Tomku,
tak samo zdaje sie uwaza wiekszosc na forum niemieckim. Warto to gdzies zapisac na wiki zeby nie ucieklo.
Szukanie na forum sposobu tagowania jest raczej trudne.
Jakiś czas temu korzystając z bazy adresów mapa.lodz.pl “powbijałem” sporo adresów na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi(deptak czyli odcinek Plac Wolności - Piłsudskiego). Pola adresowe zostały dodane jako tag na drogach tworzących budynki a nie jako node w wyniku czego nie “idą” w idealnej linii. Czy da się to jakoś “wyprostować”? Tak ażeby pola adresowe wyświetlały się równo, w linii. Jeśli tak czy miałbym prośbę…jeśli ktoś wie jak niech zrobi to “kawałku” ulicy. Resztę w wolnym czasie uzupełnię sam. Z góry dzięki za pomoc.
Nie da sie. Soft uzywa do tego geoemtrycznego srodka bryly, dlatego jedynie przy budynkach identycznej glebokosci tak to wyglada.
Dlatego wiele osób uzywa adresowania na obwodzie.
No właśnie u mnie problem polega na tym, że tagowałem na obwodzie a kamienice w Łodzi są asymetryczne stąd problem. Chcąc poprawić muszę ręcznie poprzenosić wpisy na node jeden po jednym czy da się zrobić to jakoś szybciej? Dostrzegłem opcje kopiuj wszystkie klucze/wartości nigdy jednak nie udało mi się ich wkleić? Jest taka opcja? Ktoś wie jak wkleić wszystkie skopiowane klucze/wartości na nowy, czysty node?
Jak wygląda na dzień dzisiejszy użycie w routingu i wyszukiwarce odnajdywanie adresów?
Na przykład: Kraków, Prosta 1/23
Obecnie oznaczamy taki adres
na budynku
A czy to jest w walidatorze JOSM-a (brak spacji i wielkość)? Tudzież gdzieś na wiki? By się przydało, bo faktycznie sam się nad tym zastanawiałem czasem, tylko wówczas załatwiałem własne sprawy, a to już ktoś wcześniej wrzucał, więc przechodziłem nad tym problemem dalej.
Będąc niedawno w Nowej Rudzie widziałem ciekawsze adresy, w stylu Prosta 7/1/5, gdzie 7 było numerem budynku, 1 numerem klatki, a 5 numerem mieszkania. Nie miałem czasu sprawdzać, czy numery mieszkań w różnych klatkach mogą się powtarzać. Z drugiej strony bloki w tym miejscu miały po 3-4 klatki, więc jeśli ktoś szukając adresu tego typu znajdzie w nawigacji tylko numer budynku, nawigacja go do budynku doprowadzi i już dalej sobie powinien poradzić ;).
PS. Nazwa ulicy jest przykładowa.
Szukam już dłuższą chwilę i nie mogę znaleźć.
Mam sytuację taką.
Są budynki między dwoma ulicami. Adres dodany jest jako punkt w obrysie budynku.
Niestety budynek jest bliżej drugiej “niewłaściwej” ulicy.
Nawigacje nie wiem czemu, mimo tego, że w punkcie jest:
addr:housenumber
addr:street
Czyli ulica, to nawigacja kieruje od tej ulicy, która jest bliżej.
Jak właściwie to otagować, aby nawigacja “widziała” przywiązanie do właściwej ulicy?
Jeden chodnik prowadzi do dwóch adresów (a nawet czterech, bo dwa kolejne są na pietrach).
Tylko trzeba mieć na uwadze, że to jest nieudokumentowany sposób i chyba niewspierany przez jakąkolwiek nawigację. Być może Yanosik to wspiera, bo do nich kiedyś pisałem w tej sprawie, ale pewności nie mam.
Twój problem chyba dotyczy oprogramowania do nawigacji. Jeżeli trasa jest wyznaczana do punktu, to właściwie nic dziwnego, że prowadzi poprzez drogę najbliższą względem końcowego punktu.
Maraf24, dzięki. O takie coś chodziło. Ale tam też problem do końca się nie rozwiązał.
Z tego co widzę, to nie ma tu jednej słusznej metody. Tak samo jak programy do nawigacji różnie te dane interpretują.
Mam wrażenie, że niestety nie wspiera.
Przynajmniej w tych miejscach w których testowałem podobne “dane”.
Trasa jest wyznaczana do adresu nie do punktu.
Mimo dodania płotów, mimo dodania adresów jako Entrance=yes, mimo dodania chodnika do tego miejsca.
Dalej jest problem.
Jak powyżej, nic to nie dało.
Ale to chyba niestety bardziej problem aplikacji do nawigacji