Czy byłoby bardzo źle widziane, gdybym puścił wokół Warszawy arbitralną granicę obszaru, powiedzmy dodając kawałki granic powiatów do jakiejś swojej relacji?
Ewentualnie jak inaczej zdefiniować sobie taki obszar w celu odpytywania Overpassem na potrzeby różnych akcji? Ma nie być prostokątny.
Na razie najlepsze, co wymyśliłem bez wyznaczania własnego obszaru w OSM, to zapisać sobie fragment zapytania sumujący kilka-kilkanaście geocodeArea i to by mi w zasadzie wystaczyło, gdybym umiał sobie wyświetlić taki zsumowany obszar i zobaczyć, czy nie zostawiłem dziur w środku…
Nie wiem, gdzie to umieścić, więc umieszczam tutaj: Zmapuj rowerową infrastrukturę Wrocławia [link] (Fundacja ePaństwo prowadząca projekt Koduj dla Polski szuka programistów do stworzenia mapy rowerowej Wrocławia - drogi oraz infrastruktura - w oparciu o dane z Urzędu Miejskiego m. Wrocławia w formacie ArcGIS).
W skrócie: Kiedyś w nieokreślonej przyszłości nasze “GPSy” będą pobierać pozycję na podstawie sygnałów z dedykowanych nadajników na stacjach telefonii komórkowej z dokładnością centymetrową.
“The system most likely is a decade from the consumer market”
Swojego czasu zapytałem na forum o routing “kajakowy”. Otrzymałem pomoc i teraz podzielę sie moimi praktycznymi doświadczeniami.
Można zastosować dwa podejścia:
“Wyciąć” trasę spływu w edytorze Josm i zapisać ślad GPX
BRouter - profil “river” - routing online lub możliwość instalacji w telefonie i współpraca z np. Osmandem
Mam nadzieję, że komuś to się przyda, tak jak mi pomogły podpowiedzi innych.
Proszę o konstruktywną krytykę. Pytam głównie czy pomysł jest dobry.
To mój pierwszy film tego typu ever, więc są błędy np: pauza dziwnie wyszła.
Może kogoś z was to zachęci do podobnego procederu.
Kiedyś, dawno temu, ktoś wydrukował ulotki OSM - ostatnio mam wiele okazji rozdawać i właściwie się skończyły.
Czy ktoś może ma nadwyżkę? Jeśli nie, to mogę zająć się dodrukowaniem, pod warunkiem, że jest więcej chętnych.