Автомобільні шляхи України

ex.ua ?
Цікаво було б подивитись.
Виходить що автодор переписує “в лайв режимі” а облради раз в три роки то затверджують?

затупил что то, вот https://yadi.sk/d/flM0od6skrWa6

по 16 стовпцю ясно що це все зібрано під “одним дахом” дані всі на 2013й рік. Те що й в вікі. Я правда подивився по Жт.області все на своїх місцях.

Спасибо - утащил.

Кстати, там декоммунизация еще не проведена, вроде попадаются названия, так что скоро придется бюрократам все перечни дорог переделывать и переутверждать.

вони й так мають бути перезатверджені, бо нова ж постанова КМУ і три роки від минулої.

Так, как я понял, данные нормальные - не хуже предыдущего варианта, можно в валидаторе перейти на них повсеместно?

Інтуїція - індивідуальна функція окремого суб’єкта, а не їх спільноти.
По верткалі і по горизонталі http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Вікіпроект_Україна/Класифікація_доріг

а також

Звичайно, я за те, що більш уживана ненумерована дорога має буди більшим класом в осм за непригодну номеровану номеровану.

“наприклад” в тексті :wink:
це базове позначення щоб було одразу ясно що вода - це мокро, але є й безліч інших застосуваннь

Питання щодо островів highway=service

  • Є купа прикладів коли highway=service виходять ізольованими бо реальний підїзд до цієї дороги проходить через перон аеродромів. Позначено відповідно воно окремо, перон чи руліжка само собою без дороги по ній. Але ясне діло що автомобілі використовують ці руліжки як дорогу для себе. В великих аеропортах для наземного обслуговуючого персоналу є свої дороги череж що вони зазвичай по руліжкам не їздять, але на військових/закинутих/малих аеропортах то поширена практика. Що з таким робити?
  • Є декілька доріг, явно service з супутнику які знаходяться на островах в дельті Дунаю. По факту все нормально - але помилка світиться.
  • в Карпатах є хутори(?!) в горах на пару хат де ця вулиця позначена як highway=service і наче все ОК. Але дістатись до нього крім як highway=track - ніяк. Навіть натягнути найближчий під’їзд на highway=service+surface=ground ніяк не можна.
  • В центрі великих міст, там де є пішохідні вулиці чи зони ті дороги позначені як highway=pedastrian , але далі по ним є купа з’їздів до прибудинкових територій, причалів і купи різномантіних об’єктів які крім як по цій пішохідній дорозі - не заїдеш. Знаки (на панорамах) стоять заборонні, мовляв насправді тільки пішоходам, але по факту всі там їздять бо інакшою дорогою до дому не підїдеш ніяк. Як приклад - центр Тернополя.

Що з тим робити?
Воно то впринципі нічого але трохи муляє око, і коли проходиш ще раз регіон то по триста раз завантажуєш одне й те саме, а потім дивишся і згадуєш “А це ж Тернопіль/Франик/Інгульськ…”

Если данная дорога - единственный способ добраться ло населённого пункта, то она - минимум highway=unclassified. Независимо от того, какое у неё покрытие и какого оно качества.

edward17, +1
KKS, а що я Вам казав за track в темі автошляхів?
Якщо дорога іде по руліжці/зльотці/будь-чому - треба її дублювати саме дорогою highway, бо це шлях подвійного призначення. Дороги до будь-яких значних обєктів мають мати щонайменш unclassified, незалежно від покриття, залежно від відстані, наявності розгалуженої мережи на самому обєкті та здорового глузду, або service, якщо вона не має розгалудження та незначної довжини.

ну це якби не населений пункт в плані адмін.поділу, то якийсь хутір на горі чи шось таке. І дорога там ну явно на “не класифіковану не тягне”. То сталий track :slight_smile: . Ай ну шо росказувати… ось - http://nadoloni.com/c/22.79857,49.23968,17/l/bing?lang=uk

то не про цей приклад, там взагалі то все дуже і дуже спірно про тей пост, але не будемо тут.

Тут і згоден і не згоден одночасно. Виходить що одна лінія з твоїх слів повинна мати і aeroway=taxiway і highway=service ? Як на мене то воно якось кривувато, хоча я розумію що без цього будуть розриви в мережі.
Але добре, (в Україні таких випадків не бачив), наприклад в інших аеропортах використовують ЗПС в якості транзиту до всіляких там маяків і інших аеропортових штук, вихиодить і на ЗПС дублювати highway=service? Бо там реально їздять. Та й з пішохідними вулицями виходить їх треба розпішоходувати, бо то єдиний під’їзд. Як на мене то цей варіант з дублюванням ліній - не дуже.

  1. Надо было мне сказать не “населённый пункт”, а “место, где живут люди”. На мой взгляд, дорога к месту, где живут люди, не может быть ниже highway=unclassified. И, повторюсь в который раз, класс дороги в OSM не зависит от качества её покрытия.
  2. Ну ладно, допустим, что дорога до этого хутора - highway=track. Вопрос: почему короткая дорога от этого highway=track до отдельного дома - highway=service, а не тоже highway=track?

UPD:
3. Вон, везде в вики написано, что highway=track - дорога в поле или в лесу, по которой ездит только сельскохозяйственная техника. Как же может иметь highway=track дорога, по которой люди добираются до своего дома?

ну типу що це маленька вулиця в хуторі, яка не може бути “путівцем”, а за її краями вже стандартний путівець.
PS я знаю що тип дороги від покриття не залежить. Сам я там не був, але по знімку є враження що це проста лісова дорога, на шляху якої є пару хат.

продовжимо тут:

Судячи з wiki тоді highway=track в Україні може бути всього з десяток, ну максимум сотня.
Я взагалі невпевнений що у нас є дороги по яким їздить ВИКЛЮЧНО сільськогосподарська техніка.

Та й сучасна практика тегування, на мій погляд, доречна і йде по суті в переплетінні з позначенням генштабу. Є звичайно виключення, куди ж без них. Був здивований взагалі плануванням дач і маленьких сіл на сході України, до яких підїздних доріг взагалі немає, до деяких сіл дорога веде по відорку(відорали) поля між полем і лісом. І всетаки такі дороги мають бути не track, але саме на сході вони в основному саме такі. Дачні кооперативи всередині мають в 95% track дороги. Більш мене дивує навіть не те що до цих кооперативів також підведений track, а те що нормального, упорядкованого підїзду взагалі немає. Дачі є, побудовані серед поля, і хто кудою хоче - тудою по цьому полю і підїзджає.
Я думав що в Україні такого взагалі немає, а виявилось…

Це лише. тому, що там не їздите Ви! ) Їх все одно буде не менше за unclassified, бо кожне поле уздовж лісосмуги обрамляє. track.
Мережа усіх доріг за классом повинна утворювати нерозривний граф. За цим принципом працює усе програмне забезпечення, що конвертує базу осм в мапи навігаторів (за теорією графів), Ви з цим стикнулися лише у валідаторах, що працюють за тим же алгорітмом. Багато з конверторів під навігаційні програми виключають з маршрутного графу навіть дороги класу service, not only tracks, so. який сенс їх використовувати, окрім зображення на мапніку, коли вони ОБРИВАЮТЬ/РОЗРИВАЮТЬ, або, щонайменш, ВИПАДАЮТЬ з рутінгово графу навігації (тобто їх не існує для користувачів ПЗ навігатора). І це не стільки примха авторів конверторів, скільки встановлена практика за всесвітньо вікіфікованю класністю доріг (ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ, не за покриттям), бо ви в своїх постах завжди апелюєте до покриття. Я довго думав нацю тему. У будь-якому випадку навігаційні програми ПОВИННІ І ВРАХОВУЮТЬ ЯКІСТЬ ПОКРИТТЯ для всіх доріг, класи яких входять в їх базу (це щонайменш unclassified), якщо ЯКІСТЬ вказано в осм…

Та це типова ситуація. Можливі навіть гірші випадки: іменована вулиця може йти по струмку. Трактор там проїде, а от автомобіль вже ні. Або бурова стоїть десь в хащах і якість дороги також під силу лише трактору. Тому, як на мене track слід юзати лише у випадках, де цілковито відсутня будь-яка інфраструктура - дороги в нікуди, що використовуються суто для вивозу вирубаного лісу чи пересування с/г техніки

ти мабуть по діагоналі читаєш, я апелюю не на покриття - а на “ходовість”. І з цим навіть вікі не перечить, бо по track написано що він може бути й асфальтованим, але не менш track’ом не стає. Можуть бути і третинні дороги без покриття, якщо вони “ходові” . Я не знаю як пояснити “ходові” більш розлого.
Якщо відорок від поля слугує дорогою до хат і по ньому їздять 5 авт в день - це не track. Якщо аналогічний кусман дороги десь всередині лісу, чи поля по якому рідко хто їздить (не ходова)- то track.
Але вважати track’ом тільки сільськогосподарські дороги не є вірним. В нас сільськогоподарською дорогою - є тей напрямок по якому проїхав трактор. А вони їздять як хочуть і куди хочуть. І позначати 100500 діагоналей по полю track’ами ы обрамляти його unclassified на мою думку не є правильним.
краще обрамити його track, а всередині нічого не позначати

olehz Щось я заплутався, спочатку посту (на мою думку) у тебе одне бачення, а в кінці інше.
Тоді виходить всі лісові дороги по яким вільно може проїхатись Honda Civic з кліренсом в 120мм не може бути track’ом? Благо в нас таких доріг в не в гірських лісах 98%. І всі мають бути unclassified?