Van de ‘orchards’ is maar een heel klein deel een echte boomgaard.
Een paar keer heb ik de orchard al veranderd als ik toevallig “in de buurt” bezig was.
Waarop de orchards gebaseerd zijn weet ik niet (satellietfoto’s?), maar het zijn boomkwekerijen, maar ook blauwe bessen teelt, rozenteelt (1 of 2 jarige teelt) en waarschijnlijk zit er ook land met kerstdennen tussen.
Het markeren van boomkwekerijen als boomgaard is over heel (?) Nederland gebeurd.
Als ik in midden Limburg kiik, zijn daar ook boomkwekerijen en percelen met kerstdennen als boomgaard ingetekend.
Zo ligt er een enorme boomkwekerij (Lappen) tussen Belfend en Reuver.
Een stukje zuidelijker ligt aan de maas wel een grote (fruit-)boomgaard.
Op een andere plek met veel boomkwekerijen (Dodewaard) zijn ze ook de boomkwekerijen als boomgaard gemarkeerd.
Het lijkt erop dat er in de database van 3dshapes geen verschil is gemaakt tussen boomgaarden/boomkwekerijen/kerstdennen/bessenteelt.
In de 3dShapes data was inderdaad geen verschil tussen deze verschillende gebieden met bomen.
Het is zelfs zo dat ook strand/wad/zandverstuivingen e.d. als hetzelfde type landuse in de 3dShape data zit. Deze hebben we bij het importeren overgezet naar de desbetreffende de juiste tag.
Het verschil tussen boomgaarden en/of boomkwekerijen is op de luchtfoto’s natuurlijk niet te zien. Dit hebben we dan ook op de gekozen tag ‘orchard’ laten staan voor de ‘survey’ ter plaatse.
Het is zelfs zo dat ook stukken bos met zeer regelmatig patroon, bijvoorbeeld stukken populierenbos, als ‘orchard’ is getagd. Blijkbaar in ieder geval deels survey vanaf luchtfoto’s geweest. Dit zou ook nog wel voor kunnen komen. Heb ik wel hier een daar waar het duidelijk bos moest zijn als landuse=forest getagged.
Een aantal foute boomgaarden (orchards) heb ik omgezet naar plant_nursery.
Jammer is wel dat deze gerenderd worden als lichtgrijze vlakken.
Terwijl de bomen toch echt groen zijn in zomer
Een aantal nieuwe boomgaarden zijn weer aangeplant met trees=blueberry_plants.
Blijkbaar is trees een ruim begrip is osm.
De blauwe bessen velden komen hier steeds meer in de omgeving (Noord Limburg).