OSMapa Polski, czyli mapa OSM na Garmina

wielkimi krokami zbliża się długi weekend. Jest szansa na nową wersję mapy?
PS tagi protect_class dawno dodane :wink:

Przyłączam się do prośby :slight_smile:

W sumie to ja też bym uaktualnił mapę w Garminie przed :smiley:

Próbowałem załadować bieżącą wersję (z lutego) i dostaję komunikat, że nie ściągnęło się do końca (próbowałem kilka razy ściągnąć, za każdym razem to samo) lub plik uszkodzony. Instalator pod BaseCamp, Win8.1 64bit.

W ostateczności mapę można wygenerować na stronie: http://garmin.openstreetmap.nl/
Lecz styl stworzony przez Rogala dużo bardziej mi odpowiada.

Rogal wiem, że angażujesz się w start-upy gdyż z czegoś w końcu trzeba żyć.
Jeśli była by taka możliwość wielu z nas chętnie dokonało by donacji pobierając nowe wersje mapy.
Pomyśl o tym. Ten projekt ma sens!

Z podziękowaniami za dotychczasową pracę.
Marcin

Tyle, że mój Garmin jest stary i nie łyka polskich literek, a z tego nie umiem wygenerować wersji bez.
Da się w ogóle?

Odwiedziłem kilka rezerwatów na najnowszej mapie i widzę, że faktycznie się pokazują lecz jako POI. Generalnie miałem na myśli by były widoczne jako obszar coś tak jak parki miejskie nawet w tym samym kolorze co park gdyż przecież nie nałożą się na siebie. Dało by radę?

Mapa z Ogonkami z lutego bieżącego roku okazała się być przyczyną bardzo długiego (około 10 minut) uruchamiania się odbiornika etrex30. Po powrocie do mapy (też z ogonkami) z listopada 2015 wszystko wróciło do normy (czas uruchomienia odbiornika kilka(naście?) sekund). Najnowszej mapy nie próbowałem, bo wydaje mi się, że powodem takiego zachowania odbiornika jest rozmiar mapy, a ten nie będzie mniejszy = szkoda czasu na testowanie. Niemniej jeśli ktoś z koleżanek lub kolegów zechce podzielić się swoimi obserwacjami, to będzie to z pewnością z korzyścią dla potomności. Ja mam w odbiorniku wgrane i włączone warstwice i szlaki plus mapa Polski w wersji z ogonkami.

Miło by było, aby w końcu relacje szlaków turystycznych, których członkami są relacje segmentów szlaku wyświetlały się poprawnie (dodając podczas wyświetlania do relacji nadrzędnej wszystkie drogi będące w relacji podrzędnej, ignorując (ewentualnie) tagi relacji podrzędnej - bo na tym przecież polega dodanie członka do relacji - jeśli w relacji (szlaku) jest droga, to wyświetlając relację dodajemy tę drogę razem z wszystkimi węzłami, które są członkami tej drogi, ignorując tagi węzłów (oraz drogi). Tak samo powinno być dla relacji).

Witam
Mam problem. Korzystam z OSmapy i chcę aby drogi serwisowe wyświetlały się przy większych skalach. Obecnie dopiero przy zoomie 500m je widać. Przy większym oddaleniu widać drogi gruntowe a serwisowe już nie.
Szukałem informacji w internecie ale to nic nie pomogło. Nie wiem czy informacje o wyświetlaniu danego obiektu przy danym przybliżeniu są zawarte w pliku TYP czy gdzieś indziej.
Ustawienie maksymalnej szczegółowości w Garminie nie do końca rozwiązuje problem. Drogi i tak nie pokazują się przy większym oddaleniu mapy (tak jak gruntowe)
Obecnie jest tak jak na pierwszym obrazie. Drugi to efekt jaki chcę uzyskać.
http://imgur.com/a/oaNbQ

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

tak sobie myślę. Nie czas na “samer edyszyn” mapy? :wink:

Czy jest jakaś szansa na aktualizację?
Styl map na garmin.openstreetmap.nl jakoś mi nie pasuje :frowning:

Witam szanowne grono.
Mam nawigację BWM Motorrad III - po wielu kombinacjach udało mi się w niej odpalić OSMapaPL-Light. Pobrałem plik *.img, zmieniłem nazwa na gmapprom.img i wysłałem do urządzenia za pomocą WebUpdatera.

Potrzebowałbym taką mapę jeszcze na Niemcy, Austrię, Słowację i Czechy. Skąd to pobrać? Moje urządzenie ma 1.79GB pamięci :frowning:

Doprecyzuj co to znaczy “taką”?
Ma być styl osmapy czy dowolny?
Skąd pobrałeś OSMapaPL-Light

Mapę dowolnego obszaru dla garminów generuje się tutaj. Tylko fajnie wtedy mieć garmina obsługującego inne alfabety, niż angielski - na starym GPSMap 60 mapa Polski wygenerowana z tego serwisu nie nadawała się do użytku, bo weź wpisz w wyszukiwaniu to, co serwis zrobił ze słowa “Łódź”…

Czemu teren, który na mapie głównej od pół roku wyglada:

na osmapie nadal jest zdziczałymi ogródkami działowymi?

Osmapa była odświeżana po zmianach kilkakrotnie, więc trochę dziwne, że nowych budynków i zmian w ścieżkach nadal nie widać.

Czy dałoby się załatwić w tym bardzo pożytecznym serwisiku zmiany:

  1. przenieść pasek wyszukiwania do prawego okienka, nad całą resztą

  2. umoźliwić chowanie i wyciąganie tego prawego okienka kliknięciem.

Celem ćwiczenia jest umożliwienie używania serwisu na komórce, bo w tej chwili w pionowym ustawieniu lewe okienko w całości chowa się za prawym, a w poziomym wygląda to tak: ...i weź naciśnij guzik Search.

W razie czego dysponuję fachowcem, który takie rzeczy robi dla rozrywki przed śniadaniem, ale będę mógł mu dostarczyć tej rozrywki dopiero za trzy tygodnie, no i dostęp trzeba by mu dać…

Dzień dobry wszystkim,
Czy nakładkę na Garmina OSMapa-szlaki można edytować? W jaki sposób?
Jestem początkującym użytkownikiem Garmina, OSMapy i mapowiczem. Poprzez iD czasami “coś dorysuję”, czego mi braknie na mapie, a jest w terenie. Wróciłem z Beskidów i czeskich Karkonoszy. Brakuje niektórych szlaków, a w Czechach, to jest całkiem dramat w temacie. Złe kolory i brak wielu szlaków. Chętnie bym to poprawił, ale nie wiem jak :slight_smile:

pozdrawiam
zi2xgy

Hej,

Nakładka OSMapa-szlaki powstaje z danych OSM więc powinieneś uzupełnić dane a one pojawią się w kolejnym wydaniu nakładki. Samouczek jest tutaj: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland/Tutoriale/Szlaki
Nie jest to najłatwiejsze zadanie ale screencast powinien być pomocny.
A tak przy okazji, tam gdzie ja chodziłem po Czechach ze szlakami było bardzo dobrze, niewiele miałem do uzupełnienia. Może chodzi o to, że OSMapa-szlaki to polska nakładka i sięga niewiele poza granice naszego kraju? Sprawdź na mapie “ogólnoświatowej” czy faktycznie tych szlaków brakuje:
https://hiking.waymarkedtrails.org/#?map=15!50.6137!16.1228
https://cycling.waymarkedtrails.org/#?map=15!50.6137!16.1228

Pozdrawiam

Nakładka jak i mapa to polska wersja.
Na moją prywatną prośbę kilka lat temu kolega rogal “rozszerzył” zasięg mapy jak i nakładki szlaki na tereny Czech i Słowacji ( przy okazji inne rejony przygraniczne) - niestety nie pokrywa ona całości kraju naszych południowych sąsiadów ( jest Beskid Śląsko - Morawski, część Sudetów Wschodnich ( między innymi: Góry Opawskie, Wysoki i Niski Jesionik ( częściowo), Złote Góry). Jest też Mała Fatra na Słowacji, którą prawie w całości w tym roku przeszliśmy z żoną właśnie na mapach od rogala :slight_smile:
A co do szlaków - nakładka renderuje jedynie główne szlaki i pomija lokalne - a to nie oznacza, że ich w ogóle w projekcie OSM nie ma :wink:

A poza tym to mała prośbą o aktualizację :smiley:

Jak by kolega rogal udostępnił styl w jakim tworzy te mapy to ja chętnie umieszczę u siebie mapę na całe Czechy i Słowację. Zawsze by się to wtedy ruch sieciowy rozłożył pomiędzy hostami :wink: