Dziękuję za import i wskazanie błędów.
Znaleziono gminy bez punktów adresowych z naniesionymi budynkami lub bez
gmina Krzepice - https://www.openstreetmap.org/#map=16/50.9711/18.7352
gmina Popów - https://www.openstreetmap.org/#map=15/51.0317/18.9327
Zrobione (łącznie z poprawieniem mrówek by maraf24).
Proszę o import adresów dla gm. Porąbka, pow. bielski, woj. śląskie.
Jakby ktoś był zainteresowany to na potrzeby projektu Wyrzuc.to otrzymaliśmy punkty adresowe dla Gdańska.
Przerobiłem je na GeoJSON, jakby ktoś miał ochotę zaimportować, użyć jako podkładu to zapraszam: https://github.com/wyrzucto/wyrzuc.to/blob/master/public/dane_miejskie/gdansk_adresy.geojson
Aktualność: jak na github, czerwiec 2015. O aktualniejsze dane (tylko nie w GeoJSON) można pytać na http://www.gdansk.pl/urzad/otwartygdansk
Czy jest możliwość importu adresów Złotowa (woj. wielkopolskie)?
http://www.openstreetmap.org/relation/1882562#map=14/53.3592/17.0451
Na e-mapa nie ma punktów adresowych
http://zlotow.e-mapa.net/
Ale są tutaj
http://portal.gison.pl/zlotow_miasto/
Dziękuję za import.
Dzień dobry,
czy istniałaby możliwość importu adresów do miasta Skierniewice? Już nawet okoliczne wsie ostatnio zostały uzupełnione - równo do granic adminitracyjnych miasta
Z góry serdecznie dziękuję
P
Zrobione.
Witam,
próbuje ostatnio mapować okolice wsi Jankowice (powiat pszczyński) http://www.openstreetmap.org/relation/5604780#map=14/50.0025/18.9984.
Miasto Pszczyna ma adresy zaimportowane (nie wszystkie, ale chyba większość) niestety brakuje adresów w okolicznych wsiach należących do gminy Pszczyna- Jankowice, Studzienice, Ćwiklice.
Z góry dziękuje
Można prosić o import adresów dla gminy Modliborzyce?
Prosić można Zobaczę, co się da zrobić
EDIT: Zrobione, aczkolwiek nie było tam zbytnio co importować, bo adresy w tej gminie były niedawno importowane.
Ale już rozwiało mi to wątpliwości w jednym miejscu, dzięki
Jest może możliwość importu numeracji ulic w Grotnikach (Ustronie, Jedlicze A i B) koło Zgierza?
http://www.openstreetmap.org/node/692608342
Jedyną numerację jaką znalazłem miało Targeo
Gmina Zgierz posiada bardzo wybrakowaną bazę adresową w EMUiA. Zrobiłem import, ale raz, że kilkaset adresów wymaga uzupełnienia danych (np. ulicy), a dwa, że część adresów postanowiłem nie wrzucać, bo były zbyt wątpliwe.
Witam
Proszę o sprawdzenie możliwości zaimportowania adresów w Augustowie. Coś mi się wydaje, że jest niepełna.
Ano, troszkę brakowało. Zrobione.
Co za szybkość reakcji, teraz wiem skąd miałem niespójność danych przy zapisywaniu zmian ;).
Mam pytanie do praktyków, nie związane z OSM - jak to jest z danymi kodów pocztowych, tzn. wiem, że są dostępne w postaci PDF-ów obrazkowych, więc nie da się tego rozsądnie automatycznie przetwarzać, ale czy są w jakimś bardziej sensownym formacie gdzieś?
Ewentualnie w jaki sposób przekonwertować PBF Polski do postaci pliczku typu CSV albo czegoś równie prostego, gdzie byłyby takie dane.
Nie żebym był fachowcem, ale ze dwa razy szukałem czegoś takiego i obawiam się, że nima.
Nie ma nawet API do strony poczty, żeby uzyskać kod dla konkretnego adresu.
Poczta nadal sprzedaje tę bazę firmom za pieniądze, więc prawdopodobnie jest to stan zamierzony.
Witam!
Proszę o import adresów dla gminy Wieprz, powiat wadowicki, województwo małopolskie - wieprz.e-mapa.net w związku z wprowadzeniem w całej gminie nazw ulic.
Strażacy z JRG Andrychów będą bardzo wdzięczni
A często korzystamy z osmhydrant.org, w tym również rozbudowując bazę hydrantów w naszej okolicy.