Киев и область

Возможно, некоторые адреса и затесались из лицензионных источников, их конечно же надо удалить…Но 90% данных собирались в процессе работы. Кто знаком с нашей службой - знает, что в каждом автомобиле установлен GPS таксометр с функциями водительского терминала, в том числе и с отметкой адресов на карте.
К сожалению, мы не располагаем временем приводить все к красивому виду, поэтому и вылили, как есть…В первую очередь для альфа теста своего проекта…
Если сообществу эти данные не нужны - мы ничего доказывать и настаивать не будем…Просто создадим собственный сервер адресных данных. От Опенстрита просто откажемся.
Хорошо, что все прояснилось на начальном Этапе…Потому что не успели подготовить данные на выгрузку по Броварскому и Бориспольскому районам.

Шановний kondrat1206

Дуже добре, що ви нарешті звернулись до широкого загалу!

Тепер давайте за порядком, щоб нікого не ображати…

Для того, щоб здійснювати такі масштабні імпорти в ОСМ існують сталі правила з цього приводу - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Import/Guidelines

  1. Ось ви й потроху почали їх виконувати - звернулись до спільноти з пропозицією додати власні дані.
  2. Наступний пункт - обговорення - розпочався трохи завчасно, але ніщо не заважає все ж таки досягти порозуміння. Думаю що ваші доводи зможуть запевнити інших в добропорядних намірах та діях.
  3. Підготовка даних для імпорту та виконання імпорту. Тут, нажаль, не все так добре як вам здається. Дані в тому вигляді в якому вони булі додані в ОСМ не відповідають усталеним домовленостям та практиці додавання адрес в Україні.
    Вам потрібно виконати що найменше наступні дії:
  • використовувати в тегах addr:street українські назви вулиць
  • перед тим як імпортувати дані в базу ОСМ вилучити дублікати, щоб не подвоювати дані що є в ОСМ
  • зробити невеличкий тестовий імпорт, щоб впевнитись, що все відбувається так як треба
  • подати інформацію в вікі, сповістити в @Imports і т.д. (див. Настанови з Імпорту)
  • і тільки після цього виконати імпорт даних

для зразка можете подивитись гілку про імпорт адрес в Дніпропетровську - http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=52429

Щодо імпорту адрес в Боярці - то я його також добре пам’ятаю. Там також все було не з першого разу. Першу спробу також було скасовано. І тільки за другим заходом дані були перенесені в ОСМ. До речі, більшість адресних точок так і не було перетворено в полігони будівль, і здається крім мене цим мало хто займався. До тогож, по Боярці тоді була завантажена велика купа GPS - треків…

Велике прохання, не перетворювати ОСМ в звалише невпорядкованих даних.

Завжди відкритий до діалогу, Andygol

PS.
часом то не ви тоді Боярку намагались імпортувати?
у ваc повинен бути мій скайп. :wink:

Да, Вы правы, Боярку импортировал я. Но к сожалению, мой основной род занятия - это бизнес…Вникать в тонкости Openstreet времени у меня нету.
Если Вам данные не нужны - ради Бога…Нам не составит труда создать свой сервер данных, и отображать их на любой онлайн подложке.
Если Вы энтузиасты, то мне не понятно, почему не можете привести данные к нужному виду?..Я по сути, просто бесплатно поделился ими с сообществом. Не нужны - значит не нужны.
А тратить свое время и доказывать Вам что-то - я не намерен. Знаете ли, Время - очень ценная штука.
PS Обратите внимание, что Вы случайно и всю Тарасовку своими откатами снесли…Сносите и Боярку к чертям!
С Уважением…

Дані із заборонних джерел потрібно прибрати, бо ‘ложка дьогтю портить бочку меду’ - не треба ставити під сумнів дані, доданні іншими сумліними учасниками проекту. Тож це завдання тільки на вас. Якщо такі дані будуть знову знайдені - то під сумнів підпадуть і ваші власні валідні дані - і знов, доведеться потерти весь імпорт. Давайте не будемо робити дурної роботи. Підготуйте дані для імпорту відповідним чином.

Для альфа тестів можна скористатись “пісочницею” - http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Sandbox_for_editing

Будем вважати це першим млинцем. Давайте разом зі спільнотою зробимо “красиво”

Прошу прощения, но потратить массу времени на фильтрацию данных - для нас непозволительная роскошь.
Убер (заморский такси-агрегатор) наступает на пятки, а мы желаем дать ему достойный отпор, причем не только на территории Украины.
Если в сообществе найдутся желающие - пусть перепроверяют данные, наводят красоту итд…Если желающих нет, то можно забыть об инциденте и заняться каждому своим делом.
Понимаете, бизнес не позволяет нам зависеть от каких-то бюрократических процедур.
Экономическая целесообразность диктует нам свои условия, поэтому мы вынуждены разрабатывать свой сервер данных…Это не для продажи, а для успешного функционирования нашего проекта. Для независимости от внешних сервисов.

Натрапив на цей набір змін - http://www.openstreetmap.org/changeset/36972534

Джерело даних вказане як ‘knowledge’ але в Рокитному немає знімків від Бінга, а порівняно з Mapbox будинки мают суттєве зміщення (-25.38; -13.14) - зміщення в БД зсувів немає. Схоже що дані були початково в іншій проекції потім вони були перетворені в WGS84 та імпортовані за допомогою JOSM в ОСМ, бо форми будинків мають викривлення яке може утворюватись в ході зміни проекцій.

Прохання до місцевих перевірити дані.

Питання по Дніпровському узвозу. (Він в ранковий пік односторонній наверх, в вечірній одностороній вниз по будням).
Так от там на ньому вісить зараз тег: oneway:conditional=yes @ (Mo-Fr 17:00-20:00; PH off); -1 @ (Mo-Fr 07:00-10:00; PH off)
чи вірно це затегано з -1? Ніколи досі не зустрічав таку конструкцію.
Чи має бути:
oneway:conditional:forward=yes @ (Mo-Fr 17:00-20:00; PH off)
oneway:conditional:backward=yes @ (Mo-Fr 07:00-10:00; PH off)
?

oneway=-1 - нормальний і часто вживаний тег, правда його рекомендується уникати
в описаному випадку доречніше oneway=reversible
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Key:oneway#.D0.97.D0.BD.D0.B0.D1.87.D0.B5.D0.BD.D0.BD.D1.8F

Ще один аргумент для не маплення нерозділених проїзжих частин двома окремими лініями.
Київ. Мельникова. Мапнік. Одностороння тільки в центр.

я мав саме на увазі конструкцію “= yes ; -1” . Мені чомусь здається шо такий тег буде оброблений як один.
Причому в посиланні на вікі є інше щодо Extended_conditions_for_access_tags http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/Extended_conditions_for_access_tags
Тоді таки мають бути два теги:
oneway:(Mo-Fr 17:00-20:00)=yes
oneway:(Mo-Fr 07:00-10:00)=-1

Там же червоним виділено “This proposal is now abandoned since Conditional restrictions has been approved by vote.”

А тут

Виходить, що там(Дніпровський узвіз) все коректно замаплено, потрібно тільки додати oneway=reversible

Ясно значить конструкція з подвійним значенням для тегу - працює і задовілняється.

http://nrenner.github.io/achavi/?changeset=41794140 користувач Pilot777 Наносить повторно подвійні смуги руху на дороги які не мають розділювача. Я дві вулиці в рамках мапінгу маршрутів громадського транспорту переробив на одно-way’єві - він змінює назад. Аргументує це тим що якщо way один - то виїзди з дворів рахуються перехрестями і навігатор дає право розвернутись там. Але мабуть він незнає про turn restriction і мапить два way’ї з одностороннім рухом і робить “перемички” тільки там де по правилам можна розвернутись %)

Я, в свою чергу, після мапінгу на одноway’єву конструкцію - зарестріктив всі виїзди з дворів згідно розмітки та знаків. Все це він видалив.

Росіяни такі росіяни… :smiley:
Обережно мат 18+:
ты долбоеб житомирский!!! заткни ебло и не лезь в катры- не твое это, мозгов не хватает!

Схоже, інший акаунт (?) того ж індивіда. Щось треба з цим робити.

@KKS Це хто тобі таке написав?

Ну той же Pilot777, якого я згадував в попередньому посту.

@KKS
будь ласка, напиши докладно про цю ситуацію в DWG, можна й українською :wink: - data@osmfoundation.org

Мне нужна помощь в патрулировании района, пока не будет предоставлена информация пользователем. Он пользуется клонами Pilot777, fly_kiev и kiev-obolon. Но не исключено, что после блокирования двух из трёх аккаунтов, зарегистрирует новые.

Пожалуйста, сообщайте о подозрительных новичках в области.

Пока, к сожалению, конструктива, как видите, не получается.

В JOSM стали доступні детальні знімки Києва