Masz na myśli atrybucję (uznanie/wskazanie autorstwa)?
Aplikacja Nextbike https://play.google.com/store/apps/details?id=de.nextbike.beta wykorzystuje OSM - w widoku mapy jest Google, ale po wejściu w konkretną stację podkład jest z OSM.
Brak atrybucji.
http://nycz.beskidy.pl/potencjal/
Ludność zamieszkała w odległości do 15 minut pieszo od przystanków kolejowych.
Opracowanie na podstawie danych GUS (Rejony spisowe ludności), oraz OpenStreetMap w zakresie sieci drogowej.
Bardziej szczegółowo, wykorzystałem ekstrakt dla województwa śląskiego, przetworzyłem przy pomocy osm2po do bazy postgis/pgrouting. Cała reszta pracy to były już zapytania postgresowe ( pogrouting do wyznaczania dostępności komunikacyjnej, st_concavehull do zrobienia z tego izochrony, a następnie już zwykłe st_intersects z warstwą PD_BREC z GUSu) Wizualizacja w QGIS i przy wykorzystaniu qgis2web.
Z pozdrowieniami z Koniakowa
Tomasz
http://www.visitbydgoszcz.pl/images/do_pobrania/mapa_2016.pdf - mapka miasta wykonana na podstawie OSM.
Dzisiaj byłem u fotografa i moją uwagę przykuł plakat z mapą powiatu wrocławskiego z OSM (mapnik) i reklamami wokół niej, niestety nie przyjrzałem się z bliska ale nie było na niej raczej atrybucji. Zapamiętałem firmę i voila: http://www.mapy.reklamawpowiecie.pl/
http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/attachments/article/3498/1.2.%20plan%20orientacyjny-Pijarów.pdf - jeden z projektów przebudowy dróg w Bydgoszczy wykonany przez biuro projektowe Znak Gdańsk sp. z o.o zawiera mapki z OSM.
Czy taka atrybucja, jaką zrobił otodom.pl jest w porządku? Chodzi mi o jej ukrycie pod ikonką w prawym dolnym rogu mapy; przykładowe ogłoszenie: http://otodom.pl/oferta/dzialki-w-zacharzycach-1349m2-ID2dBMH.html
Serwis meteo.pl używa danych OSM, niestety bez atrybucji. Z braku renderowania morza odsłoniły się baseny portowe, które sam naniosłem jako natural=water.
Muszę przyznać, że tak mało ściągnęli, i tak wyświetlają, że trudno dostrzec w tym OSM.
Znalazłem to: https://www.openstreetmap.org/way/326356781 - dróg _link nie importowali, więc w tym miejscu jest u nich dziura.
Dane musieli zaciągnąć ponad 1.5 roku temu, bo widzę też węzeł “place”, który wtedy wyłączyłem.
Odpowiedzieli na PW na FB.
Trzymam za słowo
Niee, myślę, że nie ma tu nikogo, kto fociłby do Commons
Interia wystawiła artykuł o ŚDM http://fakty.interia.pl/raporty/raport-swiatowe-dni-mlodziezy-krakow-2016/organizacja/news-sdm-w-krakowie-to-musisz-wiedziec-poruszajac-sie-po-miescie-,nId,2241196 w którym wykorzystano mapy OSM w tym http://i.iplsc.com/komunikacja-miejska-w-krakowie-26-29-lipca-trasy-korytarzowe/0005QJ89HH3WBWL9-C122-F4.jpg