Witam.
Mam małe pytanie odnośnie tagowania. Otrzymałem ostatnio prośbę o naniesienie na mapę firmy logistycznej GLS, i tu zrodził się problem. Po przeszukaniu całego skryptu tagów nie odnalazłem żadnego pasującego do tego typu firm. Jaki tag w takim bądź razie dodać? Myślę, że warto się temu przyjrzeć, gdyż takich firm jest bardzo dużo.
Ale mi nie chodzi o przebudowę, tylko o korektę na podstawie GPS drogi, naniesionej z grubsza na podstawie jakiejś urzędowej mapy. Jeśli droga jest oznaczona niewłaściwie, to i biegnąca jej środkiem granica jest oznaczona niewłaściwie.
Pytanie, czy częściej korygujemy drogi z powodu ich niedokładnego naniesienia, czy z powodu przebudowy. Mamy takie statystyki?
Do rysowania granic używam podkładu geoportalu z naniesionymi działkami. Nie wyobrażam sobie wnoszenia granicy na podstawie śladu gps (jeszcze najlepiej z sekundowym interwałem). Granica gminy musi biegnąć granicami konkretnych działek. Jeżeli więc mamy do dyspozycji podkład z granicami działek, nie widzę potrzeby rysowania granicy po linii drogi (a tym samym ich łączenia) i późniejszego poprawiania jednego łącznie z drugim.
Czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć jak można w iD wyciąć np. polanę w lesie (dziurę w istniejącym obiekcie), ewentualnie podać jakiś link do informacji który by ten problem opisywał. Bo szukam i nic sensownego nie mogę znaleźć.
Cześć,
mam pytanie odnośnie osmconvert’era, mianowicie robie tak jak w załączonym screenie, niestety po skończonej akcji jakoś koło 7h gdy otwieram plik osm w qgis niestety nie ma żadnych danych, czy wpisuje złe dane w border box? czy jednak używać jakiś innych komend, cały plik planet.osm z osmconverter mam na zewnętrznym przenośnym dysku czy może to jest winą? po skończonej operacji plik ma 1kb http://travelco.home.pl/data/maperative.png
ok dzięki wielkie za odpowiedź, zaraz popróbuje, szczerze dopiero co się zagłębiam i myślałem że najlepiej robić na tym właśnie formacie osm, w pbf tez mam to będę próbował na tym, dzięki