Pytania początkujących

Witam.
Mam małe pytanie odnośnie tagowania. Otrzymałem ostatnio prośbę o naniesienie na mapę firmy logistycznej GLS, i tu zrodził się problem. Po przeszukaniu całego skryptu tagów nie odnalazłem żadnego pasującego do tego typu firm. Jaki tag w takim bądź razie dodać? Myślę, że warto się temu przyjrzeć, gdyż takich firm jest bardzo dużo.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Jeśli chodzi o miejsce skąd można nadawać i odbierać paczki to chyba będzie to amenity=post_office z odpowiednim operator=*.

https://help.openstreetmap.org/questions/7755/how-do-you-tag-a-courier-company

Ale mi nie chodzi o przebudowę, tylko o korektę na podstawie GPS drogi, naniesionej z grubsza na podstawie jakiejś urzędowej mapy. Jeśli droga jest oznaczona niewłaściwie, to i biegnąca jej środkiem granica jest oznaczona niewłaściwie.

Pytanie, czy częściej korygujemy drogi z powodu ich niedokładnego naniesienia, czy z powodu przebudowy. Mamy takie statystyki?

W takiej sytuacji trzeba popatrzeć, jak inni tagowali takie miejsca. Również poza Polską.
Tutaj przykład: https://www.openstreetmap.org/way/350572676

Do rysowania granic używam podkładu geoportalu z naniesionymi działkami. Nie wyobrażam sobie wnoszenia granicy na podstawie śladu gps (jeszcze najlepiej z sekundowym interwałem). Granica gminy musi biegnąć granicami konkretnych działek. Jeżeli więc mamy do dyspozycji podkład z granicami działek, nie widzę potrzeby rysowania granicy po linii drogi (a tym samym ich łączenia) i późniejszego poprawiania jednego łącznie z drugim.

Jest jakiś tag na sklep filatelistyczny? Przetrzepałem Wiki i Taginfo bez skutku. Może to się da podczepić pod inny tag.

Dobra, przekonałeś mnie.

No właśnie. Czy jest szansa usprawnienia JOSM aby nie było męczące w późniejszej edycji?

W pewnym sensie jest cały czas i nazywa się filtry :wink:

Jest shop=philately użyty aż 9 razy.

To dziwne. Tak właśnie szukałem pod “philately” na taginfo i jakimś cudem nie znalazłem. Dzięki.

Czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć jak można w iD wyciąć np. polanę w lesie (dziurę w istniejącym obiekcie), ewentualnie podać jakiś link do informacji który by ten problem opisywał. Bo szukam i nic sensownego nie mogę znaleźć.

Jeśli dziura jest dziurą to:

  • rysujesz obrys dziury
  • zaznaczasz obrys lasu
  • pobierasz JOSMa
  • dodajesz do zaznaczenia obrys dziury (trzymając SHIFT)
  • i klikasz (na tym menu które się pojawiło) tego plusa “merge this features”

W ten sposób powinna się utworzyć/zaktualizować relacja.

Przy okazji: dzięki temu plusowi, czyli funkcji scalania, można też przenosić adresy z węzłów na obrysy.

Cześć,
mam pytanie odnośnie osmconvert’era, mianowicie robie tak jak w załączonym screenie, niestety po skończonej akcji jakoś koło 7h gdy otwieram plik osm w qgis niestety nie ma żadnych danych, czy wpisuje złe dane w border box? czy jednak używać jakiś innych komend, cały plik planet.osm z osmconverter mam na zewnętrznym przenośnym dysku czy może to jest winą? po skończonej operacji plik ma 1kb
http://travelco.home.pl/data/maperative.png

Nie podajesz czasem na odwrót lat/long? X - longitude, Y - latitude

odwzorowywałem się programem i wpisywałem tak
-b=40.71,-8.83,41.50,-6.28
czyli spróbować tak?
-b=41.50,-6.28,40.71,-8.83 ??

y-longitude, x-latitude

Raczej tak:
-b=-8.83,40.71,-6.28,41.50

Poza tym, nie szybciej byłoby pracować na skompresowanym pliku planet.pbf?

ok dzięki wielkie za odpowiedź, zaraz popróbuje, szczerze dopiero co się zagłębiam i myślałem że najlepiej robić na tym właśnie formacie osm, w pbf tez mam to będę próbował na tym, dzięki

Czy waymarkedtrails.org nie działa na stałe, czy to tylko chwilowe (a może tylko u mnie zwraca Internal Server Error)?