wielkimi krokami zbliża się długi weekend. Jest szansa na nową wersję mapy?
PS tagi protect_class dawno dodane
Przyłączam się do prośby
W sumie to ja też bym uaktualnił mapę w Garminie przed
Próbowałem załadować bieżącą wersję (z lutego) i dostaję komunikat, że nie ściągnęło się do końca (próbowałem kilka razy ściągnąć, za każdym razem to samo) lub plik uszkodzony. Instalator pod BaseCamp, Win8.1 64bit.
W ostateczności mapę można wygenerować na stronie: http://garmin.openstreetmap.nl/
Lecz styl stworzony przez Rogala dużo bardziej mi odpowiada.
Rogal wiem, że angażujesz się w start-upy gdyż z czegoś w końcu trzeba żyć.
Jeśli była by taka możliwość wielu z nas chętnie dokonało by donacji pobierając nowe wersje mapy.
Pomyśl o tym. Ten projekt ma sens!
Z podziękowaniami za dotychczasową pracę.
Marcin
W ostateczności mapę można wygenerować na stronie: http://garmin.openstreetmap.nl/
Tyle, że mój Garmin jest stary i nie łyka polskich literek, a z tego nie umiem wygenerować wersji bez.
Da się w ogóle?
Odwiedziłem kilka rezerwatów na najnowszej mapie i widzę, że faktycznie się pokazują lecz jako POI. Generalnie miałem na myśli by były widoczne jako obszar coś tak jak parki miejskie nawet w tym samym kolorze co park gdyż przecież nie nałożą się na siebie. Dało by radę?
Mapa z Ogonkami z lutego bieżącego roku okazała się być przyczyną bardzo długiego (około 10 minut) uruchamiania się odbiornika etrex30. Po powrocie do mapy (też z ogonkami) z listopada 2015 wszystko wróciło do normy (czas uruchomienia odbiornika kilka(naście?) sekund). Najnowszej mapy nie próbowałem, bo wydaje mi się, że powodem takiego zachowania odbiornika jest rozmiar mapy, a ten nie będzie mniejszy = szkoda czasu na testowanie. Niemniej jeśli ktoś z koleżanek lub kolegów zechce podzielić się swoimi obserwacjami, to będzie to z pewnością z korzyścią dla potomności. Ja mam w odbiorniku wgrane i włączone warstwice i szlaki plus mapa Polski w wersji z ogonkami.
Miło by było, aby w końcu relacje szlaków turystycznych, których członkami są relacje segmentów szlaku wyświetlały się poprawnie (dodając podczas wyświetlania do relacji nadrzędnej wszystkie drogi będące w relacji podrzędnej, ignorując (ewentualnie) tagi relacji podrzędnej - bo na tym przecież polega dodanie członka do relacji - jeśli w relacji (szlaku) jest droga, to wyświetlając relację dodajemy tę drogę razem z wszystkimi węzłami, które są członkami tej drogi, ignorując tagi węzłów (oraz drogi). Tak samo powinno być dla relacji).
Witam
Mam problem. Korzystam z OSmapy i chcę aby drogi serwisowe wyświetlały się przy większych skalach. Obecnie dopiero przy zoomie 500m je widać. Przy większym oddaleniu widać drogi gruntowe a serwisowe już nie.
Szukałem informacji w internecie ale to nic nie pomogło. Nie wiem czy informacje o wyświetlaniu danego obiektu przy danym przybliżeniu są zawarte w pliku TYP czy gdzieś indziej.
Ustawienie maksymalnej szczegółowości w Garminie nie do końca rozwiązuje problem. Drogi i tak nie pokazują się przy większym oddaleniu mapy (tak jak gruntowe)
Obecnie jest tak jak na pierwszym obrazie. Drugi to efekt jaki chcę uzyskać.
http://imgur.com/a/oaNbQ
Proszę o pomoc. Pozdrawiam
tak sobie myślę. Nie czas na “samer edyszyn” mapy?
Czy jest jakaś szansa na aktualizację?
Styl map na garmin.openstreetmap.nl jakoś mi nie pasuje
Witam szanowne grono.
Mam nawigację BWM Motorrad III - po wielu kombinacjach udało mi się w niej odpalić OSMapaPL-Light. Pobrałem plik *.img, zmieniłem nazwa na gmapprom.img i wysłałem do urządzenia za pomocą WebUpdatera.
Potrzebowałbym taką mapę jeszcze na Niemcy, Austrię, Słowację i Czechy. Skąd to pobrać? Moje urządzenie ma 1.79GB pamięci
Witam szanowne grono.
Mam nawigację BWM Motorrad III - po wielu kombinacjach udało mi się w niej odpalić OSMapaPL-Light. Pobrałem plik *.img, zmieniłem nazwa na gmapprom.img i wysłałem do urządzenia za pomocą WebUpdatera.Potrzebowałbym taką mapę jeszcze na Niemcy, Austrię, Słowację i Czechy. Skąd to pobrać? Moje urządzenie ma 1.79GB pamięci
Doprecyzuj co to znaczy “taką”?
Ma być styl osmapy czy dowolny?
Skąd pobrałeś OSMapaPL-Light
Witam szanowne grono.
Mam nawigację BWM Motorrad III - po wielu kombinacjach udało mi się w niej odpalić OSMapaPL-Light. Pobrałem plik *.img, zmieniłem nazwa na gmapprom.img i wysłałem do urządzenia za pomocą WebUpdatera.Potrzebowałbym taką mapę jeszcze na Niemcy, Austrię, Słowację i Czechy. Skąd to pobrać? Moje urządzenie ma 1.79GB pamięci
Mapę dowolnego obszaru dla garminów generuje się tutaj. Tylko fajnie wtedy mieć garmina obsługującego inne alfabety, niż angielski - na starym GPSMap 60 mapa Polski wygenerowana z tego serwisu nie nadawała się do użytku, bo weź wpisz w wyszukiwaniu to, co serwis zrobił ze słowa “Łódź”…
Czemu teren, który na mapie głównej od pół roku wyglada:
na osmapie nadal jest zdziczałymi ogródkami działowymi?
Osmapa była odświeżana po zmianach kilkakrotnie, więc trochę dziwne, że nowych budynków i zmian w ścieżkach nadal nie widać.
Czy dałoby się załatwić w tym bardzo pożytecznym serwisiku zmiany:
-
przenieść pasek wyszukiwania do prawego okienka, nad całą resztą
-
umoźliwić chowanie i wyciąganie tego prawego okienka kliknięciem.
W razie czego dysponuję fachowcem, który takie rzeczy robi dla rozrywki przed śniadaniem, ale będę mógł mu dostarczyć tej rozrywki dopiero za trzy tygodnie, no i dostęp trzeba by mu dać…
Dzień dobry wszystkim,
Czy nakładkę na Garmina OSMapa-szlaki można edytować? W jaki sposób?
Jestem początkującym użytkownikiem Garmina, OSMapy i mapowiczem. Poprzez iD czasami “coś dorysuję”, czego mi braknie na mapie, a jest w terenie. Wróciłem z Beskidów i czeskich Karkonoszy. Brakuje niektórych szlaków, a w Czechach, to jest całkiem dramat w temacie. Złe kolory i brak wielu szlaków. Chętnie bym to poprawił, ale nie wiem jak
pozdrawiam
zi2xgy
Hej,
Nakładka OSMapa-szlaki powstaje z danych OSM więc powinieneś uzupełnić dane a one pojawią się w kolejnym wydaniu nakładki. Samouczek jest tutaj: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Tutoriale/Szlaki
Nie jest to najłatwiejsze zadanie ale screencast powinien być pomocny.
A tak przy okazji, tam gdzie ja chodziłem po Czechach ze szlakami było bardzo dobrze, niewiele miałem do uzupełnienia. Może chodzi o to, że OSMapa-szlaki to polska nakładka i sięga niewiele poza granice naszego kraju? Sprawdź na mapie “ogólnoświatowej” czy faktycznie tych szlaków brakuje:
https://hiking.waymarkedtrails.org/#?map=15!50.6137!16.1228
https://cycling.waymarkedtrails.org/#?map=15!50.6137!16.1228
Pozdrawiam
Brakuje niektórych szlaków, a w Czechach, to jest całkiem dramat w temacie.
Nakładka jak i mapa to polska wersja.
Na moją prywatną prośbę kilka lat temu kolega rogal “rozszerzył” zasięg mapy jak i nakładki szlaki na tereny Czech i Słowacji ( przy okazji inne rejony przygraniczne) - niestety nie pokrywa ona całości kraju naszych południowych sąsiadów ( jest Beskid Śląsko - Morawski, część Sudetów Wschodnich ( między innymi: Góry Opawskie, Wysoki i Niski Jesionik ( częściowo), Złote Góry). Jest też Mała Fatra na Słowacji, którą prawie w całości w tym roku przeszliśmy z żoną właśnie na mapach od rogala
A co do szlaków - nakładka renderuje jedynie główne szlaki i pomija lokalne - a to nie oznacza, że ich w ogóle w projekcie OSM nie ma
A poza tym to mała prośbą o aktualizację
Na moją prywatną prośbę kilka lat temu kolega rogal “rozszerzył” zasięg mapy jak i nakładki szlaki na tereny Czech i Słowacji ( przy okazji inne rejony przygraniczne) - niestety nie pokrywa ona całości kraju naszych południowych sąsiadów
Jak by kolega rogal udostępnił styl w jakim tworzy te mapy to ja chętnie umieszczę u siebie mapę na całe Czechy i Słowację. Zawsze by się to wtedy ruch sieciowy rozłożył pomiędzy hostami