Vandaag werd het “nieuws”
Het straatje, geschilderd door Johannes Vermeer is in Delft geschilderd, en bevind zich aan de Vlamingstraat tussen nummer 40-42
Wel jammer dat in diverse media gerefereerd wordt naar “Vlamingenstraat”
Nu dit bekend is gemaakt leek het mij wel leuk om dit op de actueelste en meest gedetailleerde kaart te zetten (Lees:openstreetmap!)
Maar mag ik dit wel ?
Ik bedoel, het is een lokatie waar Johannes Vermeer een schilderij heeft gemaakt, het straatje heet niet zo.
Of zijn er andere mogelijkheden om dit detail wel te vermelden op “onze” kaart.
Ik heb (op dit moment) de onderstaande tags gebruikt
Heren, er staat toch geen gelijkluidend naambordje naast of op de steeg of nee, straat ? Dan kun je het in OSM toch niet inbrengen, denk ? ;=(( Hoogstens misschien met een tag als tourism en andere creatieve invallen als attraktiepunt, maar misschien levert of plaatst Delft nu wel een infobord dan is een vermelding legitiem, denk ?
Het straatje heeft een historische betekenis, dus daarom zou de toevoeging historic=yes op zijn minst nuttig zijn.
Maar het is niet verboden om zelf een zinvolle andere waarde te bedenken (die hier dus niet wordt genoemd) om aan te geven wat dan die historische betekenis is (historic=Vermeer_painting). Dat opent de weg om op die manier nog veel meer landschap-schilders en stadsgezichten-schilders een plek te geven op de kaart.
@Commodoortje: je hebt nu de link naar het NOS artikel aan de note=* gehangen, mijn voorstel is om dat via de website=* te doen.
En binnenkort staat er vast een foto op wikimedia, dan kun je die er ook nog bijzetten.
@Hendrikklaas: Er hoeft niet altijd een bordje te staan. Op dit ding zit dat ook niet en toch weet iedereen hoe het heet.
IIVQ, mogelijke opties;
tourism=attraction
building=yes
building:material=masonry
historic=gate
building:date=nn
gate:type=turning
gate:material=wood
alt_name=Penspoort
addr:street=Vlamingenstraat
Het straatje achter de poort wordt dan alt_name=Straatje van Vermeer ongeacht de toegankelijkheid.
access=private
Beide voorstellen zijn toegevoegd. Dank voor de tips
Ook de tag wikipedia=nl:Het_straatje is aangebracht
Ik vraag me nog wel af welke tourism tag eraan gehangen zou kunnen worden.
Op dit moment heb ik tourism=yes gebruikt.
(dit is niet een standaard tag die gevonden wordt in openpoimap)
Maar met de userpois kan natuurlijk alles! (behalve een permalink )
Toevoegen van tag historic=yes is zeker nog te overwegen.
Daarnaast kun je tourism=attraction overwegen ipv. “yes”.
Ik weet nl. zeker dat vanaf gisteren grote groepen mensen naar deze plek komen kijken!
Tourism=attraction vind ik persoonlijk een overladen tag, voor iets wat niet echt te “zien” is.
Tourism=yes opnemen in jouw poilocator zou interessant kunnen zijn? Dit verzoek had ik al eerder gedaan
Meer in de trend van dat er veel leuke touristische plekjes zijn, die niet echt in de tagging guide voor tourism staan.
Natuurlijk wist ik dat je een user poi aan kan maken in je prachtige poilocator.
Jaarlijks komen duizenden toeristen naar dit punt om er te zien wat er sinds de 2e wereldoorlog niet meer staat.
Dat is echt een attractie hoor!
En lees het verhaal van al die rondleiders van de VVV in Delft, die krijgen het heel druk en zijn maar wat blij met deze nieuwe attractie.
Je moet niet vergeten dat voor mensen die in Vermeer zijn geïnteresseerd het er helemaal niet toe doet dat ze daar niet naar binnen kunnen en dat het oorspronkelijke huis allang verdwenen is.
Alleen zal de bewoner van dat huis minder blij zijn met al die toeristen…