OsmAnd - darmowa nawigacja (również offline)

nie mylisz się

Mylisz się. Wystarczy sobie wyobrazić, że geofabrik udostępnia te pliki w południe, a jedna osoba generuje bazę zawsze rano, a druga wieczorem.

czysto wirtualny problem. Patrząc na http://download.geofabrik.de/europe/poland/ nie widziałem jednego pliku wygenerowanego przed 6.00. Wystarczy by się umówić co do tego by generować je w nocy pomiędzy np. 00:00 a 05:30. Dla mnie to druga taryfa, więc tym lepiej jak by się miało generować w nocy. Zresztą wpierw niech się znajdzie 17 chętnych lub kilku chętnych by to robić dla większej ilości województw :stuck_out_tongue:

A tak swoją drogą to myślałem, że ważniejsze dla OSMAnda jest by się obszary mapy nie pokrywały niż by mapy były generowane tego samego dnia…

Wydaje mi się, że te pliki pojawiają się wieczorem.

Dla Osmanda to tak naprawdę wszystko jedno - działał będzie, ale na punkcie styku dwóch plików mogą być problemy. Miałem tak kiedyś - w jednym pliku było skrzyżowaniu a w drugim już wersja poprawiona na rondo. Osmand widział to jako dziwną hybrydę.
Dla własnych celów problem można pominąć, ale jeśli pliki miałyby być udostępnione dla każdego, to jednak warto by zadbać o jakość.

Przecież to te same dane codziennie. Umawiamy się na generowanie ich codziennie więc wszystkie do siebie pasują ponieważ powstają z tego samego “wsadu”. Gorzej, gdyby ktoś odstawał i generował np co 2 dni, to spowodowałoby efekt o którym mówisz.

Ustawiłem sobie skrypty na małopolskę i świętokrzyskie. Pliki są dostępne pod adresem http://bit.ly/osmpliki

Ja używam nightly bulid 2.4.0 a ten ma OSM Live i z jego poziomu można aktualizować mapy nawet co godzinę - dla dni jest opcja ściągania diffów rano i nocą. Nie widzę problemu.

a cena? Popraw mnie jeśli się mylę ale problemem jest cena>0

jeszcze doczytałem, że osm live nie updatuje routingu. Jak dla mnie lipa, jak mogę mieć nowy routing codziennie.

o jaką cenę chodzi? transferu na ściągnięcie? Bo te rozwiązania co proponujecie to podwyższa koszty prądu na złożoność obliczeniową mapy :wink: które notabene są na stronach…

sprawdziłem - faktycznie tak jest :frowning: nie wiedziałem o tym. Jedyna zaleta to że przynajmniej można wyszukać nowo dodane POI.

Powiedzmy że nie dbam o prąd jeśli chodzi o OSM. Mam abonament na dodatkowe gigawaty w promocji. tworzenie tych 2 województw nie dezorganizuje mi życia, czasem rodzina ponarzeka :slight_smile:

małopolskę i swiętokrzyskie udostępniam codziennie tu http://bit.ly/osmpliki

geofabrik też udostępnia update-daily, więc nie rozumiem tego “poświęcenia”

gdzie udostępnia obf?

facepalm, myślałem że chodzi o pbf - myślałem że OsmAnd więcej nie obsługuje.

Witam,
Czy ktoś zna sposób, aby wyszukiwać adresy w całej miejscowości? Na przykład Bukowsko k. Sanoka - nie mogę wyszukać w tej miejscowości wielu adresów, bo przynależą do jakichś dzielnic i po prostu się nie da.

A jakiś konkretny przykład? Link do adresu na mapie i co wpisujesz, że Ci nie wyszukuje?

W przypadku wielkich obszarowo miejscowości tak bywa, bo OsmAnd używa dosyć małego promienia do wiązania adresów z punktem miejscowości. Rozwiązaniem może być wyrysowanie granicy administracyjnej dla danej miejscowości (z admin_level=8).

Krok po kroku. I jak tu niby wyszukać konkretny adres w Bukowsku? W tym punkcie aplikacja bywa totalnie bezużyteczna, bo nie pozwala wyszukiwać adresów tak jak np. MapFactor GPS Navigator.





Albo po prostu zastosowanie rozwiązań już działających…

Zgadzam się, o ile chodzi Ci o zastosowanie “rozwiązań już działających” w OsmAndzie. Skoro w innych nawigacjach wyszukiwanie adresów działa poprawnie, to problem leży w OsmAndzie, a nie w OSM.
Jednym z powodów nieużywania przeze mnie tej nawigacji była ułomność wyszukiwania adresów. Widać, niewiele się zmieniło.

Tam nie ma nazw ulic. W momencie wyboru ulicy wybierasz więc “Bukowsko” bez żadnych dodatków w nawiasach - widać je nawet na trzecim obrazku. Potem nr domu.
Jeśli to nie działa, to podaj konkretnie, jakiego numeru nie znajduje.