Inmiddels is er reactie gekomen op mijn vriendelijke mail.
Het lijkt erop dat we een positieve contributant mogen verwelkomen.
De beginnersfoutjes die ik tegenkom zal ik in dit topic bespreken, zodat belangstellenden hier ook wat van kunnen opsteken.
Even vooropgesteld dat ik niet de persoon ben die alle wijsheden machtig ben, en ook gecorrigeerd mag worden op mijn bevindingen.
Tevens wil ik nogmaals benadrukken dat dit soort open communicatie, geen schandpaal gedachte in zich heeft, maar de bewustwording wat een beginnende mapper aan de data van OSM kan verstoren. Vaak onbewust en onwetend dat er iets “stuk” is gegaan.
Je hebt Warmteservice Doetinchem toegevoegd.
Op zich is dit natuurlijk een welkome aanvulling. Maar omdat er in het pand meerdere winkels zetelen, is het een betere keuze om deze info op de juiste adresnode te plaatsen.
Op diverse situaties was de informatie al aanwezig, en (per ongeluk) voeg je de info nogmaals toe, dit doe je dan op de pandcontouren, terwijl de adresnode al is voorzien van deze informatie.
Op deze positie heb je de contouren van een parkeerplaats aangebracht, op zich weer een goede bijdrage.
De parkeerplaats was al aanwezig als node, op deze manier heb je hier ook het principe van one feature one element.
Het is dan de bedoeling dat je de node samenvoegd op de contouren, zodat de historische gegevens behouden blijven.
Misschien is het ook hier verstandig om de nodes van het aanliggende fietspad niet samen te voegen met de nodes van de parkeerplaats, dit om in de toekomst problemen te voorkomen.
heb je niets beters dan shop=yes ? bv craft=hvac ?
waarom herhaal je de website in website en contact:website ? (1 object , 1 element ? )
bovendien komt hier de zwakte van source op de node goed tot zijn recht. source=bag heeft enkel betrekking op het stukje adres, niet op de rest van de tags. dus feitelijk zou je er source=bag;local_knowledge of zo moeten van maken
Escada, dit is een beetje waarom ik de communicatie over het forum wil laten lopen. Ik had reeds vermeld dat ik niet alle wijsheden in pacht heb.
Daarom ben ik ook ontvangkelijk voor (positieve) kritiek.
Bij bedrijven zit ik vaker te denken wat de juiste tagging zou kunnen zijn.
craft=hvac lijkt mij een goede tip, toch even een vraagje: Mag je shop=yes dan laten staan? Ik vind van wel.
Zo kun je (bv via OsmAnd) rechtstreeks naar de contactpagina van de website, zonder eerst te moeten zoeken op de site.
Hier staat meestal informatie die je nodig zou kunnen hebben als je aan het navigeren bent. Bijvoorbeeld telefoonnummers van afdelingen, of openingstijden.
Als dit niet gewenst is zal ik deze structuur in mijn edits moeten aanpassen.
Volgens mijn inzichten wordt de source tegenwoordig op de changeset geplaatst, en vandaar niet meer zo noodzakelijk dat het op elke node of way komt te staan.
Bij de BAG import is er wel voor verkozen om deze source vermelding op nodes en ways te plaatsen.
Nu zie ik misschien wat je bedoeld, de value is gelijk aan elkaar.
De ene had natuurlijk de contactpagina moeten zijn en de ander de algemene webpagina.
Persoonlijk zet ik geen bronvermelding op nodes of ways. Dit doe ik op de changeset.
Ik zou de source tag niet aanvullen.
In de historie is te zien wanneer aanvullende tags zin geplaatst vet verwijzing naar de changeset, waar de source vermelding dan hoort te staan.
Inmiddels heb ik goed contact met Wauteurz, meestal is het gebaseerd op beginners “foutjes” of onwetendheid.
Dit is zeker niet kwalijk te nemen, vandaar dat ik (op dit moment) redelijk veel contact met hem heb.
Hopelijk heeft hij de weg naar dit forum inmiddels gevonden, en hopelijk gaat hij dan hier wat meer communiceren.
Iedereen beginnend op OSM heeft een leercurve, en het lijkt erop dat Wauterz een zeer snelle ontwikkeling heeft op OSM.
Ook denkt hij mee als ik aanbevelingen doe aan hem.
Een veel gemaakte beginners fout is bijvoorbeeld, dat een mapper een monument ziet en deze wil aanbrengen op OSM.
Als de beginnende mapper nog niet echt ervaring heeft met de OSM wikipagina’s dan wordt dit monument vaak getagd als: http://www.openstreetmap.org/node/4172651570
historic=monument
Bij opgebouwde kennis (via de wiki, of andere bron) kom je tot de ontdekking dat dit onjuist getagd is.
monument heeft betrekking op een groot historisch bouwwerk.
Er was al een node naast de highway met deze tagging, deze node dien je samen te voegen met een highwaynode.
Tevens heb ik je een aantal keer het advies gegeven om landuse niet te verkleven aan highways. Dit om ongemakken in de toekomst te voorkomen.
Ik verzoek je hierbij dan ook om de omgeving te herstellen van bovenstaande adviezen.
Hopelijk kom je tot vernieuwde inzichten om mee te werken aan de beste kaart van de wereld.
Rijk Ploeg heeft in het verleden ook de gedachte gehad om alles aan elkaar te plakken, met het gevolg dat het veel werk is om een mutatie toe te passen.
Ditch is toch een greppel, geen loopgraaf ? Bij dat laatste denk ik onmiddellijk aan WO I, maar misschien is er een taalverwarring. Maar ik verwacht wel een lijn, geen knoop.
vermoedelijk is barrier=ditch een loopgraaf zie foto op wiki zie link in eerder bericht?
barrier=ditch is alleen toegestaan op ways (niet op nodes)
waterway=ditch is een gebruikelijke tag voor een greppel.
Toch dwalen we af, de tagging had mijn inziens barrier=bollard moeten zijn en geen greppel of loopgraaf.
Ook verzoek ik een discussie op te starten ivm verkleving van landuses aan highways.