http://osmapa.pl/w/area ma validator który czasem narzeka coś na temat punktów wspólnych. Gdzie jest udokumentowane na wiki jak należy mapować tak by walidator był szczęśliwy? Na http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/area:highway nic nie widzę.
Co jest z aktualizacją wyświetlania na osmapa.pl/w/area - od kilku dni nic się nie zmieni: Dane dotyczące dróg w OSM stan na: 2016-05-09T08:00:00Z.
Poza tym swego czasu widać było ikony strzałek kierunkowych pasów ruchu - teraz ich nie widzę, nawet na stronie im poświęconej http://osmapa.pl/w/pasy/
Area:highway będzie nieużyteczne dopóki nie powstanie system wymiany informacji w czasie rzeczywistym między jednostkami robiącymi zmiany na drogach (remonty i przebudowy) a autorami OSM. Mówię tu docelowo o zastosowaniu area:highway jako auto-routera np. dla pojazdów zdalnych lub nawigacji Ultra HD (np. Samochód Google, który zdał prawo jazdy w USA). Takie informacje muszą być precyzyjne i aktualne.
Innego zastosowania nie widzę (przyszłościowego). Chyba, że chodzi nam tylko o wygląd mapy, bo na nawigację to się zerka czasami a nie podziwia wygląd mapy.
Jest dokładnie tak jak piszesz.
Lecz najpierw musimy mieć masę krytyczną, by zaczęto nad tym poważnie pracować. To tak samo, jak z początkami OSM czy UMP.
Nie brano tego na poważnie dopóki obszary mapy nie zapełniły się danymi.
No już jakiś plus tego jeden jest ;).
Mam pomysł, żeby dodać area:highway=outdoor_seating do oznaczania ogródka przy knajpie.
Po niecałym roku już ponad 60 242, czyli 4 razy więcej. Gdyby nie renderowanie, to by tak szybko nie poszło - dzięki!
heeeloł, kiedy wizualizacja obszarów dróg zostanie odświeżona? ostatnia aktualizacja miała miejsce 11/06, od tego czasu rozdzieliłem w Poznaniu sporo ciągów pieszo-rowerowych i chciałbym zobaczyć efekt
i druga sprawa - czy dałoby radę żeby na takich ciągach linia highway=path (itd.) powodowała nałożenie na ścieżkę rowerową symboli roweru tak jak teraz robi to tylko highway=cycleway, przyjęło się że drogi bez fizycznej przeszkody rysuje się jako jedną linię więc to raczej wizualizacja powinna być dostosowana do tagowania a nie tagowanie do wizualizacji
Przy tej okazji dzięki dla Tomasza W za kawał dobrej roboty w Poznaniu.
Ale do pytania się dołączam.
Opublikowanie artykułu na temat a:h w czasopiśmie GIS Business wzbudziło zainteresowanie wsród ludzi zajmujących się Gisem w Niemczech.
na nowym komputerze nie mogę poruszać mapy myszką na podstronach osmapa.pl/w/… (sama osmapa.pl działa normalnie) i na stronie z mrówkami, a sterowanie klawiaturą działa, co to może być?
Tymczasem mamy 62088 elementów a:h oraz 1519 użytkowników mapujących area:highway.
Ciekawe było by przeprowadzenie analizy, w którym kraju jest najwięcej a:h można coś takiego zrobić?
Teoretycznie tak, z Overpass API, przerabiając przykład z dokumentacji dot. liczenia aptek. Nie wiem czy wystarczy zasobów, właśnie sprawdzam
Wow, to było by ciekawe. Przypuszczam że Polska jest nr. 1 na świecie dzięki paru aktywnym kolegom…
No niestety zapytanie się wysypało
Jest kilka innych sposobów, które mi przychodzą do głowy.
Na apteki pomagało wydłużenie timeoutu…
Już przedłużałem. I tak chyba wywinęło orła zanim timeout upłynął.
I jak tam, RicoElectrico, wyszło coś z tego?
Pozdrowienia,
Marek
czemu dodanie do obszaru “area:highway=cycleway” tagu “layer=?” powoduje na wizualizacji zmianę koloru lub zniknięcie ścieżki rowerowej?
To to samo co z ulica. Może być ponad poziomem terenu. Jeśli nie dodamy tagu layer, elementy leżące nad sobą będą rendereowane tak samo. Domyślam się, że Marimil zrobił w tym celu lekką różnicę kolorystyczną.