Nawigacja BE-ON-ROAD - kompilacja map

Witam
Zakładam nowy temat bo nie znalazłem takiego, jezeli jest to proszę o przesunięcie. Mam pytanie do speców czy jest możiwe wygenerowanie sobie samemu mapy pod nawigację navigator (tą może niekoniecznie bo i tak jest często aktualizowana) albo pod be_on_road?

Pod Navigator Free na pewno nie ma możliwości wygenerowania sobie mapy. Pod Be-On-Road - nie wiem.

Swoją drogą - co jest takiego fajnego w nawigacji Be-On-Road? Zainstalowałem sobie, spróbowałem wyszukać jakiś adres w miejscowości bez nazwanych ulic i kiszka. W dodatku wyszukując miejscowości zawierające “-” nie da się wpisać tego znaku z klawiatury, bo apka używa własnej klawiatury zamiast systemowej.

Również próbowałem używać Be-On-Road, ale odpuściłem ze względu na brak aktualizacji map. Z zalet to:

  • fajnie wygląda mapa;)
  • szybko wyszukuje trasy
  • jest w wersji na iOS

Dlatego pytam o kompilację samemu bo nawigacja ładnie wyznacza drogę jest płynna, adresy dobrze mi raczej wyszukuje ale nie wszędzie bo aktualna jest gdzieś na marzec a wtedy adresów jeszcze była mało (stosunkowo), lepiej sobie radzi z asystemntem pasa ruchu i graficznie mapa lepiej wyglada w tym gradacja ważności dróg kolorem jest bogatsza. Lipa jak sie nie da bo po przejeciu przez sign czy tak jakos aktualizacje darmowe moze beda raz na rok albo wogóle.

W takim razie wątpię aby była możliwość skoro na tym opierają swój biznes. Musieliby udostępinić jakiś konwerter, a tego nie zrobili.

Raz już pisałem w innym wątku ale się powtórzę :wink:
Pisałem do nich, nie udostępniają kompilatora, nie zamierzali udostępniać.

Aplikacja została przejęta z tego co wiem przez Sygic’a i przy dobrych opiniach o apliakacjach Sygic’a nie należy się spodziewać, że udostępnią narzędzia.
Nie mają w tym interesu, ich interes to zaistnieć na rynku nawigacji free ale zarabiać na Sygic’u i wersja free nie może być zbyt dobra :wink:

Tak myślałem ale pytać warto, zostaje więc navigator i może osmand będzie lepiej działał i miał 3d bo mi średnio pasuje stan obecny.

A ja nie nie używam 3D, tak pożądanego przez większość użytkowników. Patrząc na mapę 2D jakoś szybciej odnajduję się w przestrzeni, ale może to wynika z ciągłego obcowania z OSM :wink:

Tak w porównaniu do OsmAnd? Działa.

Własna klawiatura bardzo pomaga przy wpisywaniu pokazując tylko “możliwe” litery, co eliminuje większość literówek. Faktycznie nie ma myślnika, ale wpisanie np “SKARZY” powoduje wyświetlenie na liście m.in. “Skarżysko-Kamienna”. Wystarczy wskazać właściwą miejscowość zamiast szukać myślnika.

Mnie a Be-on-road najbardziej przeszkadza brak możliwości wskazania na mapie punktu docelowego i to co pisano powyżej - nieaktualne mapy.
Poza tym w porównaniu z OsmAnd:

  • lepszy routing (jeździłem z OsmAnd i Be-on road, OsmAnd na moich trasach prowadził gorzej)
  • wyznaczanie trasy szybsze tak na oko o dwa rzędy wielkości, nie zawieszanie się na obliczaniu trasy > 100 km
  • błyskawiczne “orientowanie” się po zjechaniu z wyznaczonej trasy, proponowanie kontynuacji innym wariantem zamiast znienawidzonego przeze mnie “jeśli to możliwe - zawróć”
  • wygodniejszy interfejs - kafelki podobne nieco do AutoMapy

Reasumując - szkoda, że aplikację kupił większy gracz, prawdopodobnie nie będzie jej rozwijał. Moje doświadczenie wskazuje, że w nawigacji samochodowej Be-on-road sprawdza się o niebo lepiej od OsmAnd. Nie dlatego, że jest idealny. Jest “good enough”.

[edit]
Właśnie znalazłem jak wskazać na mapie punkt docelowy :slight_smile:

Porównując do Osmanda to może i tak, ale ja używam Navigatora :slight_smile: W Osmandzie w sumie jest tylko jedna funkcja, która mi się podoba - pokazywanie kierunku w którym znajduje się cel.

BOR jest to dobra nawigacja ale nie ma za dużej dokładności w odrysowaniu świata. Chyba testowałem wszystko co jest na androida i najlepsza (dokładność) to OSMand a potem praktyczna Mapfactor navigator

No i nastała mała zmiana w tej navi - wygląda ciut lepiej i znowu trzeba będzie się trochę jej nauczyć :wink: - prezentuje się dość ciekawie po ostatniej aktualizacji:

A są nowsze mapy niż 2014.01?

Obecnie zaglądając w pliki wychodzi na 2015.06

Jest gorzej wg mnie wizualnie denerwuje mnie zielone tło bo lasów nie widać a nie znalazłem gdzie to zmienić, nie wyszukuje adresów bez ulic, zawiesza sie po zakończeniu rozmowy telefonicznej.