Miejsca wykorzystujące OSM

Film Zwycięstwo 1920 wykorzystuje w kilku momentach mapy OSM. Niestesty ciężko mi stwierdzić czy była atrybucja — przy samych mapkach prawie na pewno nie (ale możliwe, że po prostu nie dostrzegłem), napisów końcowych (gdzie też mogły być, nawet jeśli nie do końca zgodnie z licencją) zaś nie dane mi było obejrzeć w całości.

To są mapki z http://www.integeo.com/mi-express
Firma z Australii.

Nie do końca serwis ale… czy ktoś widzi podobieństwo…? ; > (Life is Strange)

Mapka w artykule “Krwawa Pętla”, czyli twierdza, łosie i uroczyska w jednym (bez atrybucji niestety):

http://tvnmeteoactive.tvn24.pl/bieganie,3014/krwawa-petla-czyli-twierdza-losie-i-uroczyska-w-jednym,162760,0.html

Może było:
http://sdip.kzkgop.pl/web/ml/map/ - mapa organizatora komunikacji miejskiej na Górnym Śląsku.

Budowa S-3 odcinek Nowa Sól - Kaźmierzów:
http://www.s3-ns-kazmierzow.pl/s3mapa/s3-1.html

Projekty z budżetu obywatelskiego we Wrocławiu:
http://mojobywatelski.pl

Na Facebooku zauważyłem:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=806201096159347&id=182038191908977

Strona, na której ludzie zbierają informacje o robotach drogowych:
http://remonty.openstreetmap.pl/

Brakuje na niej prawidłowej atrybucji.

Olsztyn, od nowego roku planuje rewolucję w komunikacji publicznej w związku z uruchomieniem linii tramwajowej. Wszystkie zmiany zostały ładnie ukazane na mapach OSM.

http://zdzit.olsztyn.eu/transport-publiczny/rozklad-jazdy-nu

http://streetdir.pl - wygląda mi na to, że wykorzystują nie tylko podkład, ale również surowe dane (wyszukiwarka sklepów wraz z godzinami otwarcia). Co ciekawe, jest to inicjatywa bardzo podobna do osm24.eu

Tramwaje Śląskie, te nowe :slight_smile:

FluxBB bbcode test

To ja bym chciał zwrócić uwagę, że moda na mapy OSM w komunikacji miejskiej to dobra okazja do wypromowanie projektu. Komuś, komu na tym by zależało (np. Stowarzyszeniu) mógłby się zwrócić do takich Z(T/K)Mów i wytłumaczyć na czym polega OSM. Można powiedzieć im, że dane można renderować na różne sposoby i używana przez nich warstwa jest niepraktyczna w ich zastosowaniu. Można by im zaproponować opracowanie stylu, który nadawał by się do czytania z dużej odległości (z szerokimi ulicami, dużymi napisami, bez niepotrzebnych szczegółów, z dużym kontrastem).

Tylko czy ZTM-om na tym zależy… Wpisali do przetargu, że ma być jakaś mapa, to im zrobili, a że skutek średni, to co to kogo obchodzi. Nikt na co dzień tymi mapami się nie zajmuje i nie będzie nic poprawiać. A kierownictwo i tak się może pochwalić, że mapa jest.

Raczej bym się zastanowił czy stowarzyszeniu na tym zależy. Moim zdaniem sam temat jest naprawdę dobry. Ogarnięcie go nie dość, że mogłoby ułatwić zwykłym ludziom życie, to do tego mogłoby rozpropagować OSM w kraju i na świecie (bo przecież w innych państwach też pewnie takie mapki robią).

Ale jak społeczność nie jest w stanie co miesiąc wybrać “mapowicza miesiąca”, czy wybrać jakiejś wiochy na “miejski sprint”, to faktycznie nie ma co się rzucać na coś większego.

Jeżeli mapa w tym wyświetlaczu pokazuje zapisane off-line rastrowe kafelki ze standardowego stylu to podmiana na styl np transportowy http://www.openstreetmap.org/#map=17/50.29516/19.17817&layers=T zajęłaby raptem chwilę a czytelność już dużo lepsza.

Pokazuje offline’owe, bo to jest stary styl mapy, sprzed zmian w rysowaniu dróg.
A styl transportowy nie pokazuje numerów linii tramwajowych.

CANARD pokazuje położenie swoich fotoradarów na mapce z OSM:
http://www.canard.gitd.gov.pl//cms/mapa-fotoradarow1

Ale o “CC-BY-SA” to zapomnieli.

Jest (c) OpenStreetMap contributors.

Jest i to z działającym linkiem. W takiej sytuacji (link) nie trzeba “CC-BY-SA” na mapce?