http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/
Po wyszukaniu jest mapka z OSM z nałożoną warstwą z działkami
Ta sama co na http://wyszukiwarka.gunb.gov.pl/mapa-api/ ?
Wydaje mi się, że to nie jest mapka z OSM, tylko mapa zrobiona z danych z geoportalu.
Jak się wyszuka jakieś pozwolenie i zjedzie na sam dół to jest mapka z OSM. (nie we wszystkich przypadkach są mapki, pewnie urząd źle wpisał)
Uff, udało się. Faktycznie to jest z OSM. Źle zrobiona kontrybucja atrybucja - pojawia się dopiero po kliknięciu na “I”. I chyba specjalnie dali małą czcionkę.
Masz na myśli atrybucję (uznanie/wskazanie autorstwa)?
Aplikacja Nextbike https://play.google.com/store/apps/details?id=de.nextbike.beta wykorzystuje OSM - w widoku mapy jest Google, ale po wejściu w konkretną stację podkład jest z OSM.
Brak atrybucji.
http://nycz.beskidy.pl/potencjal/
Ludność zamieszkała w odległości do 15 minut pieszo od przystanków kolejowych.
Opracowanie na podstawie danych GUS (Rejony spisowe ludności), oraz OpenStreetMap w zakresie sieci drogowej.
Bardziej szczegółowo, wykorzystałem ekstrakt dla województwa śląskiego, przetworzyłem przy pomocy osm2po do bazy postgis/pgrouting. Cała reszta pracy to były już zapytania postgresowe ( pogrouting do wyznaczania dostępności komunikacyjnej, st_concavehull do zrobienia z tego izochrony, a następnie już zwykłe st_intersects z warstwą PD_BREC z GUSu) Wizualizacja w QGIS i przy wykorzystaniu qgis2web.
Z pozdrowieniami z Koniakowa
Tomasz
http://www.visitbydgoszcz.pl/images/do_pobrania/mapa_2016.pdf - mapka miasta wykonana na podstawie OSM.
Dzisiaj byłem u fotografa i moją uwagę przykuł plakat z mapą powiatu wrocławskiego z OSM (mapnik) i reklamami wokół niej, niestety nie przyjrzałem się z bliska ale nie było na niej raczej atrybucji. Zapamiętałem firmę i voila: http://www.mapy.reklamawpowiecie.pl/
http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/attachments/article/3498/1.2.%20plan%20orientacyjny-Pijarów.pdf - jeden z projektów przebudowy dróg w Bydgoszczy wykonany przez biuro projektowe Znak Gdańsk sp. z o.o zawiera mapki z OSM.
Czy taka atrybucja, jaką zrobił otodom.pl jest w porządku? Chodzi mi o jej ukrycie pod ikonką w prawym dolnym rogu mapy; przykładowe ogłoszenie: http://otodom.pl/oferta/dzialki-w-zacharzycach-1349m2-ID2dBMH.html
Serwis meteo.pl używa danych OSM, niestety bez atrybucji. Z braku renderowania morza odsłoniły się baseny portowe, które sam naniosłem jako natural=water.
Muszę przyznać, że tak mało ściągnęli, i tak wyświetlają, że trudno dostrzec w tym OSM.
Znalazłem to: https://www.openstreetmap.org/way/326356781 - dróg _link nie importowali, więc w tym miejscu jest u nich dziura.
Dane musieli zaciągnąć ponad 1.5 roku temu, bo widzę też węzeł “place”, który wtedy wyłączyłem.
Odpowiedzieli na PW na FB.
Trzymam za słowo