I tak, i nie.
Oczywiście spór dot. nie/rozdzielania powinien być podjęty gdzieś indziej. Jednak rozwiązanie jest dość ściśle powiązane z a:h, ponieważ pomoże w ustaleniu sposobu rysowania owych obszarów i łączenia ich z linią/liniami.
Mój pomysł na rozwiązani tej kwestii jest taki aby do a:h=footway/cycleway dodawać jeszcze footway/cycleway=crossing. O kierunku malowania pasów będzie decydowała linia highway=footway/cycleway. Pasy i ścieżka dla rowerów leżą obok siebie a linia highway jest jedna i to należałoby jakoś rozwiązać (dla dwóch obcych a:h jest tylko jedna linia). Inna wada tego rowzwiązania jest taka, że chcąc niechcąc zmierzamy w stronę dodawania do a:h tagów zdefiniowanych dla tradycyjnych highway a to tym była mowa kilkanaście wpisów wyżej.
Właśnie chodzi o to, że nie zmieniano. Gdybym miał czas i się przesiadł na nowy skrypt, to tego problemu by nie było. Mój skrypt jest pod wieloma względami ułomny. Zrobiłem protezę i kilkadziesiąt obszarów może się nie wyświetlać. To pewnie przyspieszy przesiadkę
Witam,
Jak rysować a:h dla jezdni jednokierunkowych, które nie są rozdzielone fizyczną barierą? Czy mają to być dwa osobne a:h czy jedno wspólne?
Mam taki przykład:
Nie jestem ekspertem od area:highway, ale chyba takie coś jak na rysunku nie powinno mieć miejsca - przecież fizyczna bariera to warunek konieczny, aby rysować nitki osobno.
Jeżeli z jakichś przyczyn droga jedno-jezdniowa dwukierunkowa została tak narysowana, to trzeba wyrysować dwa osobne obszary area:highway stykające się ze sobą w miejscu linii ciągłej. area:highway nie wpływa na sposób rysowania linii, a już na pewno nie wymaga wyłącznie linii oneway=yes.
Jeżeli mam obszar chodnika to powinienem go otagować jako:
a) area:highway=footway
b) area:highway=footway + highway=footway + area=yes
?
Drugie wydaje mi się błędne, ale w a:h się nie wgryzałem, a widzę pare takich miejsc zaznaczonych w Łodzi.
Przekopałem temat i znalazłem, że typ nawierzchni jest pobierany z linii z tagu surface. A jak jest w przypadku highway=track? Czy jest to renderowane? Czy tracktype=* ma przy tym jakieś znaczenie?
wariant a. jest poprawny, b. wynika prawdopodobnie z tego, że jest w takich miejscach przestarzały tagging. Po prostu było highway=footway plus area=yes i zostało to uzupełnione o area:highway.
Kolego Azquoir,
nie wiem czy jest to na dzień dzisiejszy renderowane, ale tracktype ma oczywiście znaczenie i to spore, myślę. Przy obecnym renderingu linii środkowej trzeba wiedzieć, co oznacza dany układ kresek od tracktype=2 do 5. Renderowanie tego w area:highway pozwoliło by na bardziej zrozumiałą dla ludzi wizualizację.