W obu przypadkach problemem jest tak naprawdę pocięcie drogi. Należałoby sąsiednie odcinki drogi o tej samej nazwie połączyć w całość i dopiero wyświetlać nazwę.
Niestety w przypadku Długiej we Wrocławiu to nie jest wyjście - na tej ulicy są naniesione pasy, a ich układ zmienia się z odcinka na odcinek.
Miałem na myśli łączenie wirtualne, robione przez osm-carto na potrzeby wyświetlania tylko nazwy. Prościej by jednak było spiąć takie odcinki relacją.
Tworzyć relację tylko dla renderowania to hmmm. mapowanie pod render?
Tak samo można określić sztuczne połączenia chodników z drogami, by tworzyły spójną sięć, jako mapowanie pod render-w tym przypadku routing.
EDIT:
No proszę, już nawet jest taka relacja: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Relation:street
Podczas edycji Arboretum w Bolestraszycach tereny na północ wcześniej dodałem jako landuse=orchard. Będąc na miejscu oraz spoglądając na mapę http://www.bolestraszyce.com/images/plany/arboretum%20plan_1.jpg dostrzegłem że bardziej poprawne będzie landuse=plant_nursery. Ku mojemu zdziwieniu tak oznaczony kawałek terenu na mapie widoczny nie jest. Są jakieś tego przyczyny? Tylko nie mówcie proszę o braku kolorów, a element IMHO wydaje się dość istotny
Tak mnie przyszło do głowy, że by w sytuacji jak ta http://www.openstreetmap.org/#map=17/52.37873/16.96621 dla parkingów z niewielką ilością miejsc parkingowych ograniczyć wyświetlanie literek P. Dla parkingów gdzie mamy również ustawione “capacity<5” by wyświetlać jedynie na w dotychczasowym kolorze ich obszar ale niekoniecznie by pojawiała się ikona P. Z pewnością poprawi to czytelność.
Problem w tym, że nie wiemy jak odróżnić małe od dużych. Duży parking może wcale nie mieć dodanego tagu z pojemnością. Ale owszem, bardzo bym chciał takie małe pozbawić literek i dlatego się zastanawiałem jak odróżnić różne rodzaje parkingów i kombinowaliśmy coś z miejscem parkingowym vs parking, oficjalne vs nieoficjalne, ale jak dotąd nie doszliśmy do sensownego uogólnienia.
W razie czego polecam dalsze pomysły wrzucać do tego wątku:
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=53727
Ok, problem jest chyba bardzo prosty w sensie wizualnym - na tym poziomie przybliżenia przestaje działać limit powierzchni parkingów, który filtruje pokazywanie literki na zbyt małych obszarach:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/blob/master/amenity-points.mss#L310
więc wystarczy przesunąć bezwzględne wyświetlanie powiedzmy z poziomu 17 na 18, bo wtedy nawet na najmniejszym parkingu literka się cała mieści, co wydaje mi się sensowną regułą:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/blob/master/amenity-points.mss#L1038
Inna sprawa, że nie rozumiem czemu te dwa bloki kodu są tak daleko od siebie i czy nie lepiej by było w ogóle zrezygnować z tego drugiego - podejrzewam, że nie, bo tam jest pewnie zawarte wyświetlanie parkingów punktowych (których jest prawie 300 tysięcy). Mateusz, co ty na to?
Pomysł z wykorzystaniem capacity z pewnością nie rozwiązał by wszystkich problemów, ale jasne jest że im więcej dodanych tagów tym i render ma łatwiej. Stąd pomysł by przynajmniej te obszary oznaczone jako parking wraz z tym tagiem capacity w swoisty sposób wyświetlać, gdyż można by je traktować jako dane bardziej kompletne. Przy okazji być może zmobilizowało by to przynajmniej część maperów do dodawania dodatkowego tagu.
Można by to połączyć z pomysłem przesunięcia renderowania z 17 na 18 na zasadzie od 18 literkę P widzimy zawsze, a powyżej tylko wówczas gdyż ustawione jest capacity powyżej (tu wstawić odpowiednią cyfrę ja przyjąłem 5).
Z pewnością nie rezygnował bym z wyświetlania w każdym przypadku na z17, gdyż będzie sporo protestów czemu P na wielkim parkingu koło hali sportowej czy marketu się nie wyświetla.
Akurat w przypadku parkingu pojemność daje się nieźle przybliżać za pomocą powierzchni, z oczywistych względów, a parkingi są bardzo powszechne (ponad 2 mln), więc tego akurat tagu bym na razie nie uwzględniał - 123 tys. to dalece za mało, żeby na tym polegać w tej chwili. W dodatku nie zawsze to ma sens, bo nie wszędzie da się policzyć pojedyncze stanowiska.
Nie ma obawy o z17 - nie likwidujemy wyświetlania literki, tylko stosujemy limit pikseli (czyli powierzchni) poniżej którego jest tylko kolorek, a więc nadal jakaś informacja, tylko mniej nachalnie podana. Przykład osiedla, od którego zaczęła się ta dyskusja, po wprowadzeniu tej poprawki:
jak dla mnie bomba
Kod gotowy i czeka tylko na decyzję - bilecik jest tu:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/2171
Na serwerach propaguje się nowa wersja osm-carto, 2.40.0:
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk/2016-June/076237.html
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/compare/v2.39.0…v2.40.0
Z najważniejszych zmian - wielkości podpisów pod ikonkami zostały lepiej zunifikowane, jest lepsza ikonka dla biblioteki i księgarni (na razie ta sama, tylko w innym kolorze) oraz większe nazwy miejscowości i innych miejsc, dzięki czemu na średnich skalach mapa jest bardziej czytelna.
Mimo Twojego commitu e041b31e26f1762e7b963f74f72c769589c43428 nigdzie nie zauważyłem żółtawych tertiary. Szukałem naprawdę dobrze, w rejonach które raczej nie renderowały się ostatnio.
@Rico: Ta zmiana chyba została potem wycofana z jakiegoś powodu.
Cholera, czytałem to od góry. Chyba czas odstawić mirko
Koledzy by chcieli, żeby to było robione przez skrypt generate_road_colours.py, ale okazało się, że nikt poza Mateuszem go nie rozumie, więc czekam na jakąś, podstawową choćby, dokumentację:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/2085
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues/2080
Jeśli ktoś się w nim połapie, to chętnie się tym zajmę znowu.
cmentarze mogły by być nieco widoczniejsze. Po to mamy mapę by w gąszczu lasu były widoczne a nie się ukrywały lepiej niż kameleon http://www.openstreetmap.org/#map=14/49.7682/21.5864
dla ułatwienia chodzi o te
http://www.openstreetmap.org/way/373583343
http://www.openstreetmap.org/way/373583916
Poniżej jak dla mnie bardzo elegancki przykład jak by to mogło wyglądać
http://www.beskid-niski-pogorze.pl/szlaki/sciezki_dydaktyczne/cee_bierowka/cee_bierowka_trasy_mapa.png
Niestety ta poprawka z parkingami została właśnie odrzucona:
https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/pull/2171#issuecomment-230871852
A co do cmentarzy - jakie kolory proponujesz? Zauważ, że w tym przykładzie jest ciemna zieleń i czarne krzyże, tymczasem na naszej mapce mamy zieleń i ciemnozielone nagrobki, więc prosta zmiana tła może spowodować, że nagrobki przestaną być widoczne - tak samo jak sylwetki drzew (cmentarz w lesie w jednym z przykładów). Jak podasz jakieś konkrety, to wypróbuję je na bieżącym stylu i pokażę efekt.