Het is niet moeilijk en velen op dit forum zijn net zo grijs.
Ga naar http://garmin.openstreetmap.nl/
Kies voor OSM Generic Routable New Style
Selecteer in Asia > Indonesia … Je kunt ook evt ook een kleiner gebied selecteren.
Dan kies je voor Download Now. (Soms als het druk is krijg je na een paar uur een mail met de link)
Je hebt dan een aantal opties. Heb je een windowscomputer kies dan de bovenste optie. Kies voor opslaan. De installatie begint overigens van zelf met nog 2x waarschuwingen van Windows. Je moet dan steeds toestemming geven. De kaart wordt dan automatisch in het programma mapsource en/of basecamp geïnstalleerd. Dat moet dus wel op de computer zitten.
Daarna kun je met basecamp of mapsource de kaart oversturen naar het sd-kaartje van de gps.
Je kunt ook de 4de optie kiezen. Dan haal je alleen het bestand gmapsupp.img binnen. Dat kun je dan unzippen het bestand gmapsupp.img direct in de map garmin zetten van het sd-kaartje. Dat mapje moet je van te voren maken.
Lukt e.e.a. niet kijk dan ook eens op www.gps.nl Daar zitten de experts op gps gebied. Dit is de site van de kaartentekenaars.
Succes,
Eggie
Ik moet me ook nog even voorstellen hier. Ik ben Albert, 19 jaar oud, student natuurkunde aan Universiteit Utrecht (binnenkort 3e jaars student). Ik woon daar op dit moment in de wijk Hoograven, maar ben ook nog vaak bij mijn ouders in Ede te vinden.
Ik ben hier op OSM al een tijd bezig met het verbeteren van de kaart van mijn eigen omgeving, plus een paar losse edits op andere plekken.
Ik stel me even voor: ik ben Sven, 18 jaar oud (geboren in 1997) en ik ben een eerstejaars student op de opleiding Logistiek en Economie op de Rotterdamse Hogeschool. Ik woon in het Hoeksche Waardse dorp Puttershoek (gem. Binnenmaas). Ik probeer in mijn dorp veel wijzigingen door te voeren om de map zo uitgebreid mogelijk te laten worden.
Ik houd me ook af en toe bezig met HOT taken.
Ik zal mezelf ook even voorstellen: Ik ben Richard Wols en ik ben 13 jaar oud. Ik zit op school op Dingstede, wat ligt in Meppel, waar ik nu VWO 3 doe. Ik woon vlakbij Ruinen, in Drenthe. Ik doe zelf aan oriëntatielopen, wat een sport is waarmee je met een kaart door een bos moet navigeren. Toen ik zelf een kaart wou gaan maken voor oriëntatielopen, ontdekte ik dat je ook wijzigingen kan aanbrengen in je eigen buurt. Ik ben nu vooral bezig met het op de kaart brengen en veranderen van de gebieden op mijn fietsroute naar school.
Veel foto’s maken, van wat je gezien hebt.
Kan je hier nog eens naar kijken, was daar vier weken geleden, maar het was mij niet opgevallen.
Is het nu dat je binnen winkeltijden er ook mag fietsen?
Als je er lang komt even aan oms denken.
Jongste mapper ben je niet, een oomzegger van mij , gaat volgend jaar naar de grote school en een half jaar geleden heeft hij wat tags gedaan om te proeven.
Ik zal mij ook maar even voorstellen.Ik ben Jan, woonachtig in het noorden van de Costa Blanca.
Ik ben in de omgeving wat aanpassingen gaan doen op de enorme hoeveelheid wandelpaadjes door de bergen.
Maar probeer ook de vele foutmeldingen in de streek op te lossen.
Bij gebrek aan kennis van de Spaanse taal lees ik hier maar wat mee en probeer er van te leren.
Jan Willem, woonachtig in Sliedrecht. (cv meldt oa hydrographic suryevor, D-GPS-techie)
Na een 10 tal jaren al actief met opensource, nu ook kennis gemaakt met OSM.
Zowel Janus als Jan Willem … welkom op het forum.
Genoeg te lezen hier. Kijk vooral hier http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Welkom_op_OSM
voor alle ‘ins’ en ‘outs’ en vragen staat vrij.
In Sliedrecht ligt nog wel een uitdaging voor Jan Willem in de Westwijk nu dat een beetje vorm begint te krijgen.
Dit heeft niets met voorstellen of welkom te maken, maar ik had geen idee waar ik het anders moest plaatsen.
Hoe krijgen jullie een link met een aangepaste tekst in beeld? Zoiets als ‘Zie deze pagina voor meer info’, en als je daar dan op klikt wordt de link geopend.
Oh, wacht ik zie het nu in de quote code staan… Voor iedereen die het nog niet wist, bij deze: http://www.delink.nl] hier klikken [ / url] (En dan zonder spaties natuurlijk, anders werkt het niet )
Ok. Ik zal me voorstellen. Ik ben ppk, medewerker van het Werelderfgoed Kinderdijk en kwam er via maps.me (die open source info gebruikt) achter dat er een fietsroute ingetekend staat op openstreetmap.org. Ik heb dat geprobeerd te veranderen. Dat is niet helemaal goed gegaan en ik kreeg een bericht van Eggie. Dank daarvoor.
Zoek Boezemkade 2 te Nieuw Lekkerland. Dat is midden in een Natura 2000 en vogelbeschermingsgebied. Tot mijn verbazing staat hier een fietsroute ingetekend vanaf de Tiendweg, langs de Vogelkijkhut (inmiddels geamoveeerd zoals dat heet) over de kade van de Hoge Boezem Overwaard. Die kades zijn in het kader van de Natura 2000 en andere richtlijnen niet toegankelijk voor het publiek. Geen van de kades. Alleen het Floris V pad dat langs de Lage Molen loopt via de Boezemkade is openbaar WANDEL-gebied. Geen fietsgebied ook. Ik ben benieuwd hoe ik dat kan aanpassen. Of dat iemand dat wil doen.
Groet, Swekppk