Regularne spotkania w Katowicach

Hej, proste (mam nadzieję) pytanie: czy są na sali osoby, które byłyby chętne do regularnych, comiesięcznych spotkań w realu w Katowicach? Było już na śląsku kilka spotkań, ale wygląda na to, że nie było do tej pory wystarczającej masy krytycznej dla regularnych eventów. Chodzi o spotkania merytoryczne: można będzie zaprezentować produkt na podstawie OSM, poduczyć się z JOSMa, coś razem pomapować.

Miejsce jest z góry ustalone, Hackerspace Silesia (Ondraszka 17). Termin (najlepiej jakiś sztywny) do dogrania, jeśli ktoś chciałby się pojawiać, niech rzuci propozycje dnia tygodnia i godziny albo chociaż da znać, że jest zainteresowany.

Ojjj… przy tym zainteresowaniu to Spodek trzeba będzie wynająć :wink:
chętnie bym poznał bardziej JOSM, bo jak narazie to w nim raczkuję :wink:
Jak będzie coś dograne to postaram się wygospodarować trochę czasu.

Temat ciekawy. Może co miesiąc nie dam rady ale chętnie się spotkam od czasu do czasu.

Właśnie to samo chciałem powiedzieć, ale nie jako pierwszy :-). Co miesiąc to za grubo dla mnie. Raczej co pół roku z Krakowa.

Ja jestem jak najbardziej chętny. Myślę, że mogli byśmy się spotkać i na 1 spotkaniu ustalić co jaki czas będziemy się spotykać.

Czy osób chętnych do wspólnego spotkania jest tak mało w okolicach Katowic?

Pewnie jest więcej, ale albo nie zaglądają na forum albo nie się zainteresowani spotkaniami. Nikt nie będzie nikogo na siłę sprowadzać :).

Proponowałbym gdzieś w pierwszej połowie stycznia spotkanie, zobaczymy jaka formuła (co 2 m-ce, co kwartał) będzie nam odpowiadała. Dajcie znać czy bardziej interesuje was termin w tygodniu po południu czy dłużej w sobotę.

Yarlu, napisz może do tych ludzi:
http://resultmaps.neis-one.org/oooc?zoom=11&lat=50.27585&lon=18.95198&layers=B00TFFFFFT
W ten sposób można dotrzeć do osób nie interesujące się zbytnio forum.

Pozdrowienia,
Marek

Myślę, że sobota będzie najlepszym rozwiązaniem dla osób pracujących. Proponuję pierwsze spotkanie zorganizować w sobotę 16.01.2016 r.

W soboty też się pracuje :wink: ale skoro mowa o cyklicznych spotkaniach to mam nadzieję że kolejny termin będzie bardziej szczęśliwy :slight_smile:
Ważne by “maszyna” ruszyła

Przepraszam za hijack tematu, ale prawdopodobnie ja będę w Katowicach w środę (30 grudzień). Czy są ludzie tu którzy chcielibyśmy spotykać?

Byłem w regionie Katowicach wczoraj, i bo nie były mappery z czasem do spotykanie, zamiast spędziłem czasu na mapowanie. Dodałem dookoła 600 sklepy i inny POI. Mappowałem następujących strefy:

Następnym razem jak będziesz planował wyprawę w rejon Katowic daj wcześniej znać. Postaram się załatwić wolne aby razem coś podziałać.

Masz racja, moja pytanie był bardzo krótkie z góry. Następny raz będę sprobować do planować wczesniej!

Będę znowu w Polsce w zimie od 26 grudnia do 4 stycznia. Czy ktoś byłby chętny na spotkanie? Będę mieszkał u teściowej w Cieszynie, ale chętnie dojadę do Katowic, albo w inne miejsce - jak Wam wygodnie. Byłoby fajnie się spotkać!

Cieszyn +1
Katowice również możliwe. Yarl, Jendrusk, pbabik - idziemy na piwo?

Też jest użytkownik Leszek Czudek który mapuje w okolice Cieszyna. Znajcie go? Czy on jest aktiwny na forum?

*aktywny
Nie, nie jest z tego co poszukałem - nic nie pisał na forum.

SQ9NIT, która data jest możliwe dla ciebie? Może być 28.12? Ile godzina?

Z kronikarskiego obowiązku :): spotkanie jest jutro w Katowicach, zbiórka o 18:00 pod świętym Janem koło Rynku (http://www.openstreetmap.org/node/1776247794)