Киев и область

Додав опис проблеми https://github.com/Project-OSRM/osrm-backend/issues/1546#issuecomment-158424858

Подивимось що скаже @TheMarex

Чому змінили назви вулиць в даному районі? https://www.openstreetmap.org/changeset/34818105 Розумію що є довідник вулиць http://www.kga.gov.ua/images/dovidnyk-vul/dovidnykvyl.pdf Але ж на місцях встановлені таблички які вказують адресу вул. Стеценка 30, 1-9 Лінії, а не просто 1-а Лінія, 8-а Лінія, тощо.

Також за тієї адресацією, яка була раніше внесена в OSM, керуються різні організації, ось приклад:
а місцеві жителі замовляючи скажімо таксі, вказують адресу “Стеценко 30, девятая линия, дом 60”,наприклад…

Питання: а яким тегом позначити мурали на будівлях?

Думаю, що http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:tourism%3Dartwork + http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:artwork_type буде в самий раз

tourism=artwork 
artwork_type=mural

“Стеценка 30” чи “вул. Стеценко 30” як на фото чи “улица Стеценко 30 линия 2-я; Святошинский” як на скріншоті не є частиною назви. Назви вулиць чітко вказані в довіднику. Оскільки назва “6-а лінія” не унікальна в межах Києва:


Лінія 6; Линия 6; Liniia 6 10921 (Оболонський р-н, Пуща-Водиця). Виникла на поч. 20 ст. Пролягає від Червонофлотської вул. до Лісної вул. Прилучаються: Юнкерова Миколи, вул., Гамарника, вул.
Лінія 6; Линия 6; Liniia 6 12565 (Оболонський р-н, СТ "Фронтовик"). Пролягає від Садової 23 вул. до кінця забудови.
Лінія 6; Линия 6; Liniia 6 12580 (Оболонський р-н, КДТ "Чорнобилець"). Пролягає від проїзду до Лінії 18 до кінця забудови.
Лінія 6; Линия 6; Liniia 6 12472 (Подільський р-н, СТ "Більшовик"). Пролягає від Лінії 7 до безіменного проїзду.

то довідник додає уточнення. Такі уточнення в OSM тегуються за допомогою addr:suburb, наприклад addr:suburb=“СТ Більшовик”. Якщо ви кажете, що “Стеценка 30” є важливою інформацією і addr:suburb=“СТ Більшовик” не достатньо, то можна виправити addr:suburb(але не name), наприклад
addr:suburb=“СТ Більшовик/вул. Стеценка 30” або addr:suburb=“вул. Стеценка 30/СТ Більшовик” або через інший розділовий знак.

Угу.
http://www.openstreetmap.org/node/3831366870

А почему Воздухофлотский проспект обозначен двумя дорогами? Между ними же нет ни разделительного островка, ни отбойника.

Подібне питання піднімалося нещодавно.
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=557933#p557933

почитал, основные аргументы за:

  1. это рекомендация, а не правило
  2. если есть двойная сплошная тогда это тоже разграничение.
  3. Там по 3 полосы

Ну тогда можно смело переделывать на две полосы и Краснозвездный проспект, и Соломенскую улицу, и Урицкого, и Науки, и О-о-о, Отрадный уже переделан :wink:

Мне лично нравится рекомендованный вариант.
Изменить то обратно можно, посто не хочется что бы было это бесполезно. Чтобы не вышло так: - Кто то разделяет, а кто то обратно соединяет.

Моя порада була не переробляти те, що вже давно існує.
Кіквідзе, Повітрофлотський, Дружби Народів, Кільцева(місцями зустрічні смуги не розділені) - давно намальовані двома лініями. Не треба це переробляти.
Червонозоряний та інші - завжди існували однією лінією. Поки там фізично не розділили зустрічні смуги не треба нічого переробляти.

Собственно чего это я? Мне вообще фиолетово, ездить по навигаторам можно? Можно.
Вот и Чудово.

п.с. а шо спросить уже низя? :wink:

Да все нормально, просто у товарищей немного негативный опыт после некоторых товарищей, ломающих навигацию при “однопучивании” из-за непонимания запретов на поворот и т.д.

Ну это я уже выучил и даже выучил отношения транспортных маршрутов. Но все равно менять не буду, причина выше уже описана :)))

тоді весь Київ має бути з двома проїзжими частинами. В місті одиночна суцільна - це рідкість. Зазвичай все >=6смуг. А подвійна суцільна наноситься коли смуг на дорозі >=3 .

І фігня в цих розділеннях ще в тому що навігацією користуються не тільки автомобілісти :wink: коли є розділення вулиці на окремі веї - пішохідна навігація навпростець не працює, навідміну від однолінійного маппінгу.

Тому вважаю там де фізично можна розвернутись автомобілю/перейти дорогу пішоходу - має бути один вей.

PS Це робилось бо комусь було “ліньки” виставляти заборони поворотів/розворотів на сервісних притиках?

Ну я як би за не-розділення, якщо нема фізичного розділювача, але цей аргумент працює навпаки. Хай пішохіди не перебігають через 6 смуг без переходу і світлофору :wink:

голосовалка:
за рекомендации: KKS, Larry0ua, YarNik
против: dudka

кто будет переделывать? чур не я :))) (шутка)

просто не надо на будущее их разделять на 2, а действовать по рекомендациям.

Та я не проти, переробляйте якщо дуже хочеться.
На Повітрофлотському там ще замаплено три маршрута тролейбусів(по два звязки кожен) і декілька машруток.
Щоб все це якісно звести в одну лінію треба потратити кілька годин часу і то навряд чи вийде одразу без помилок.
А вигода сумнівна. Для пішоходів треба мапити пішохідні переходи в дозволених місцях, як тут: http://www.openstreetmap.org/way/332025391.

з цим погоджуюсь, але не завжди можна швидко відреагувати на чиїсь правки

тут так, але ж в ПДР наче чітко не написано що перехід тільки по пішохідним? бо якби було так написано то на трасі прийшлось би (по правилам) йти 10-20-30км до найближчого пішохідного переходу щоб перейти 10метрів дороги.

Я не впевнений, але наскільки я зрозумів то роутінг для пішоходів, якщо замаплені sidewalk дає змогу перейти way дороги в зручному для маршруту місці, але в деяких дорогах то можна зробити нормально(я вважаю) як от наприклад на будь-якій не магістральній вулиці Подолу(немає роздільної смуги взагалі), а на інших точно таких же веях то такої можливості по факту немає. І OSM то ж не враховує?

Та й вартно/не варто переходити вулицю за межами переходу це сугубо пішохід вирішує. Тоді як маппінг двома лініями каже що якщо ти й хочеш - то ти не зможеш, а насправді то зможеш.

Ну не зовсім так. https://vodiy.ua/pdr/4/#47 - Пішоходи повинні переходити проїзну частину по пішохідних переходах, у тому числі підземних і надземних, а у разі їх відсутності — на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч.

Тобто будь-де переходити - це порушення. Якщо пішохід хоче порушувати - його справа і вибір, а навігатор його все одно має вести до сусіднього перехрестя або переходу, навіть якщо до нього 10-20км. І одно-двовейність на це впливати не повинна.