Elektrobit Navigation App

W sklepiku Google’a mam napis:

Aplikacja jest niezgodna ze wszystkimi Twoimi urządzeniami.

Mam tych urządzeń kilka i nie wydaje mi się aby były przestarzłe ani niszowe. Ale może się nie znam. Urządzenie musi spełniać jakieś konkretne warunki?

Witaj Cetusek,
napisz jakie masz hardware na adres:

https://www.ebdirigo.com/aboutDirigo ( Kontakt i zgłaszanie bugów ).
Pozdrowienia,
Marek

Panie Marku, kiedy można się spodziewać jakiejś większej aktualizacji programu uwzględniającej uwagi użytkowników?

Witam ponownie
Rozwiązałem problem prowadzenia naokoło z mojej lokalizacji w miejscu skrzyżowania ulic Jana Styki / Witkiewicza

w mapie nawigacji jest coś nie tak z nakazem skrętu w lewo - nawi nakazywało skręcić w lewo niezgodnie z informacjami w obecnym stanie - http://www.openstreetmap.org/#map=19/53.43296/14.50550&layers=N - nie pamiętam ale chyba kilka miesięcy temu zrobiłem porządek w tym miejscu.

Zawsze po aktualaizacji map - zastanawiam się jak to jest że zmiany wprowadzone w mapie nie są aktualne na mapach skompilowanych w programach naigacyjnych : chodzi o aktualność danych drogowych i maxspeedów. :(. Nie tylko elektorbit tak ma.

Co do działania programu. Ostatnio bardzo długo się uruchamiał. Odinstalowałem - zainstalowałem na nowo - program w dalszym ciągu długo sie uruchamia to raz. dwa otrzymał polecenie jazdy pod wskazany adres - udręka z tym wyszukiwaniem po adresie - brak opcji klik na mapie i prowadź do punktu z mapy - dojechałem z włączoną funkcja rozpoznawania znaków. Dojechałem na miejsce (w okolice znanego adresu miejsca docelowego - nie osiągając go), po kilku minutach wróciłem do auta podałem nowe koordynaty (adres - kurcze jak nie znam numeru a w poi nie ma namiarów adresu meksyk ) i pojechałem do celu. Tam wysiadłem z auta wyłączyłem program. Zrobiłem zakupy wsiadłem do auta podjechałem kilkaset metrów dalej - kolejne zakupy - uruchomiłem ponownie program podałem adres docelowy - dobrze że znam adres zamieszkania :wink: - podjechałem pod dom i wyłączyłem naivi.

W domu uruchomiłem program, wifi i po zalogowaniu na stronie - dupa tylko jeden mały fragment drogi zapisany w pamięci :frowning: co ciekawe program zdjęcia (zrobiłem jedno pod domem) zapisuje w pamięci sprzętu nie na karcie pamięci:( - też się przesłało.

Czekam na aktualizację apki - ale stwierdzam ze smutkiem że jakoś ciężko idzie producentom poprawianie i udostępnianie tych poprawek użytkownikom. Korzystam z navmii - i tam już było kilka aktualizacji apki (dwie) tu - na razie brak. Jedno wiem - mapy niby najaktualniejsze wcale nie są aktualne :frowning: - czemu nie wiem. Ale brak nowych maxspeed, lane czy jak jest na przykładzie mojej ulicy bład skrętu usunięty kilka miesięcy temu. Co świadczy że jednak hasła najaktualniejsze mapy - jest nieaktualne w każdej z navi korzystającej z map openstreetmap.org :(.

PS - podczas pracy z włączona funkcją rozpoznawania znaków - w jakiej pozycji musi pracować smartfon - pion czy poziom - bo coś mi się przypomina że działa to tylko w jednej - poziomej? - pozycji.

d3mol3k, spróbuj tę navi, w mojej opinii dużo wygodniejsza w obsłudze od navmii i bez denerwujących reklam: http://lowca-androida.blogspot.com/2015/12/w-poszukiwaniu-nawigacji-idealnej-magic.html

O dzięki - muszę przyznać - ciekawa i dość fajna navi - mapy ma najbardziej aktualne jak widzę choć duże ale to nie jest problemem (przynajmniej dla mnie). Czytelny interfejs i rzeczy (podstawowych) których na obecnym poziomie brak od samego początku :frowning: Elektrobitowi - wybieranie celu podróży.

Kurcze ma jednak pewną bolączkę - pokazuje mi nazwy węzłów na autostradzie w wersji na Niemcy :frowning: -

czyli Rosengarten

A wracając do Ebdirigo - właśnie przeglądałem zawartośc foldera w telefonie i … kurcze zdjęcia znaków drogowych są :open_mouth: ale nie widze ich wysłanych na stronie :frowning:

Trochę odpowiem sobie sam i poprawię poprzedni wpis

ostatnie aktualizacje - dodały w miarę aktualne wielkości maxspeed - sprawdziłem trasę Szczecin - Trzebież i z powrotem są niewielkie rozbieżności w wielkościach podawanych przez obie powyżej wymienione (porównywane) navi - kilka miejsc do lekkiej poprawki i tym się zajmę.

Wczoraj zrobiłem porządek w smartfonie pousuwałem pliki pozostawione po deinstalacji dirigo uruchomiłem ponownie telefon wgrałem na nowo program i … zadziałał - fakt uruchamia się wciąż długo :(. W stronę Trzebieży zapomniałem uruchomić opcję rozpoznawania znaków więc ani śladu gpx ani znaków nie posiadam. W druga stronę naprawiłem swój błąd :wink: i efekty są nawet zadowalające.

Brakuje mi jednej opcji kiedy zatwierdzamy na stronie https://www.ebdirigo.com/ zarejestrowane przez program znaki - edytuj wielkość na znaku. Chodzi mi o sytuację kiedy mamy zarejestrowany znak na zdjęciu 70 a program rozpoznaje go jako 20 km/h:

Kolejna zauważona dziś ciekawostka :frowning:
Cmentarz Centralny w Szczecinie - próbowałem go znaleźć jako:
poi - kult religijny - cmentarz -1 - w pobliżu bez nazwy poi; 2 - w pobliżu z nazwą poi - nie znaleziono:

poi - wszystkie - znalazł jakieś miejsce (przeglądałem w josm i nie znalazłem niczego związanego w tym miejscu z nazwa cmentarz centralny):

Czy ma to związek z brakiem atrybutu - amenity=grave_yard bo cmentarze z takim tagiem sa znajdowane jak widzę?
Wyciąg z wartości w josm:

denomination=catholic
heritage:operator=nid
heritage=2
landuse=cemetery
name:de=Zentralfriedhof
name:en=Central Cemetery
name=Cmentarz Centralny
old_name:de=Hauptfriedhof
ref:nid=1066
religion=christian
wikipedia=pl:Cmentarz Centralny w Szczecinie

Przykładowy przejazd z nawigacją w obecnej postaci: https://www.youtube.com/watch?v=1tzfDLb3D1g&feature=em-upload_owner

Wkrótce kilka słów na jej temat na moim blogu: http://lowca-androida.blogspot.com/

Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie recenzja nr 2, bo w sumie dobrze mi się z tą nawi jeździ i liczę na jej rozwój

Ta navi nie potrafi znaleźć adresu z numerem postaci 22b - a tam może być istotnie różny dojazd, niż do numeru 22 przy tej samej ulicy/w tej samej miejscowości. Poza tym - może założyć dla tej navi inny temat, bo ten jest zdaje się na Electrobit Navigation App :wink:

Natomiast Electrobit Navigation App ma problem w Szczecinie ze znalezieniem prawidłowym ulicy Parkowej :wink: :

Problemem jest to iż jedna leży w śródmieściu a druga w … no właśnie w Załomiu. Niestety część ulicy przebiega (malutki fragment) przed naniesioną granicą gmin :frowning: o ile konkurencyjna navi :wink: ^^^ w tym wypadku pokazuje chociażby dzielnice miasta (śródmieście, prawobrzeże) o tyle diriGo tylko nazwę ulicy i bądź mądry podczas szukania gdzie trafisz. A jak nie znasz miejsca to widok na mapie znalezionej ulicy w Załomiu (masz zaznaczony Szczecin) nieźle może narozrabiać.

No i po dzisiejszym dniu zastanawiam się czy jednak nie musi.
Trasa Szczecin - Stepnica navi uruchomione dojechałem do celu navi wyłączyłem (ten smartfon akurat nie ma stałego połączenia z netem - brak) połaziłem po miasteczku. Powrót do auta ponowne uruchomienie programu wytyczenie trasy, jazda do celu, dojazd do celu ale kit - programu pod domem nie wyłączam. Wszedłem do domu uruchomiłem wifi w smartfonie po kilku chwilach wyłączyłem apkę by za chwilę włączyć ją ponownie. Logowanie do serwera na ebdirigo i zoonk :frowning: brak śladu pierwszej trasy Szczecin Stepnica i zarejestrowanych znaków (te o dziwo sa w folderze w pamięci - smartfona nie na karcie pamięci

  • trasa Stepnica Szczecin jest ślad gpx i są zaznaczone na mapie zarejestrowane znaki. Jednak - brakuje podglądu znaków z końcowego etapu - komunikat na stronie - Zdjęcie jest niedostępne. Czyżby efekt wyłączenia apki?

Czyżbym coś źle robił?

Ale to problem z danymi OSM był - ktoś nie przeciął ulicy Parkowej na granicy między Szczecinem a Załomem, czego skutkiem było, że ulica Parkowa wcinała się przez granicę w Szczecin. Poprawiłem, zarówno geometrię jak i tagowanie: http://osm.mapki.com/history/way.php?id=241927622

Dlatego po raz kolejny uczulam - gdy dodajecie name= do jakiejś ulicy, upewnijcie się, ze nie wystaje ona poza granicę miejscowości - powinno być zrobione tak jak tutaj: https://www.openstreetmap.org/#map=19/53.42739/14.71868

A co jest nie tak z Wierzbową w tej samej miejscowości? Jest w środku a aplikacja wykazuje ja dla Szczecina? adresy przy ulicy maja Załom przypisane. Do ulicy także przypisałem na chwilę obecną city:Załom
Dzięki Zbigniew

W odróżnieniu od poprzedniego przypadku, tutaj wszystko jest ładnie w danych OSM. Nominatim też poprawnie zwraca zapytanie: http://nominatim.openstreetmap.org/search.php?q=wierzbowa+załom
Pozostaje więc szukać błędu w apce.

Pozwoliłem sobie na krótką recenzję aktualnej wersji: http://lowca-androida.blogspot.com/2015/12/w-poszukiwaniu-nawigacji-idealnej-eb.html#more

Potrafi. Z listy rozwijanej pod wyszukiwania polem. Po wpisaniu numeru na liście pojawiają się numeracje z literkami.

Przy okazji odkryłem jak zmieniać widok 2D na 3D jednym ruchem.
Należy przyłożyć jednocześnie dwa palce i przesuwać góra/dół.
Działa to w Dirigo, Magic Earth, Google.
Pewnie większość z was to wie, ale interfejs dotykowy nie dla każdego jest intuicyjny.

Mam problem ze zgrywaniem zarejestrowanych zdjęć znaków przez program kiedy kończę jazdę i wyłączam oprogramowanie a smartfon nie jest w zasięgu sieci wifi lub nie ma połączenia z netem.
Kiedy mam po czasie dostęp do netu i włączam aplikacje - ta dodaje tylko ślad gpx. Zdjęcia znaków nie są przesyłane choć są zapisane w pamięci programu. Po zalogowaniu mam tylko widoczny ślad gpx ale żadnego zarejestrowanego znaku.
Udaje mi się wgrać zdjęcia tylko wtedy kiedy smartfon ma połączenie z netem a program jest uruchomiony od początku jazdy. Kiedy stracimy w pewnym czasie łaczność z netem zdjęcia znaków które nie zdążyły się wgrać na serwer nigdy już na niego nie trafią :(.

Wyglada jednak na to że aplikacja podczas pracy z włączoną funkcją rejestracji znaków MUSI mieć STAŁE POŁĄCZENIE z netem :(. Po wyłączeniu apki po zakończeniu jazdy uniemożliwia w takim przypadku późniejszego wgrania na serwer zdjęć:(.

No chyba że ja coś żle robię.
No i ciekawe czy będzie jeszcze jakaś aktualizacja apki czy to był jej kres możliwości w wersji free?

sorry że post pod postem -
Wybrałem się w niedzielny poranek do Świnoujścia do Fortu Gerharda - i tu zonk - nawi prowadzi na drugą stronę Świny :O. Nie wiem czy mapa tak już nieaktualna czy może coś innego - choc jak widac na zrzutach ekranowych Chorzelin faktycznie jest w mapie navi po drugiej zachodniej stronie . Na openstreetmap jest w dobrym miejscu (po wschodniej stronie Świny)

Witam,
Tak z ciekawości zapytam: czy ten projekt jest nadal rozwijany?
Apka chyba w ogóle zniknęła z marketu googla…

Firma podjęła decyzję o zaprzestaniu rozwoju tej apki, postanawiając koncentrować się na innych tematach. Roma locuta, causa finita.