тут http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:barrier кажуть, що ніби можна (див. біля опису позначки лінії та полігона)

Цікаво почути думки з приводу поширеного landuse=residential на полігонах населених пунктів boundary=administrative

На мою думку landuse=residential додавати небажано ні в зв’язок адмін-межі, ні окремим полігоном на увесь населений пункт. Я стараюсь додавати такі полігони тільки там де територія забудована.

Наприклад, по Львівській області межі сіл невідомі (на кадастровій мапі таких даних немає). Проте можна провести межу компактної забудови. Що по великому рахунку і є межою НП (адресація починає працювати). 99% площі займають подвірря, проте трапляються городи/поля всередині, індустріальні зони, кладовища.

Загалом, якщо село не складається з розрізнених хуторів, а має компактну форму - я не бачу жодних проблем, чому landuse=residential і boundary=administrative не можуть співпадати?

Маєте бажання, деталізуйте: настворюйте десятки/сотні окремих полігонів landuse=residential (для кожного скупчення дворів / ізольованих дворів), які б знаходилсь всередині boundary=administrative.
Якщо ж вам лінь цим займатись - то видалення тегу landuse=residential виглядає доволі сумнівним покращенням

Ну на рахунок меж і те що вони невідомі))), то це уже перебільшення, може бути вказано код КОАТУУ для всієї сільради, але крім коду є ще поділ на зони та квартали, саме по них і можна визначити точні адміністративні межі НП, по-моєму це навіть згадується на вікі-сторінці кадастрової карти, таких НП з кодом КОАТУУ для всієї території сільради вистачає і по Волинській області, але в мене вийшло успішно промалювати всі адмінмежі по кварталах та зонах (територія НП має одну і ту ж зону з кількома кварталами, що входять в цю зону).

Як на мене, то landuse=residential не потрібно вішати на адмінмежі, а тільки на території земельних ділянок, можна приблизно обмалювати ділянки того ж кадастру, є НП які мають повне покриття по кадастру земельними ділянками, з яких можна дізнатися і номер будинку і вулицю, і цільове призначення ділянки+трохи пошуку по інтернет і можна навіть не сідлати залізного коня для поїздки по селах в пошуках POI))). Тег landuse на місцевості відповідає реальному використанню землі, якщо є городи/садки, то робимо мультиполігон landuse=residential та дадаємо їх як inner-учасники мультиполігону. Головний аргумент, що тег landuse=residential не потрібно вішати на адмінмежі це те, що Mapnik буде показувати здубльовані назви населених пунктів, як наприклад тут, що виглядає не дуже.

І я за те щоб на кордонах не було landuse`ів. Те що у більшості випадків адмінмежі проходять по реальній забудові - не привід так “універсалізовувати” роботу.

Я згоден з KKS. Бо доходило до того, що навіть кладовища на території села виявилися landuse=residential. А це неправильно, бо зазвичай там ніхто не живе окрім, може, зомбі чи вурдалаків :slight_smile:

Я не проти - деталізуйте. Обмальовуйте кадастровіі зони якщо впевнені, що можете вгадати.
Але одна справа затратити час і створити нову сутність, а інша просто видалити тег, як зробив Mies vailla menneisyyttä. З чого власне і почалась ця дискусія, адже я вважаю таку правку деструктивним “покращенням”

Можна просто посунути точку до геометричного центру (по аналогії як зроблені села південя області, нижче від Дністра)

Ну видаляти й не потрібно))), скрізь де landuse=residential нанесено абияк, потрібно редагувати, цілком згоден, що видалення це деструктивні дії))), я ж сюди прийшов бо побачив коментар до набору змін, завжди їх перевіряю тут: http://resultmaps.neis-one.org/osm-discussions?c=Ukraine#2/36.2/-10.7

Blackbird27,

Життя не вистачить переробити все, що можуть зафарбувати два мапери за тиждень. Одного Ніжина надовго б вистачило. Слава Богу, на Київ ще не повісили.
Вам дійсно потрібні такі “дані”?

Так потрібні - це дає можливість оцінити фактичні межі забудови на малих зумах, на відміну від пунктирної лінії. При чому пунктирна лінія у таких випадках явно фейкова і не відповідає реальним адмінмежам НП. Вона має відповідати генпланам сільрад і кадастровій мапі, а не межам забудови.

Мова про села, а не міста. Їх дійсно тисячі, і лише на уточнення меж забудови з даних 20річної давнини заімпортованих ботом 7 років тому йде по 10-60хв на кожне село. Проте, процес рухається і в багатьох районах відсоток відкорегованих полігонів наближається до 100%, тому велике прохання на майбутнє не видаляти чужу роботу. В ОСМ більше половини обєктів неточні або приблизні (криві будинки, зміщені відносно GPS дорогиі т.п.) - але це ж не привід взяти і все видалити аргументуючи це тим, що на уточнення і деталізацію підуть роки.

Знову підніму два питання:

  1. Як розрізняти дві Одноробівки (Харківська область), де одна Одноробівка - це село, а інша - селище. Розташовані поруч, в одному районі. Дописую “селище” - видаляють. Є префікс “селище”, але його ніхто не використовує: ані Мапнік, ані конвертори для навігаторів.

  2. Грунтівки у сільській місцевості. Маю на увазі ті грунтівки, де здійснюється рух не лише тракторів у поля, а й інших транспортних засобів, наприклад. між сусідніми селами. Якщо позначати їх як highway=unclassified, surface=ground, то на osm.org такі дороги не відрізняються від доріг з покриттям, а позначати їх як highway=track, tracktype=grade4 некоректно, бо тими дорогами рухаються не лише сільгосптехніка, а й решта учасників дорожнього руху. Кому треба написати, щоби на головній карті OSM ці грунтівки відображалися коректно?
    До речі, highway=track - це не завжди грунтівка. Якщо вірити OSM wiki, бо разом з тегом tracktype=grade1 це може бути навіть асфальт :slight_smile:

@dimonster - не треба мапити під рендер на головній! Важливо те як дороги з ґрунтовим покриттям використовуються споживачами даних (навігаторами, іншими сервісами). Для позначення типу/класу користуйтесь Класифікацією доріг в Україні (див вікі - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:highway))