Het punt is dat OSRM je nog steeds met de auto door deze straat stuurt, terwijl dit fysiek niet mogelijk is vanwege het hek.
Misschien is de vraag beter zo gesteld:
Heeft het plaatsen van een hek invloed op routering?
PS: Volgens de wiki heeft een barrier een impliciete “access=no”.
Volgens mij heeft een hek enkel effect als er een punt gemeenschappelijk is met de weg die erdoor is afgesloten. Vandaar dat de meeste hekken die een weg afsluiten als punt op de weg gemapped worden.
Duidelijk. Ik heb op de plek van het hek een node in de weg geplaatst, er een barrier van gemaakt en de access goed gezet.
Morgen kijken hoe OSRM het oppakt.
Ik zie dat Simon Says vanavond wel een edit gedaan heeft, maar barrier=fence snijdt nog niet de weg, dus de volgende versie van de routeplanner zal nog steeds er door heen navigeren.
Scherp opgemerkt, Allroads. Had inderdaad beter meteen een foto kunnen plaatsen. Goede leer voor de volgende keer.
De streetview geeft idd het hek weer. Het is de Italiaanse methode (makkelijk en goedkoop) om een semi-permanente wegafsluiting te realiseren. Alles wat makkelijke, sneller en goedkoper kan zullen ze zo oplossen. Er staat wel meer van dat soort hekken in Avezzano.
Een “Verboden in te rijden” bord zal hier niet helpen omdat Italiaanse verkeersdeelnemers dat bord toch niet zien
Goed punt van de turn restricties. Ga ik ook nog naar kijken.
Op basis van dat ene bord ( pijl rechtdoor rechtsaf) dacht ik aan turn restrictions, maar die grote borden staan er ook dat is een ander manier van invulling, van de andere kanten, staat daar ook zo’n blauw pijlbord, zo niet dan heeft turnrestrictions niet zoveel zin van die kanten en komt het neer op het mappen taggen van dat zwart wit verkeersbord.
Het lijkt toch al wel heel snel ingewikkeld te worden als een hek over een weg geplaatst is. Ik ben natuurlijk geen ervaren mapper. Ik zie een Ristorante/Pizzeria of een schoenmaker, en dan zet ik die erin. Voor situaties als deze krab ik me dan wel achter de oren
Ik heb het nu als volgt opgelost:
Ik heb een knip in de weg gemaakt en daar een tag opgezet: access:motor_vehicles=No
Dit doet m.i. het minst geweld aan de fysieke werkelijkheid (de weg is er gewoon, het hek staat er nu ook) en routers zullen er nu toch omheen moeten werken.