Ankieta nt. społeczności OSM

Witam serdecznie, jestem studentką 4. roku psychologii. Ponieważ chciałabym zostać magistrem :slight_smile: muszę napisać pracę magisterską. Temat który mnie fascynuje to świat społeczności stworzony przez ludzi w Internecie - w tym przez Was :). Zależy mi na zebraniu informacji co Was wyróżnia od reszty Internautów: dlaczego poświęcacie swój czas prospołecznie, podobnie jak robią to Wikipedyści. Nie mam zamiaru badać zaburzeń psychicznych, odchyleń od normy - interesuje mnie jedynie Wasza motywacja i mniej więcej to czy np. jesteście raczej ekstrawertykami czy introwertykami.

Podsumowując mój krótki wywód chciałabym dowiedzieć się Czy ktoś z Was byłby chętny wziąć udział w mojej ankiecie internetowej, która jest obecnie na etapie tworzenia. Ankieta oczywiście będzie dla mnie anonimowa, a wyniki wykorzystane wyłącznie do pracy magisterskiej. Będę również starała się jak najbardziej ją skrócić.

Dla mnie każda osoba jest cenna! (potrzebuje ich ok 70)

Będę wdzięczna za informacje pod tym postem, jeśli jesteście chętni mi pomóc lub za wiadomości na adres e-mail: 92.karolina.kowalska@gmail.com (w ten sposób będę mogła od razu podesłać Wam ankietę, gdy już ją stworze). Takie informacje pozwolą mi się zorientować ilu/ile Was jest.

Dziękuje za poświęcony czas!
pozdrawiam :slight_smile:

Jeśli chcesz osiągnąć sukces (a tym będzie uzyskanie 70 ankiet), sugerowałbym przygotowanie tej ankiety w formie elektronicznej. Wtedy szansa, że ktoś ją wypełni jest większa niż w przypadku, gdy ktoś musi napisać do Ciebie maila, odeślesz mu plik, który będzie musiał wydrukować, wypełnić i odesłać skan. Informatycy są leniwi i nie chcą robić rzeczy, które można zrobić łatwiej i szybciej :wink:

Są w internecie strony oferujące taką usługę, czyli przygotowanie ankiety.

A co do samej ankiety - chętnie wypełnię :slight_smile:

Skontaktuj się, po angielsku, z Dr. Nama Budhatoki z Kathmandu. Napisał o tym doktorat. Chętnie Ci pomoże, tym bardziej, że będziesz miała możliwość porównania mapowiczów z krajów rozwiniętych i rozwijających się, co z pewnościa wzbogaci Twoją pracę.

Mail: namabudhatoki małpa gmail.com

Wyślij mu pozdrowienia od Marka to odpowie szybciej :wink:

Dziękuje za informacje :wink:

A co do ankiety to na pewno będzie internetowa, myślałam raczej nad przesyłaniem linków od razu do zainteresowanych osób :wink:

Chodzi o “Like” na Facebooku, czy o jakiś link którego tu nie widzę, czy o plik? BTW, chciałbym wziąć udział w ankiecie.

Przepraszam, nie wiem jak to napisałam, ale chodziło mi o informacje pod postem lub mailowo :wink: . (już poprawiam)
Link na pewno wrzucę też bezpośrednio na forum, ale to myślę, że nastąpi dopiero za parę miesięcy.

Chętnie pomogę, czekam na link :slight_smile:

W końcu udało mi się stworzyć ankietę, o jakiej wspominałam kilkanaście miesięcy temu. Jestem już studentką V roku psychologii i praca magisterska zbliża się nieubłaganie ku końcowi ;). Jak wspominałam wyżej nie badam zaburzeń, interesują mnie jedynie cechy osobowości i Wasza motywacja.

Przesyłam link do ankiety https://goo.gl/xG18Ig

Z góry bardzo dziękuje za zaangażowanie i pomoc. Każdy/a z Was jest dla mnie istotny! :slight_smile:

Mój specjalny adres e-mail na tą okoliczność to: prospolecznie.karolina@gmail.com

W pierwszych krokach sporo odpowiedzi nie jest wymaganych i można przejść dalej bez odpowiadania. Czy to celowo?

Zobaczymy wyniki ankiety?

Mateusz Konieczny - to przeoczenie z mojej strony, ale już jest naprawione :wink: - wszystkie pytania są dla mnie ważne.

Co do wyników, to oczywiście je udostępnie po napisaniu pracy :wink: osoby zainteresowane wynikami proszę o maila na adres: prospolecznie.karolina@gmail.com, ponieważ nie jestem pewna czy mogłabym je udostępnić tu na forum.

Zrobione :slight_smile:
Trzeba zarezerwować na wypełnianie z 10-15 minut. Pytań jest dużo, ale taka natura testów z psychologii :slight_smile:

Też odpowiedziałem, ale muszę przyznać, że wiele pytań się powtarza lub jest bardzo podobnych.

Wydaje mi się, że to akurat normalne w tego typu testach. Chodzi o sprawdzenie, czy badany odpowie tak samo na te pytania :wink:

Gdy zobaczyłem trzeci raz podobne pytanie to miałem ochotę zmienić zdanie XD

Gotowe. Co prawda pytania dot. pracy w korporacji raczej mnie nie dotyczyły ale uczciwie próbowałem się wczuć w temat:)

Niestety jest to specyfika testów psychologicznych, też nie jestem w wiekszości ich autorką, także nie mam możliwości eliminowania pytań… :wink: Cieszę się, ze pomimo tych i innych niedogodności dotarliście do końca. Każde Wasze wnioski na temat tej ankiety też są dla mnie istotne. :wink:

Na drugiej stronie jest “Ocen” zamiast “Oceń”
https://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc :wink:

już poprawione :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: