Elektrobit Navigation App

Tak, zastanawiamy się nad tym. Myślę że to jest dobry pomysł. Ilu z was chciało by takiej opcji używać?

Ja jestem zainteresowany

Korzystałbym z takiej opcji w Yanosiku, gdyby tylko telefon się z tym wyrabiał. Zatem i w tej aplikacji byłbym zainteresowany.

Pytanie bo wyszukując w Dirigo na szybkiego miejscowości (wsie) w powiecie Strzyżowskim są braki, tak samo na mapie brak nazw miejscowości :rage:
Czy mam tylko zwidy, przykłady - Blizianka, Gbiska, Frysztak, Wysoka Strzyżowska, Kozłówek, Szufnarowa, Żyznów … itd.

A i jeszcze na szybkiego:
powiat Krośnieński - Korczyna brak, jest tylko lokalizacja gminy Korczyna:/,
gmina Boguchwała - Zarzecze brak.

Przekażę.

Zainstalowałem i przetestowałem troszkę na “sucho” i mam kilka sugestii. Ogólnie apka bardzo mnie się podoba - zarówno wizualnie jak i ma intuicyjne menu i działa bardzo płynnie ( na Z1 Compact).

  1. Brak możliwości “przewijania” tekstu w pionowym położeniu ekranu. Np. w czasie wyszukiwania: wieś Krowiarki - wynik: "Gmina Pietrowice Wielkie (Krowiarki). W pozycji pionowej wygląda to w ten sposób: “Gmina Pietrowice Wielkie (Kro…” - nie ma możliwości, aby to podejrzeć. Podobnie jest w czasie nawigowania, gdy nazwa ulicy jest zbyt długa. Poza tym bardziej intuicyjnie byłoby, aby nazwa miejscowości była wyświetlana jako pierwsza np: “Krowiarki (Gmina Pietrowice Wielkie)”.
  2. Brak możliwości wskazania jakiegokolwiek punku na mapie.
  3. Brak możliwości wskazania “Punków pośrednich” w czasie planowania trasy.
  4. Przydałyby się przyciski “+ i -” do ustawiania przybliżenia\oddalania mapy.

Pozdrawiam.

Potwierdzam sugestie gregorisan i ipainkill, właśnie to samo zauważyłem i również nie moge odnaleźć miejscowości, np mojej testowej Turośń Dolna, strasznie też muli w porównaniu do innych aplikacji a telefon mam dosyc szybki z prawie 2gb ramu. A mapa bardzo fajnie wygląda.

Mamy te sugestie na liście do implementacji. Pojawią się.
Pawka007, brak miejscowości Turośń Dolna przekażę.
Mulenie to wznik bardyo roybudowanzch algorytmów rozpoznawania obrazu.
Ludzie którzy są w te klocki naprawdę świetni, pracowali nad tym póltora roku.

ok ale mi muli przy przegladaniu mapy nie podczas nawigacji tak jakby przetwarzał mapę ogromnej rozdzielczości w jpg. Takie mam wrarzenie.

Chyba wrażenie?

Cześć Marek, kiedy można się spodziewać aktualizacji? Testuję aplikację, wydaje się, że ma duży potencjał, algorytm jest bardzo fajny, ale nawigacja wciąż ma bardzo mało funkcjonalności, które zniechęcają do częstego korzystania. Mógłbyś określić datę aktualizacji i jakie zmiany obejmie? Czy jest szansa na poprawki interfejsu, dodanie tras alternatywnych i możliwość zaznaczania punktów na mapie?

Trzymam kciuki za rozwój!

no fakt musze sie poprawić. Tak to jest pisać w pracy.

Czy jest szansa na poprawki interfejsu, dodanie tras alternatywnych i możliwość zaznaczania punktów na mapie?

Tak, to jest zaplanowane. Myślę że jednym rzutem na taśmę na początku roku.

To powodzenia życzę:)

Dzięki w imieniu naszego zespołu. Tuymczasem zbierajcie znaki i informujcie o apce znajomych.
Cieszył bym się gdyby z Polski było jak najwięcej użytkowników.

Ja myślę, że najpierw apka potrzebuje aktualizacji aby osiągnęła podstawowe standardy, które mają inne darmowe nawigacje, a dopiero później zacząć ją promować. Na tym etapie na jej instalację pokuszą się tylko maniacy nowości, zwykły użytkownik szybko się zniechęci i może być stracony na zawsze.

Dlatego ja będę czekał na początek roku, potem pojeżdżę z nią i wtedy zacznę nagłaśniać temat wśród znajomych :slight_smile: Warto też wtedy poinformować o aplikacji blogi technologiczne typu Antyweb, Spidersweb czy Komorkomania - może pokuszą się o recenzję.

No tak… najlepiej poczekać na gotowca.
Nie wiem czy wiesz ale zadaniem tutejszej SPOŁECZNOŚCI jest podejmowanie pewnych inicjatywy i projekty w celu ich doskonalenia i rozwoju. Tak też jest z tą apką. Chcemy mieć dobrą, darmową nawigację to pomagamy ją rozwijać. Im więcej nas jest tym większa szansa na zgłoszenie niezbędnych uwag i poprawek. Gdybyśmy wszyscy czekali jak TY (bez obrazy) aż ktoś odwali tą część roboty bylibyśmy w przysłowiowym lesie, skazani na komercyjne rozwiązania.
PS. Microsoft oferuje “darmową” migrację do WIN10 (wersja BETA). Ceną za tą darmochę jest inwigilacja użytkowników poprzez zbieranie danych, które posłużą do opracowania finalnej płatnej wersji WIN10.

Mylisz się, ja tę aplikację testuję, ale z poziomu użytkownika końcowego, a nie developera. I chętnie przekażę swoje uwagi odnośnie UX czy oczekiwań odnośnie algorytmu - ale bez technicznych szczegółów, bo się na tym nie znam.

Nie zamierzam nikomu polecać wersji beta z powodu, który podałem wyżej. Bardzo się cieszę, że powstaje nowa nawigacja, czas pokaże czy dobra - ale czy jesteś pewien, że będzie ona darmowa? Bo ja nigdzie takiego zapewnienia nie widziałem.

Niestety masz 100% racji. Zachęcony kilkumiesięcznymi zapowiedziami Marka o tym, jaki to będzie fajny i dobry program zainstalowałem tę “nawigację” i przetestowałem na trasie Świebodzice - Jaworzyna Śląska (raptem kilkanaście kilometrów). Nie zdążyłem jednak jeszcze dobrze wyjechać z miasta startowego by mieć pewność, że apka wylatuje z telefonu i wróci tam najwcześniej po poważnej aktualizacji. Główny powód: komunikaty “zjedź z ronda wyznaczonym zjazdem” oraz “podążaj dalej wyznaczoną trasą” nie tylko nie są pomocne, ale wręcz przeszkadzają - co więcej nie chciałbym ich usłyszeć jadąc nieznaną sobie trasą. Nieintuicyjny interfejs (podział ekranu na część z mapą i dużą część z powiększeniem mapy pokazującym manewr) również nie był zachęcający do sprawdzenia szybkości algorytmów - być może rzeczywiście są szybkie, ale program ten, w obecnej wersji, NIE JEST w mojej opinii nawigacją samochodową - nie warto więc, w mojej opinii, tracić czasu na jakiekolwiek dodatkowe testy.

czy tę aplikację można już pobrać z jakiegoś miejsca?