Сервіси на даних OSM

Хто мені пояснить логіку прокладання оттакого пішого маршруту?
http://bit.ly/1W4E43F (чомусь конкретна ділянка не показується)
Питання в цих “зіг-загах” біля Лук’янівки де пропонується зійти з дороги і обійти будинок. Це в варіанті “Fastest”
В варіанті “shortest” - http://bit.ly/1W4EQxK все по логіці і все ОК. Тимпача навіть по часу він краще.

десь визначено, що пішоходам краще ходити по тротуарам і дворовим проїздам ніж по дорогам.
доречі, на перехресті Отто Шмідта і Печенізької треба з’єднати тротуари з дорогами

Ясно, видно прописано так що якщо вже ніякого шляху немає - тоді по дорозі, бо якось ці обходи і “fastest” не в’яжуться

В мене є ідея зприводу використання даних OSM для автомобілістів. Вона трошки з зеленим відтінком.

Їдучи автомобілем щоразу коли перед світлофором за 50метрів він включається на червоний - в мене аж серце в п’ятки уходить. “Для чого я швидко їхав з минулого світлофору щоб подовше постояти на цьому?”. В таких ситуаціях купа мінусів:

  1. Підвищений розхід палива на “швидкий старт”
  2. Розхід палива при стоянні на червоному
  3. Розрив плавності руху трафіку частим “старт-стоп-старт”

Хоча більшість світлофорів (в Києві) працюють за чітко встановленими фазами. В спальних районах є звичайно “кнопочні світлофори” і тут ніяк не вгадаєш, але там не такий жвавий трафік зазвичай. А решта світлофорів якщо й мають змінний фазовий графік по часу - то їх дуже мало.

Тому ідея:

  1. Промапити всі світлофори в окремому кварталі/районі/місті
  2. Проставити їм фазові відкриття руху
  3. <найскладніше> зробити плагін до якогось навігатору, чи простеньку карту для Android для візуалізації “зеленості” світлофору.

Сам я програмити не вмію, тимпаче під Android. Тому це просто як ідея. Та й крутиться вона в мене вже з місяць, тому вирішив як мінімум просто поділитись.
В ідеї є пару мінусів:

  1. Треба мати чітко відсинхронізовані годинники для чіткого теґування фаз світлофорів
  2. Треба мати відсинхронізований годиник на мобільному девайсі.
  3. Ну й ці “кнопочні” світлофори.

З плюсів:

  1. Не треба розганятись понад потребу, програмка показує скільки метрів до світлофору і через скільки секунд він увімкнеться в зелений
  2. Покращення екології (хоч і мізерне, але покращення)

Е ні, не з того боку підійшли :slight_smile: Треба, щоб дорожні служби ставили інформаційні знаки з рекомендованою швидкістю, при якій водій попадає в зелену хвилю на прямій дорозі :slight_smile:

Зелені хвилі можливі тільки на магістральних шляхах (не trunk, просто “ходові” ділянки) і то не кругом, при більш складніших маршрутах - пічаль.

При “зеленій хвилі” тривалість циклу світлофорного регулювання має бути однаковою на всіх перехрестях, що включені в “зелену хвилю”. Це означає, що на деяких з тих перехресть тривалість циклу штучно збільшена. При “зеленій хвилі” збільшуються затримки автомобілів на другорядних напрямках на перехрестях, де організовано “зелену хвилю”. Кірм того, якщо відстані між суміжними перехрестями завеликі (точно не пам’ятаю рекомендовані значення), то “пачка” автомобілів, що проїхали на попередньому перехресті, розтягується, і може не встигнути проїхати на зелений сигнал на наступному перехресті.
Отже, робити “зелену хвилю” можна лише там, де є “магістральна” вулиця з кількома перехрестями, що розташовані неподалік одне від одного та щоби потоки з другорядних вулиць на тих перехрестях були незначні.

Щодо параметрів роботи окремих світлофорів теж не все так просто. МОжуть бути різні схеми пофазного роз’їзду, можуть бути різні програми роботи для різних годин доби (а увечорі перехід на жовтий миготливий режим). Уявіть собі, наприклад, таке: по тій самій вулиці у прямому напрямку вже зелений, а у зворотному ще червоний. А ще буває виділена окрема фаза для руху лише пішоходів. А на деяких перехрестях є зелена стрілка на “картонці”. За цією стрілкою ви можете повернути праворуч навіть на червоний сигнал, якщо нікому не заважаєте.
Крім того, співробітники ДАІ можуть іноді змінювати режими і програми роботи світлофорів вручну, вимикати їх.

“Кнопочні” світлофори ставлять на регульованих пішохідних переходах, а не на перехрестях.

Щодо синхронізації часу: наскільки я знаю, більшість сучасних світлофорів синхронізують свій власний годинник за GPS.

Взагалі, **Larry0ua **правильно пише: ваш проект можливий лише за сприяння та з безпосередньою участю ДАІ.

  1. Я ж не претендую на впровадження зелених хвиль, ті плюси і мінуси що ти описав - вони є, але ми дистанціюємось від них. Не намагаємось змінити нічого ніж вже є, просто більш пристосуватись до наявних умов.
  2. Схеми фаз бувають різні - 100%, але ця фаза повторюється через тривалість циклу світлофору щоразу (крім п.3)
  3. Зміна роботи фаз в різний час можлива, але в Києві я такої не бачив, а якщо вони й є то їх дуже мало. Навіть якщо вони є фазу можна затеґати відповідно до формату opening_hours
  4. Фаза для пішоходів = подовжена червона фаза для всіх, це всерівно циклюється.
  5. Картонка - не світлофор, під неї прив’язатись неможливо, та й навіщо? Є ж ще купа перехресть без світлофорів в якій виникає та сама ситуація що й з картонкою.
  6. Рядовий ДАІвець може змінити режим руху тільки в двох напрямках: включивши, чи виключивши світлофор. Фази він сам змінити не може. Фази руху змінюються в координаційному центрі чи як. Я багато разів бачив(ще за минолої влади) коли даівець вмикає світлофор і він через 2секунди починає мигати зеленим. Тобто якщо фаза зеленого 20сек, то даівець включив його на 18й секунді і фазовість світлофору залежить від конкретного часу, а не від моменту включення його. Принаймні в Києві то так. В Смілі чи в інших містах де рух не централізовано - то може бути від моменту включення.
  7. Кнопочні світлофори в будь-якому випадку не будуть мати інформацію про фазовість і тривалість фази, але по факту то всерівно світлофор. І коли вночі стартуєш з попереднього - ти ж не знаєш там просто перехід чи перехрестя. Світлофор такий як кругом, тому при під’їзді до таких світлофорів була б іконка з світлофором і “кнопкою”, мовляв світлофор є, але в будь-який момент він може загорітись червоним.

З ДАІ зв’язуватись це глухо, єдиний момент який вони могли б дати - це фази. Але ту інформацію ще ретельно перевірити треба було б

Схему пофазного роз’їзду та тривалість циклу світлофорного регулювання та його складових: фаз, основних та проміжних тактів можна визначити й самотужки, якщо світлофор працює за жорстким програмним керуванням. Для цього не треба звертатися до дАІ. Треба лише прийти до світлофора та подивитися на його роботу. Знадобиться лише блокнот, олівець та секундомір.

“Підкрутити” тривалість тактів чи змінити схему пофазного роз’їзду рядовий даівець не зможе. Він може увімкнути чи вимкнути світлофор або перевести його в режим жовтого миготіння. Але це не означає, що ДАІ взагалі не може коригувати роботу світлофорного об’єкту.
Для автономного світлофора це відбувається так: розробляється нова схема пофазного роз’їзду (є методика), визначається тривалість основних та проміжних тактів у кожній фазі. Робиться циклограма, де вказано режим роботи кожної секції. Потім береться спеціальне програмне забезпечення під конкретний світлофорний контролер та створюється нова “прошивка” для контролера. Потім ця прошивка записується на “флешку” чи EEPROM та хтось зі співробітників привозить її до світлофора та “прошиває” контролер.
Але якщо світлофорний контролер має зв’язок з центром, то це робиться дистанційно.

Цікаво, а що ви будете робити, коли почнуть встановлювати “розумні” світлофори з детекторами транспорту та гнучким керуванням? :slight_smile:

Ось від цього й треба відштовхуватись…

dimonster, я це знаю, я постом вище писав про режим руху.

тоді проблема підїзду до світлофору сама по собі відпаде. Тоді вже будуть повітряні магістралі з зазначеною схемою руху для ТЗ з мініядерними реакторами :). Одним словом - в найближчі 10 років того не буде в нас.

Про гнучке керування також писав вище.

Ти це оцим хлопцям розкажи. Нехай посміються.
http://komkon.ua/ua/products/tr_cntr_equipmt/

Можеш також подивитися на оцей відеодатчик http://komkon.ua/ua/products/tr_cntr_equipmt/detectors/videodet/
Та оце модернізований контролер http://komkon.ua/ua/products/tr_cntr_equipmt/tr_cntrls/kdk06/

Це все круто звичайно. Але там ще є прайс з дуже не веселою цифрою. Причому це все автоматичне управління без узгодженості ВСІХ світлофорів - результату не дасть. Буде аналог ідей як з лівим поворотом на набережній на Вали. Скільки в Києві світлофорних об’єктів? під 300 здається ж. 300*5000=1 500 000 $
Тому раніше автомобілі полетять чим таке з’явиться на вулицях.

ЗІ вони там OSM здається використовують в своєму АСКДР

Скриншоты очень похожи на стандартный стиль OFF OSM. И, скорее всего, являются им.
Спасибо за ссылку, добавил её сюда.

так, ціни в них космічні :frowning:

Там є можливість керувати світлофорами з єдиного центру та створювати зелену хвилю. Можна додати керовані знаки “рекомендована швидкість”.
Зрозуміло, що неможна зробити так, щоби всі автомобілі рухалися без затримок на світлофорах.

В смислє? Ота фірма по всій Україні світлофори ставить. У Харкові майже всі нові світлофори - комконівські.

З єдиного центру ручками наче й зараз можна. Я про те що на перехресті А буде стояти комплекс який дивиться скільки звідки їде і буде пропускати більше потоку в бік перехрестя Б яке парцює на сталими циклами - толку буде 0. Тому і А і Б мають бути новими. А так як Б пропускає ще на перехрестя Г і Д то й вони також… і так по всьому місту.
ЗІ Ну хіба шо ДВРЗ можна залишити старим, так як то апендицит:D

З датчиками руху і регулювання фаз нальоту? :confused: :roll_eyes:

На сьогодні реально є два варіанти:

  1. “зелена хвиля” вздовж вулиці на декількох перехрестях
  2. гнучке регулювання за детекторами транспорту на кожному перехресті окремо

а це вже як замовник захоче.

http://itoworld.com/
Есть очень полезные слои с speedlimits и классами дорог. Я для него сделал плагин для SAS Planet

http://police.kh.ua/

http://cdr.citynet.kharkov.ua/webdocprof