Gdyby można było zablokować po sobie edycję obiektu wybranemu mapowiczowi, to myślę, że byłoby więcej chętnych na poprzestawianie i dorysowanie brakujących budynków. Szkoda czasu na edycję, gdy “łazi” taki za tobą i “poprawia” przenosząc noda o milimetr, zamiast zająć się tworzeniem czegoś nowego.
witam
Jako nowy odkrywam ciągle coś nieznanego, jak trafiłem na OSM Inspektor to trafiłem w moim regionie na osobliwego mapowicza http://www.openstreetmap.org/user/olo81 widać, że gościu jest aktywny ale … jak na mój gust nie idzie to w parze z “dokładnością”.
Z moim stażem i wiedzą nie czuję się kompetentny by zwracać mu uwagę, może chetny doświadczony “dyplomata” z nim porozmawia.
pozdrawiam
No tak, ale może napisz, co budzi Twoje wątpliwości… podaj jakieś przykłady?
Największą wątpliwość budzą “futurystyczne” budynki, Sosnowiec dzięki jego artyzmowi w OSM Inspektor bardzo się wyróżnia
http://www.openstreetmap.org/way/371626645#map=19/50.28306/19.22249
http://www.openstreetmap.org/way/371614192#map=19/50.28429/19.25767
http://www.openstreetmap.org/way/371614183#map=19/50.28466/19.25068
sporo tego w okolicy, inne losowo wybierane budynki może i bez błędów ale za to jakie “kształtne”
http://www.openstreetmap.org/#map=19/50.29370/19.14999&layers=N
może i tak wyglądają tam budynki ale … jakoś wątpię w ich jakość
http://www.openstreetmap.org/?mlat=53.483056&mlon=18.666667&zoom=12#map=17/53.48148/18.66644
W tym miejscu dziwnie są poprzesuwane budynki i drogi, nie wiem od jakiego podkładu były rysowane.
Błąd zauważony dzięki Osmose:
To naprawdę jest “droga wojewódzka”? Na pewno w pierwszym przypadku kategorię należy zmienić na residential, ale co zrobić z refami? Od ulicy Wiśniowej na północ idzie “DW” o refie 639.
Kategorię jak najbardziej można zmienić na residential. Ref zostawić, bo taki faktycznie jest przebieg tej “drogi wojewódzkiej” - łącznie z przerwą przez Wisłę i drogami gruntowymi w Skierdach (byłem i widziałem) http://drogi.mzdw.pl/639.html
Proszę o sprawdzenie linii autobusowych bo nie wiem czy dobrze je robię proszę o jakieś sugestie http://www.openstreetmap.org/#map=18/50.93369/21.38780&layers=TN
Nie wiem czy w relacji jak przy przestankach powinno się dodać rola stop czy stop:1 itd.
Ta myjnia należy do Węgrzce, ale granica idzie obok tej myjni. Więc nominatim oddaje nieprawidłowy adres
URL na stronie operatora: http://czysto.pl/nasze-myjnie/152’+keys+'wegrzce
Czy można poprosić o jakiegoś doświadczonego mapera o poprawę granicy administracyjnej pomiędzy gminą Pszczyna a gmina Piasek w województwie śląskim. Wygląda jakby obszar gminy Piasek nie był oznaczony w OSM.
Nie ma takiej gminy jak Piasek.
Z rozpędu napisałem gmina Piasek a chodziło mi o granice pomiędzy gminą Pszczyna a wsią Piasek. Z tego co widzę już zostało poprawione przez użytkownika Władysław Komarek
Znajdzie się jakiś męczennik chętny do poprawy budynków ze słabego ortofoto geoportalu?
http://www.openstreetmap.org/#map=15/53.0648/19.9085
Czy istnieją tagi które zmieniają dopuszczalną prędkość w zależności od miesiąca?
Na wiadukcie https://www.openstreetmap.org/#map=18/50.29590/18.90200 dopuszczalna predkość to 100km/h, ale od listopada do końca marca jest ograniczenie do 70km/h. Brak konkretnej daty, znaki stoją cały rok a drogowcy odsłaniają je lub odwracają wedla swojego i pogodowego uznania. Tak więc październik i kwiecień to czas zmian na tym odciknu.
maxspeed=100
maxspeed:conditional=70 @ (Nov-Mar)
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:maxspeed#Time_or_other_conditions
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Conditional_restrictions#Tagging
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Conditional_restrictions#Condition
Podziękował
tagi dodane zgodnie z podpowiedzią, swoją drogą czytałem wskazane przez Ciebie linki i dlatego zadałem to pytanie bo sam nie wpadłem na pomysł jak to otagować. Jak widać dużo wody w Wiśle upłynie nim opanuję podstawy
The easiest way to learn is to follow examples.
You can use http://overpass-turbo.eu/ to search for examples.
Nie wiem czy wiecie, że granicę Ukraińsko-Polską mamy w Wielkopolsce.
http://www.openstreetmap.org/#map=16/52.3313/16.3841&layers=H
Skoro zamieściłeś to w tym wątku, zgaduję, iż chodzi o poprawienie?
Myślę, że już powinno być dobrze.