Mapbox oferuje nowe zdjęcia satelitarne
Dzięki za info Adam.
Gdzie o tym piszą? Dla jakich obszarów jest aktualizacja?
Pozdrowienia,
Marek
Nie wiem gdzie jest wzmianka ale tutaj zauważyłem.Obszary małopolska zachodnia ,mapuje tutaj to widzę bardzo dużo nowych obszarów ,Oświęcim,Zator,Babice,Chrzanów,Trzebinia,zdjęcia kolorowe to jest wszystko nowe,a te czarnobiałe to już wcześniejsze.Nie wiem jak to jest w innych obszarach Polski.
Tu np. https://www.openstreetmap.org/edit#map=17/50.02872/19.28169 na geoportalu i bing nie ma budynków,a na mapbox już innaczej.
Po lewej budynek Biedronki który zaznaczyłem wcześniej to nie było budynku teraz jest a po prawej trzy nowe domy
https://www.openstreetmap.org/edit#map=17/50.06375/19.45865
Będzie teraz dużo rysowania.
A Geoportal nie jest lepszy?
Zawsze nowszy jest lepszy. Przychodzą mi tylko 2 pytania na myśl:
- czy trzeba kalibrować tego Mapboxa
- jak bardzo można przybliżyć
Sprawdziłem tego Mapboxa w Katowicach, faktycznie jest dość nowy, na oko 6-8 miesięcy, dużo nowszy od Geoportalu, od ortofoto Katowic też, niestety jakość/rozdzielczość jest bardzo słaba, ledwo co widać. Przesunięcie jest około 3m, więc trzeba kalibrować.